Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ghislaine Maxwell gaat in beroep tegen straf voor helpen Epstein

Ghislaine Maxwell gaat in beroep tegen straf voor helpen Epstein

NEW YORK (ANP) - Ghislaine Maxwell heeft donderdag beroep aangetekend tegen haar veroordeling tot 20 jaar cel voor het helpen van wijlen multimiljonair Jeffrey Epstein bij het misbruiken van meisjes en jonge vrouwen. Ze werd negen dagen geleden veroordeeld voor onder meer het ronselen van de slachtoffers. De beroepsprocedure zal waarschijnlijk enkele maanden duren, onduidelijk is wat de argumenten zijn van haar advocaten om in beroep te gaan.

Maxwells advocaten hadden eerder gepleit voor maximaal vijf jaar cel en kondigden direct na het vonnis aan zich er niet bij neer te leggen. Zij hebben het idee dat zij gestraft wordt omdat Epstein zelf niet meer verantwoordelijk kan worden gehouden. Hij pleegde in 2019 zelfmoord in de gevangenis toen hij in afwachting was van een misbruikzaak tegen hem.

De 60-jarige Maxwell is vorig jaar door een jury schuldig bevonden. Ze werd tijdens het proces door de aanklagers omschreven als een "schokkend roofachtige" vrouw die aasde op jonge kwetsbare vrouwen voor Epstein. De schatrijke zakenman zou tientallen minderjarige meisjes hebben misbruikt.

Maxwell had tussen 1994 en 2004 een relatie met Epstein en wordt gezien als zijn rechterhand. Volgens de aanklagers was zij "de sleutel" in Epsteins plannen om zichzelf door meisjes te laten masseren, waarbij hij ze seksueel zou misbruiken. Meerdere vrouwen die tijdens het proces aan het woord kwamen zeiden als minderjarige het slachtoffer te zijn geweest van het duo. Volgens drie van hen heeft Maxwell meegedaan aan het misbruik.

Meer uit Buitenland

Deense minister: Groenland heeft ziekenhuisschip VS niet nodig

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Groenland heeft geen medische hulp van andere landen nodig, heeft de Deense minister van Defensie Troels Lund Poulsen zondag benadrukt. Hij reageert daarmee op de Amerikaanse president Donald Trump, die aankondigde een ziekenhuisschip naar Groenland te sturen om de "vele zieke mensen" te helpen.

38 minuten geleden
Iran: in maart nieuwe gesprekken met VS over nucleair programma

TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten plannen begin maart nieuwe gesprekken over het nucleaire programma, meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. "De onderhandelingen gaan door, en er is een kans op een voorlopig akkoord." De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi zei vrijdag dat hij binnen enkele dagen verwachtte een conceptvoorstel klaar te hebben.

1 uur geleden
Ontploffingen gehoord in Kyiv na waarschuwing voor raketaanval

KYIV (ANP/AFP) - Nadat de Oekraïense autoriteiten in Kyiv in de nacht van zaterdag op zondag hadden gewaarschuwd voor een Russische ballistische raketaanval, hebben verslaggevers van persbureau AFP in de stad meerdere krachtige explosies gehoord. Inwoners waren opgeroepen naar de schuilplaatsen in de stad te gaan.

1 uur geleden
Lichaam negende slachtoffer lawine Californië geborgen

CASTLE PEAK (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben het lichaam geborgen van de negende en laatste persoon die afgelopen week vermist raakte na een lawine in Californië. Er werd sinds dinsdag gezocht naar de wintersporters, die buiten de piste zouden hebben geskied. Het was een van de dodelijkste lawines in de Amerikaanse geschiedenis.

3 uur geleden
Trump zegt ziekenhuisschip naar Groenland te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.

7 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na explosies in Oekraïense stad Lviv

LVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.

9 uur geleden
Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

17 uur geleden