GHF meldt stijging dodental na aanval op medewerkers
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt dat het dodental is opgelopen na een aanval op een bus met medewerkers van de hulporganisatie in Gaza. Interim-directeur John Acree spreekt in een nieuwe verklaring over minstens acht doden, meerdere gewonden en mogelijke ontvoeringen.
Eerder werden vijf sterfgevallen gemeld. De hulporganisatie zegt dat Hamas achter de aanval van woensdag zit. Acree meldt dat nog informatie wordt verzameld over de "dodelijke en onuitgelokte aanval op onze toegewijde lokale teamleden en vrijwilligers".
De GHF, die wordt gesteund door Israël en de Verenigde Staten, deelt noodhulp uit op vaste locaties in de Gazastrook. De Verenigde Naties en hulporganisaties zijn zeer kritisch over de hulpverlening van de GHF en weigeren met de organisatie samen te werken.
'Smerig instrument'
Hamas heeft niet op de beschuldiging gereageerd, maar donderdag wel uitgehaald naar de organisatie. "De Gaza Humanitarian Foundation is een smerig instrument geworden van het bezettingsleger, gebruikt om burgers in duidelijke vallen te lokken", aldus de Palestijnse groepering.
De organisatie is eind mei begonnen met het uitdelen van voedselpakketten en sindsdien hebben zich herhaaldelijk dodelijke incidenten voorgedaan rondom de afgiftepunten. De lokale autoriteiten en andere hulporganisaties zeggen dat Israëlische militairen op burgers hebben geschoten. De Israëlische krijgsmacht heeft meermaals verklaard dat er waarschuwingsschoten zijn gelost.
De Gazaanse autoriteiten zeggen dat 224 mensen zijn gedood in de omgeving van de GHF-punten.
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
5 uur geleden