Ghanese voetbalbond: voetballer Atsu gered uit puin na aardbeving
ANTALYA (ANP) - De Ghanese voetballer Christian Atsu, een oud-speler van Vitesse, is levend onder het puin gevonden na de aardbevingen in Turkije. De voetbalbond van zijn land heeft dat dinsdag bevestigd, nadat eerder al diverse Turkse media hadden gemeld dat de 31-jarige middenvelder van Hatayaspor met verwondingen naar het ziekenhuis was gebracht.
"We hebben positief nieuws ontvangen dat Christian Atsu met succes uit het puin van het ingestorte gebouw is gered en wordt behandeld. Laten we blijven bidden voor Christian", schrijft de Ghanese voetbalbond op Twitter. Hatayaspor heeft het nieuws tot nu toe op sociale media niet bevestigd. De club komt uit een regio nabij het epicentrum van de aardbeving, die in Turkije al voor bijna 3500 doden zorgde. Ook in buurland Syrië zijn al meer dan 1500 dodelijke slachtoffers gevallen.
Radiozender Lig Radyo citeerde eerder een woordvoerder van de club, waar de aanvallende middenvelder voetbalt. "Christian Atsu is met verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. Helaas ligt onze technisch directeur Taner Savut nog onder het puin", aldus de woordvoerder.
Atsu (31) speelde in het seizoen 2013-2014 voor Vitesse, dat hem huurde van Chelsea. In 28 wedstrijden in de Eredivisie maakte de Ghanees vijf doelpunten. Atsu speelde ook voor onder meer FC Porto, Everton, Málaga en Newcastle United. "Onze gedachten zijn bij jou, Christian, en bij alle mensen die getroffen zijn door de tragedie in Turkije en Syrië", meldde Vitesse maandag op Twitter.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
1 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
2 uur geleden