Ghanese voetbalbond: voetballer Atsu gered uit puin na aardbeving
ANTALYA (ANP) - De Ghanese voetballer Christian Atsu, een oud-speler van Vitesse, is levend onder het puin gevonden na de aardbevingen in Turkije. De voetbalbond van zijn land heeft dat dinsdag bevestigd, nadat eerder al diverse Turkse media hadden gemeld dat de 31-jarige middenvelder van Hatayaspor met verwondingen naar het ziekenhuis was gebracht.
"We hebben positief nieuws ontvangen dat Christian Atsu met succes uit het puin van het ingestorte gebouw is gered en wordt behandeld. Laten we blijven bidden voor Christian", schrijft de Ghanese voetbalbond op Twitter. Hatayaspor heeft het nieuws tot nu toe op sociale media niet bevestigd. De club komt uit een regio nabij het epicentrum van de aardbeving, die in Turkije al voor bijna 3500 doden zorgde. Ook in buurland Syrië zijn al meer dan 1500 dodelijke slachtoffers gevallen.
Radiozender Lig Radyo citeerde eerder een woordvoerder van de club, waar de aanvallende middenvelder voetbalt. "Christian Atsu is met verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. Helaas ligt onze technisch directeur Taner Savut nog onder het puin", aldus de woordvoerder.
Atsu (31) speelde in het seizoen 2013-2014 voor Vitesse, dat hem huurde van Chelsea. In 28 wedstrijden in de Eredivisie maakte de Ghanees vijf doelpunten. Atsu speelde ook voor onder meer FC Porto, Everton, Málaga en Newcastle United. "Onze gedachten zijn bij jou, Christian, en bij alle mensen die getroffen zijn door de tragedie in Turkije en Syrië", meldde Vitesse maandag op Twitter.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
19 uur geleden