Ghana mist opnieuw strafschop tegen Uruguay en is uitgeschakeld
AL WAKRAH (ANP) - Het missen van een strafschop is Ghana opnieuw opgebroken in een wedstrijd op het WK tegen Uruguay. De Zuid-Amerikanen trokken na de misser de wedstrijd naar zich toe (2-0), maar schoten daar verder ook weinig mee op. Door de winst van Zuid-Korea op Portugal zijn Ghana en Uruguay beide uitgeschakeld.
Na een minuut of 20 miste André Ayew voor Ghana een strafschop, toegekend na een struikelpartij van Ajacied Mohammed Kudus over de uitgestoken armen van doelman Sergio Rochet. De keeper stopte de inzet.
Het tafereel deed denken aan dat van 2010, op het WK van Zuid-Afrika. Luis Suárez sloeg destijds de bal met een hand uit het doel, terwijl de verlenging van de kwartfinale tussen Uruguay en Ghana bijna was afgelopen. Asamoah Gyan kon daarna Ghana naar de halve finale schieten, maar hij miste vanaf elf meter. Vervolgens nam Uruguay de strafschoppen beter en plaatste zich voor de halve finale, die werd verloren van Nederland.
Treffers Uruguay
Ook deze keer had Uruguay baat bij de Ghanese misser. Enkele minuten na de gemiste strafschop van Ayew kwam Uruguay op voorsprong. Luis Suárez schoot in, doelman Lawrence Ati-Zigi redde maar half, waarna Giorgian de Arrascaeta de bal van dichtbij in het doel werkte.
Na iets meer dan een half uur was het al 2-0. De Arrascaeta schoot fraai in, opnieuw na voorbereidend werk van Suárez, de oud-speler van onder meer Ajax en FC Groningen. Suárez was als aanvoerder teruggekeerd in de basis bij Uruguay. Hij kreeg de band mede omdat Diego Godin naar de reservebank was verwezen. Suárez maakte na ruim een uur plaats voor een andere routinier, Edinson Cavani.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
12 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
14 uur geleden