Ghana mist opnieuw strafschop tegen Uruguay en is uitgeschakeld
AL WAKRAH (ANP) - Het missen van een strafschop is Ghana opnieuw opgebroken in een wedstrijd op het WK tegen Uruguay. De Zuid-Amerikanen trokken na de misser de wedstrijd naar zich toe (2-0), maar schoten daar verder ook weinig mee op. Door de winst van Zuid-Korea op Portugal zijn Ghana en Uruguay beide uitgeschakeld.
Na een minuut of 20 miste André Ayew voor Ghana een strafschop, toegekend na een struikelpartij van Ajacied Mohammed Kudus over de uitgestoken armen van doelman Sergio Rochet. De keeper stopte de inzet.
Het tafereel deed denken aan dat van 2010, op het WK van Zuid-Afrika. Luis Suárez sloeg destijds de bal met een hand uit het doel, terwijl de verlenging van de kwartfinale tussen Uruguay en Ghana bijna was afgelopen. Asamoah Gyan kon daarna Ghana naar de halve finale schieten, maar hij miste vanaf elf meter. Vervolgens nam Uruguay de strafschoppen beter en plaatste zich voor de halve finale, die werd verloren van Nederland.
Treffers Uruguay
Ook deze keer had Uruguay baat bij de Ghanese misser. Enkele minuten na de gemiste strafschop van Ayew kwam Uruguay op voorsprong. Luis Suárez schoot in, doelman Lawrence Ati-Zigi redde maar half, waarna Giorgian de Arrascaeta de bal van dichtbij in het doel werkte.
Na iets meer dan een half uur was het al 2-0. De Arrascaeta schoot fraai in, opnieuw na voorbereidend werk van Suárez, de oud-speler van onder meer Ajax en FC Groningen. Suárez was als aanvoerder teruggekeerd in de basis bij Uruguay. Hij kreeg de band mede omdat Diego Godin naar de reservebank was verwezen. Suárez maakte na ruim een uur plaats voor een andere routinier, Edinson Cavani.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.
7 uur geleden