Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ggz: minder zorg voor kwetsbare patiënten dreigt door zzp-regels

Ggz: minder zorg voor kwetsbare patiënten dreigt door zzp-regels

DEN HAAG (ANP) - Instellingen in de geestelijke gezondheidszorg moeten misschien afdelingen sluiten als de overheid de regels voor zelfstandigen zonder personeel gaat handhaven. Daarvoor waarschuwt de branchevereniging, de Nederlandse ggz. Patiënten met complexe problemen kunnen dan misschien minder zorg krijgen.

De Belastingdienst heeft aangekondigd vanaf 1 januari weer volledig te gaan handhaven op schijnzelfstandigheid. Dit houdt in dat mensen als zzp'er worden ingezet voor werk dat zij niet echt zelfstandig uitvoeren. Werkgevers krijgen nog niet meteen een boete, zolang ze kunnen aantonen dat ze "stappen zetten" tegen schijnzelfstandigheid. Door de aanpak moeten werkenden meer zekerheid krijgen en moeten schijnconstructies worden aangepakt, is de gedachte. De wet daarover geldt al sinds 2016, maar tot dusver werd alleen opgetreden als er duidelijk sprake was van misbruik.

Ongeveer 13.000 mensen werken als zelfstandige in de geestelijke gezondheidszorg, zegt de Nederlandse ggz. Dit zijn onder meer psychiaters, gespecialiseerde psychologen en hoofdbehandelaren. De koepel zegt dat het voor klinieken "heel moeilijk is medewerkers in vaste dienst te krijgen". Minder dan 10 procent van de zzp'ers zou daartoe bereid zijn. Als zzp'ers niet in loondienst komen, gaan ze volgens de brancheorganisatie aan de slag via een duurdere constructie, bijvoorbeeld via een detacheerder, of verlaten ze de sector.

Meer uit Binnenland

Militair transport krijgt indien nodig voorrang op het spoor

DEN HAAG (ANP) - Militaire transporten krijgen in geval van nood voorrang op het spoor boven passagiers- en goederentreinen. Dat meldt demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur en Waterstaat). De maatregel is volgens de VVD-bewindsman nodig, omdat de komende jaren fors meer militairen en materieel per trein vervoerd moeten worden.

1 uur geleden
Datacenters gebruiken evenveel stroom als 2 miljoen woningen

DEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.

2 uur geleden
22 arrestaties bij protest tegen Israëlische zanger Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.

8 uur geleden
Demonstratie tegen Israëlische zanger bij Concertgebouw voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.

11 uur geleden
Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

13 uur geleden
Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

14 uur geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

14 uur geleden