Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GGD'en nog bezig met plan hoe boostercampagne te versnellen

GGD'en nog bezig met plan hoe boostercampagne te versnellen

UTRECHT (ANP) - GGD’en kunnen nog niet zeggen hoe zij het toedienen van boosterprikken gaan versnellen. Dat meldt de landelijke koepel GGD GHOR, die samen met het RIVM in opdracht van demissionair coronaminister Hugo de Jonge werkt aan een ‘boosterversnellingsplan’. Daarin moet onder meer komen te staan hoe studenten GGD’en kunnen helpen.

Het kabinet kondigde vrijdag op de coronapersconferentie een ‘boosteroffensief’ aan. Voor het einde van het jaar moeten zoveel mogelijk ouderen hun extra prik tegen het coronavirus hebben gekregen. Daarvoor wordt onder meer de hulp van "studenten van mbo tot universiteit" en 750 militairen ingeschakeld.

Vier dagen na de aankondiging kan GGD GHOR nog niet zeggen hoe de hulp van Defensie en de studenten wordt georganiseerd. "Dat hangt bijvoorbeeld nog af van de hulpvraag vanuit lokale GGD’en. We zijn ermee bezig dit verder kort te sluiten. Ik ga ervan uit voor het einde van de week hier een concreet antwoord op te hebben", aldus een woordvoerster van de koepel.

Landmacht

De Koninklijke Landmacht begint op verzoek van de GGD woensdag met het opleiden van zo’n 390 militairen om zo snel mogelijk coronatests bij GGD-locaties te gaan afnemen, zo vertelde een landmachtwoordvoerder maandag. GGD GHOR kon dat dinsdagmiddag niet bevestigen, omdat over de inzet van militairen "nog afstemming plaatsvindt". Het zou dan bijvoorbeeld gaan over de hoeveelheid menskracht en de tijd en plaats om die in te zetten.

Nederland is als een van de laatste landen in Europa begonnen met de nieuwe vaccinatieronde. Met de aantallen gezette boosterprikken bungelt Nederland bovendien onderaan in de Europese ranglijsten.

Meer uit Gezond

Meerdere sites van ziekenhuizen uit de lucht om PHP-waarschuwing

DEN HAAG (ANP) - Meerdere ziekenhuizen hebben woensdag hun websites offline gehaald na de waarschuwing voor kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Bij andere ziekenhuizen is de hoofdpagina wel beschikbaar, maar zijn sommige diensten uit de lucht.

4 uur geleden
Inspectie waarschuwt voor gestolen insulinepennen

UTRECHT (ANP) - De insulinepennen die eerder deze maand zijn gestolen bij een Nederlandse groothandel kunnen online worden verkocht. Daarvoor waarschuwt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De dienst heeft dat ook gedeeld met toezichthouders in andere Europese landen.

12 uur geleden
Alternatieve eendenbek Lilium haalt ruim 2 ton op

DELFT (ANP) - De crowdfunding voor de ontwikkeling van een alternatief voor het speculum, bekend als de eendenbek, heeft in totaal 223.210 euro opgebracht met 8421 donateurs. Dat meldt het Universiteitsfonds Delft van de TU Delft in een voortgangsbericht. Het ontwerp wordt de komende tijd afgerond en getest met patiënten en zorgprofessionals. Ook wordt bekeken hoe het nieuwe speculum kan worden toegepast in zorgsystemen in Europa, Kenia en Zuid-Afrika.

1 dag geleden
Mogelijk eerste medicijn voor uitgezaaide alvleesklierkanker

AMSTERDAM (ANP) - Er komt mogelijk een medicijn op de Nederlandse markt dat de levensduur van mensen met uitgezaaide alvleesklierkanker kan verlengen, meldt het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen. Na een proef met vijfhonderd patiënten kreeg het medicijn Rasonque een positief advies van het Europese geneesmiddelenbeoordelingscomité om te worden toegelaten tot de markt.

6 dagen geleden
Onderzoek: klimaatverandering stimuleert westnijl- en usutuvirus

WAGENINGEN (ANP) - Klimaatverandering kan in Europa leiden tot grotere uitbraken van zowel het westnijlvirus als het daaraan verwante usutuvirus. Dat concludeert onderzoeker Mariken de Wit van Wageningen University & Research. De onderzoeksresultaten van haar proefschrift, dat ze donderdag verdedigt, kunnen volgens de universiteit bijdragen aan een betere voorbereiding op toekomstige uitbraken in Nederland.

1 week geleden
Minder opleidingsplekken gz-psychologen dan waar Kamer om vroeg

DEN HAAG (ANP) - Het aantal opleidingsplekken voor gezondheidszorgpsychologen (gz-psychologen) wordt verhoogd door minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg), maar niet zo veel als de Tweede Kamer wilde. De CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er jaarlijks 965 plekken moeten komen, terwijl een aangenomen voorstel van Lisa Vliegenthart (PRO) vroeg om 1240 plekken.

1 week geleden
Onderzoek: ruim helft vrouwen voelt zich niet gehoord in de zorg

DEN HAAG (ANP) - Twee op de drie vrouwen voelen zich weleens niet gehoord in de zorg, wanneer zij bijvoorbeeld symptomen aankaarten, om een doorverwijzing vragen of behandelopties bespreken met een arts. Dat komt naar voren in een representatief onderzoek van KiesKompas onder 14.000 vrouwen vanaf 16 jaar. Het rapport is op maandag aangeboden aan de Tweede Kamer.

1 week geleden