Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GGD: volgende week op meer plekken boosterprik zonder afspraak

GGD: volgende week op meer plekken boosterprik zonder afspraak

UTRECHT (ANP) - Vanaf volgende week kunnen mensen op meer plekken in Nederland terecht om zonder afspraak een boosterprik te krijgen. De locaties worden later bekend. "Op vrijwel alle locaties is de vaccinatiecapaciteit en de priksnelheid de afgelopen tijd namelijk zo snel vergroot dat er nu plekken beschikbaar komen", meldt de overkoepelende organisatie GGD GHOR Nederland.

In Leeuwarden, Drachten en Venray kunnen mensen momenteel zonder afspraak naar binnen lopen en geboosterd het pand weer verlaten. Enkele duizenden mensen hebben daar al gebruik van gemaakt. Vanaf zaterdag kan dat ook in Maastricht. Wie op de vrije inloop langskomt en ergens anders al een afspraak had staan, hoeft die niet te annuleren. Deze mensen kunnen bij de boosterprik zeggen dat ze al een afspraak hadden, en de GGD zorgt dat die uit de systemen wordt gehaald.

Ongeveer 1,5 miljoen mensen kregen vorige week een boosterprik. Deze week stijgt dat mogelijk naar ongeveer 1,7 miljoen. Dat zou een absoluut record voor Nederland kunnen worden. Het is niet bekend hoeveel prikken de GGD'en zouden kunnen zetten als de capaciteit volledig werd benut.

Ongeveer 11,9 miljoen volwassenen in Nederland zijn volledig gevaccineerd. Van hen zijn zo'n 4,5 miljoen inmiddels geboosterd en hebben 131.000 een aanvullende prik gehad. Ongeveer 1,1 miljoen mensen komen nog niet in aanmerking omdat ze onlangs corona hebben gehad en enkele honderdduizenden mensen hebben te recent hun laatste coronaprik gehad. Zij moeten nog even wachten. Dat betekent dat er nog ongeveer 6 miljoen mensen over zijn om te vaccineren.

Het is niet bekend hoeveel mensen voor de rest van de maand een boosterafspraak hebben gemaakt, en hoe hoog de opkomst uiteindelijk dus uitvalt. Vertrekkend coronaminister Hugo de Jonge zei eerder deze week dat onvoldoende mensen de extra prik zijn komen halen.

Meer uit Binnenland

Code oranje uitgebreid, kans op verraderlijke gladheid

DEN HAAG (ANP) - Het KNMI heeft de aangekondigde code oranje uitgebreid naar de provincies Flevoland, Overijssel en Noord-Holland. "Vannacht en woensdagochtend komt er in het noorden en noordoosten door ijzel op zeer uitgebreide schaal verraderlijke gladheid voor." Daardoor is er grote kans op ongelukken op gladde wegen, fietspaden, voetpaden en bruggen. Het KNMI adviseert alleen de weg op te gaan als dat echt nodig is.

2 uur geleden
Bijna 135.000 mensen kregen vorig jaar diagnose kanker

UTRECHT (ANP) - Vorig jaar kregen bijna 135.000 nieuwe patiënten de diagnose kanker. Dat is bijna evenveel als het jaar daarvoor. Volgens het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) werd de ziekte vastgesteld bij zo'n 72.100 mannen en 62.700 vrouwen.

2 uur geleden
Meer dan 130 Oekraïense militairen voor behandeling in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 130 Oekraïense militairen bevinden zich in Nederlandse medische centra voor behandeling of revalidatie. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in Nederland, Andriy Kostin, in een interview met het Oekraïense persbureau Ukrinform. Het gaat om "zeer ernstige gevallen" en de militairen worden behandeld voor zowel lichamelijk als psychologisch herstel.

6 uur geleden
Code oranje uitgebreid, kans op verraderlijke gladheid

DEN HAAG (ANP) - Het KNMI heeft de aangekondigde code oranje uitgebreid naar de provincies Flevoland en Overijssel. "In de loop van de avond, vannacht en woensdagochtend is er in het noorden en noordoosten op veel plaatsen verraderlijke gladheid door ijzel." Daardoor is er grote kans op ongelukken op gladde wegen, fietspaden, voetpaden en bruggen.

7 uur geleden
Werkzaamheden Amsterdam Centraal verstoren treinverkeer deze week

AMSTERDAM (ANP) - Door werkzaamheden bij Amsterdam Centraal wordt later deze week grote hinder verwacht voor treinreizigers. De NS meldt dat er donderdag tot en met zondag 's nachts geen treinen rijden. Overdag is er beperkt treinverkeer in diverse richtingen.

11 uur geleden
Onderwijsinstellingen in het noorden sluiten deels om gladheid

DEN HAAG (ANP) - Verschillende onderwijsinstellingen in de noordelijke provincies sluiten deels of laten colleges en tentamens niet doorgaan vanwege de gladheid. Van dinsdagavond 20.30 uur tot woensdagochtend 10.30 uur rijden er geen bussen van Qbuzz en de instellingen geven aan dat dit het moeilijk en onveilig maakt voor studenten om er naartoe te komen.

12 uur geleden
Verdubbeling van kosten dwangsommen voor IND: 79 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft het afgelopen jaar 79 miljoen euro moeten betalen aan dwangsommen. Dat is een ruime verdubbeling vergeleken met 2024, toen de rekening voor onder meer het niet op tijd beslissen over asielzaken op 36,8 miljoen euro uitkwam. De organisatie heeft dinsdag de jaarcijfers bekendgemaakt.

12 uur geleden