Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GGD-medewerkers gluren in dossier van onder meer Aboutaleb

GGD-medewerkers gluren in dossier van onder meer Aboutaleb

DEN HAAG (ANP) - Enkele medewerkers van de GGD hebben ongeoorloofd gegluurd in het dossier van de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb en een andere bekende Nederlander. Of het specifiek om hun coronadossiers gaat, moet blijken uit een intern onderzoek dat nog loopt. De betrokken GGD-medewerkers zijn ontslagen en er is aangifte tegen hen gedaan, aldus brancheorganisatie GGD-GHOR.

De kwestie kwam aan het licht door vragen van het AD. Tegen deze krant zegt Aboutaleb dat hij zich geen zorgen maakt. "Ik ben een publiek figuur en veel mensen weten waar ik woon. Maar dit is voor niemand leuk. Het is niet goed dat een overheidssysteem zoveel gegevens blootlegt. En personen die dit doen, zijn niet te goeder trouw." In de dossiers zijn onder andere 06-nummers en thuisadressen te vinden. Aboutaleb en het andere slachtoffer zijn geïnformeerd door de GGD.

De GGD-GHOR heeft een melding gedaan bij de Autoriteit Persoonsgegevens. Alle GGD-medewerkers moeten een verklaring tekenen dat zij alleen dossiers zullen raadplegen die ze voor hun werk nodig hebben. In deze gevallen staat volgens een woordvoerder van de GGD-GHOR vast dat de betrokken medewerkers de dossiers niet nodig hadden. "Er zijn eerder privacygerelateerde incidenten geweest in de afgelopen tijd. We hebben al een hele serie maatregelen genomen en zullen er nu nog meer nemen", zegt een woordvoerder van de GGD-GHOR.

Opzoeken testuitslagen

In september bleek al dat medewerkers van callcenters voor bekenden testuitslagen opzochten in de GGD-database. De GGD-GHOR controleert nu onder andere steekproefsgewijs of iedereen zich aan de regels houdt. Verder hebben medewerkers van callcenters tussen 22.00 uur en 07.00 uur geen toegang meer tot het GGD-systeem. Binnen die uren werken ze niet en hoeven ze dus ook het systeem niet te gebruiken. Accounts van mensen die twee weken niet actief zijn geweest in het systeem worden automatisch verwijderd. Daarnaast is er een anonieme tiplijn geopend om onoirbare zaken te melden.

Volgens de GGD-GHOR is de huidige coronacrisis de oorzaak van het probleem: "We moeten alles heel snel inregelen om zo snel mogelijk zoveel mogelijk capaciteit te hebben. Dan is er weinig tijd om eerst een goede risico-analyse te maken, bijvoorbeeld op het gebied van de privacy. Het is steeds een worsteling om al die belangen parallel aan elkaar te wegen." Bij de GGD'en werken op dit moment vanwege de coronacapaciteit meer dan 15.000 mensen.

Meer uit Binnenland

Paprika en citrusvruchten meest besmet met bestrijdingsmiddelen

DEN HAAG (ANP) - Paprika is de groente met de meeste resten van bestrijdingsmiddelen; citrusfruit en aardbeien delen de titel voor fruitsoort waarop het vaakst schadelijke residuen zitten. Dat blijkt uit de nieuwe PesticidenEetwijzer, gebaseerd op metingen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

1 uur geleden
Journalisten in open brief: begrens Wet open overheid niet

DEN HAAG (ANP) - 76 journalisten van ruim twintig verschillende media roepen politiek Den Haag dinsdag in een open brief in De Telegraaf op om de Wet open overheid (Woo) "niet te begrenzen". De journalisten benadrukken in de brief aan de formerende partijen dat die wet "cruciaal is voor de uitoefening van ons vak".

3 uur geleden
Arrestatie na vondst overleden persoon in woning Zaltbommel

ZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.

4 uur geleden
Onderzoek: zorgelijke groei kankerdiagnoses bij alleroudsten

DEN HAAG (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) waarschuwt voor veel meer kankerdiagnoses bij 80-plussers in de nabije toekomst. Onderzoek van het IKNL en het Erasmus MC voorspelt een jaarlijkse groei van 5 procent. Tussen 1989 en 2019 was dat nog 2,7 procent.

4 uur geleden
Bestuurder auto aanrijding Nunspeet is vrouw, ze is lichtgewond

NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.

10 uur geleden
Politie gaat niet uit van opzet bij ongeluk Nunspeet, 9 gewonden

NUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.

11 uur geleden
Ruim 10 miljoen euro opgehaald na vierde dag 3FM Serious Request 

DEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.

12 uur geleden