GGD maakt weer afspraken voor vaccinatie met AstraZeneca
DEN HAAG (ANP) - Mensen van wie de vaccinatieafspraak bij de GGD met het vaccin van AstraZeneca was afgezegd, kunnen vanaf aankomend weekeinde een sms verwachten over wanneer ze terecht kunnen om de prik alsnog te halen. Een woordvoerster van de overkoepelende GGD GHOR Nederland zegt te verwachten dat woensdag de eerste prikken weer kunnen worden gezet met het vaccin.
Eerder was tijdelijk met vaccineren van AstraZeneca gestopt, omdat het mogelijk bloedstolsels zou veroorzaken. Donderdag oordeelde het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) dat het vaccin veilig is voor gebruik. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) sloot zich hierbij aan.
Het gaat om 43.000 afspraken die opnieuw moeten worden ingepland, zo stelt ze. Ze voorziet daar geen problemen mee. "We brengen de locaties weer in gereedheid en krijgen de vaccins weer aangeleverd." Eerder werd al gezegd dat zodra het vaccin weer mag worden gebruikt, er meer afspraken worden ingepland om de achterstand weg te werken. Huisartsen en GGD'en krijgen dan extra doses geleverd, liet het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) weten. Volgens de woordvoerster van de GGD GHOR is de vaccinatiebereidheid onverminderd groot.
Meerdere andere Europese landen gaan het coronavaccin van AstraZeneca eveneens weer gebruiken nu de Europese medicijnwaakhond EMA opnieuw heeft geoordeeld dat het veilig is. Het gaat onder meer om Italiƫ, Frankrijk, Spanje en Portugal. Ook Ierland, Cyprus, Letland, Litouwen en Bulgarije gaan mensen weer inenten met het vaccin van de Brits-Zweedse farmaceut.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In het stadhuis van Amsterdam zijn woensdag kort na middernacht drie stellen van hetzelfde geslacht getrouwd door burgemeester Femke Halsema. Met de nachtelijke trouwceremonie werd gevierd dat precies 25 jaar geleden de eerste stellen van hetzelfde geslacht in het huwelijk traden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.
8 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.
9 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.
13 uur geleden