Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GGD: geen grote uitbraken bij Grand Prix, ruim 90 positieve tests

GGD: geen grote uitbraken bij Grand Prix, ruim 90 positieve tests

ZANDVOORT (ANP) - Meer dan negentig mensen die twee weken geleden de Grand Prix van Nederland op het circuit van Zandvoort hebben bezocht, zijn positief getest op het coronavirus. Het evenement heeft "niet tot grote uitbraken geleid", concludeert de GGD Kennemerland.

Het aantal bevestigde besmettingen staat vrijdagmiddag op 91, maar dit kan in de komende dagen nog iets oplopen . Bovendien kan het daadwerkelijke aantal besmettingen iets hoger liggen. Misschien hebben toeschouwers met een positieve zelftest dit niet gemeld. Het kan ook zijn dat mensen geen coronaklachten hebben gekregen en zich daarom niet hebben laten testen, aldus de GGD.

Van de 91 tot nu toe positief geteste mensen was ongeveer de helft besmettelijk op het moment dat ze op het circuit rondliepen. Dit betekent dat ze kort voor de Grand Prix het virus hebben opgelopen. Om toegang te krijgen tot een circuit moesten de bezoekers een negatieve uitslag van een coronatest laten zien, maar het kan zijn dat de besmetting ten tijde van de test nog zo pril was dat de test de virusdeeltjes nog niet kon oppikken.

Immuun

De andere helft van de positief geteste mensen was voor de race nog niet besmet. Het zou kunnen zijn dat ze op de tribune het coronavirus hebben opgelopen, maar volgens de GGD kan dit ook in de trein op weg naar huis zijn gebeurd, of in de dagen na de race op een totaal andere plek.

Van de positief geteste mensen was twee derde immuun, zegt de GGD. Zij waren gevaccineerd of zijn hersteld van een eerdere coronabesmetting.

De Formule 1 zelf heeft tijdens het raceweekeinde bijna 6700 coronatests uitgevoerd onder coureurs, monteurs en anderen rond de Grand Prix. Dit bracht zestien besmettingen aan het licht. Onder hen was coureur Kimi Räikkönen, die daardoor de races op Zandvoort en in Italië miste. Die zestien positieve tests zijn niet meegenomen in de cijfers van de GGD.

Meer uit Binnenland

Uitslaande brand aan de Elfde Wijk in Rheezerveen

RHEEZERVEEN (ANP) - Aan de Elfde Wijk in het Overijsselse Rheezerveen is in de nacht van donderdag op vrijdag een uitslaande brand uitgebroken, meldt de veiligheidsregio IJsselland. Daarbij zou een dak van een boerderij in brand staan.

18 minuten geleden
JA21 wil gaswinning in Groningen beperkt hervatten

DEN HAAG (ANP) - JA21 wil de gaswinning uit het Groningenveld "beperkt, maar zo spoedig mogelijk" hervatten. Dat voorstel deed Joost Eerdmans in een debat donderdag over Oekraïne. Volgens hem is dat nodig gezien de geopolitieke spanningen en de wens om minder gas te importeren uit Rusland.

5 uur geleden
Regeling hergebruik plastic die Kamer wil, komt er voorlopig niet

DEN HAAG (ANP) - Een financiële regeling om hergebruik en recycling van plastic aan te moedigen, komt er voorlopig niet. Een Kamermeerderheid sprak donderdag in een debat steun uit voor deze 'hefboom', maar volgens demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) hangt de invoering af van Europese plannen die in 2029 in werking treden.

6 uur geleden
ANP-fotograaf Remko de Waal wint PrinsjesFotoprijs 2025

DEN HAAG (ANP) - ANP-fotograaf Remko de Waal is de winnaar van de PrinsjesFotoprijs 2025. De Waal won de prijs voor beste politieke foto van het jaar met een beeld van Marjolein Faber bij haar aankomst bij het Catshuis voor de ministerraad.

6 uur geleden
Aartsen wil doelen circulaire economie 'actualiseren'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu) wil de doelen om een kringloopeconomie te bereiken "actualiseren". Dat heeft hij gezegd in een debat over dat onderwerp. "We gaan kijken wat er nodig is om het aan de ene kant realistisch te maken, zonder dat je weer zwabberbeleid gaat krijgen."

7 uur geleden
Haarlem wil Frans Hals Museum op nieuwe plek om de hoek

HAARLEM (ANP) - Haarlem wil het Frans Hals Museum verhuizen naar het voormalige ziekenhuiscomplex Egelantier aan de Gasthuisvest, vlak bij het huidige hoofdgebouw. Die plek is volgens het college van burgemeester en wethouders het beste voor de toekomst van het museum. In oktober besluit de gemeenteraad over de voorkeurslocatie.

7 uur geleden
Steun in Amsterdamse raad voor maatregelen veiligheid vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - Vrijwel alle partijen in de Amsterdamse gemeenteraad spraken donderdag hun steun uit voor een maatregelenpakket voor de veiligheid van vrouwen, dat dinsdag bekend werd gemaakt. Burgemeester Femke Halsema sprak tijdens een raadsvergadering dat het hier gaat om "een eerste overzicht" en wil de raad betrekken bij de verdere uitwerking ervan de komende maanden.

8 uur geleden