GGD: geen aanwijzing dat misbruik is gemaakt van problemen
UTRECHT (ANP) - Er zijn geen aanwijzingen dat kwaadwillenden misbruik hebben gemaakt van de beveiligingsproblemen bij de website coronatest.nl, waar mensen een testafspraak kunnen maken of een uitslag van een coronatest kunnen vinden. "Naar onze mening is het systeem veilig te gebruiken", voegt de overkoepelende organisatie GGD GHOR Nederland er aan toe.
Minister Hugo de Jonge liet dinsdag weten dat er opnieuw problemen zijn met het ICT-systeem van de GGD'en. Mensen kunnen met hun DigiD inloggen op die site. Volgens toezichthouder Logius voldeed de GGD op zes punten niet aan de eisen. Twee van die zes problemen zouden nog niet zijn verholpen.
GGD GHOR Nederland wil "in het kader van de vertrouwelijkheid" niet zeggen wat er precies mankeerde aan de beveiliging. De twee overgebleven problemen hebben volgens de organisatie te maken met "het controleerbaar aantoonbaar maken van de veiligheid van het systeem". De GGD-koepel verwacht begin maart de resterende punten te hebben verholpen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met een dodelijk schietincident donderdag in de Indrapoerastraat in de wijk Delfshaven in Rotterdam-West. De politie denkt echter niet dat deze verdachte de schutter is. Wat zijn rol wel was, moet nog worden vastgesteld. Een 34-jarige man uit Capelle aan den IJssel kwam om het leven, nadat hij in een portiek werd beschoten.
16 minuten geledenUITHUIZERMEEDEN (ANP) - In het Groningse Uithuizermeeden is vogelgriep vastgesteld op een legpluimveebedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). De ongeveer 39.000 legkippen worden gedood om verspreiding te voorkomen. Deze vogelgriepuitbraak heeft sinds oktober al aan meer dan 2 miljoen dieren het leven gekost.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Staat hoeft Corné H., die is veroordeeld voor een gijzeling in Ede in 2024 en onlangs medewerkers in de gevangenis in Vught gijzelde, geen voorrang te geven op een plek in een tbs-kliniek. Dit heeft de rechter vrijdag geoordeeld in een zaak die door de advocaten van H. was aangespannen. H. staat op een wachtlijst.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 17-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige Rijswijker zijn aangehouden in verband met de dood van een 16-jarige jongen in Den Hoorn vorige maand. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie naar aanleiding van berichtgeving op Omroep West.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FNV vindt de uitkomsten van de doorrekeningen van de coalitieplannen door planbureaus "onbestaanbaar". "Een politiek die mensen zekerheid moet bieden, zet de samenleving bij voorbaat in de kou", stelt Dick Koerselman, de interim-voorzitter van de grootste vakbond van Nederland.
3 uur geleden