GGD gaat reserveringsgegevens horeca gebruiken voor onderzoek
DEN HAAG (ANP) - Reserveringsgegevens zoals namen en telefoonnummers die klanten bij restaurants en café's opgeven, worden gebruikt voor bron- en contactonderzoek. Dat wil het kabinet. Mocht er dan iemand die besmet is met het coronavirus in dezelfde eet- of drinkgelegenheid aanwezig zijn geweest, dan kan de lokale GGD andere klanten daarover informeren.
Het gaat om de namen en telefoonnummers die klanten opgeven als ze een tafeltje reserveren bij bijvoorbeeld een restaurant. GGD'en kunnen deze gegevens alleen gebruiken "als klanten expliciet toestemming hebben gegeven aan de horecaondernemer om deze gegevens te delen met de GGD". 'Corona-minister' Hugo de Jonge schrijft aan de Tweede Kamer dat hij met de sector om tafel wil om te kijken hoe "een dergelijke toestemming vormgegeven kan worden".
De minister onderzoekt ook "of het gebruik van reserveringsgegevens waardevol kan zijn in andere sectoren waar met reserveringen wordt gewerkt".
Meer uit Gezond
GENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.
31 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Het risico op hantavirus voor de wereldbevolking blijft laag. Dat laat topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vrijdagavond op X weten.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.
1 dag geledenBILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
2 dagen geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De evacuatie van het cruiseschip Hondius na de dodelijke uitbraak van het hantavirus is afgerond, maar "ons werk is nog niet klaar", benadrukt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbraak van het hantavirus op de Hondius is geen reden om het ziekteprotocol op schepen aan te scherpen, maar het zou wel goed zijn om aan boord sneller mondkapjes te gebruiken bij vermoedens van luchtweginfecties bij opvarenden. Dat zegt Arend Jansen, voorzitter van het Nederlands Medisch Nautisch Genootschap, de vereniging van haven- en scheepsartsen.
4 dagen geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Het Europees Parlement en de lidstaten zijn tot een akkoord gekomen over de productie van essentiële geneesmiddelen. De nieuwe regels moeten het makkelijker maken om productie van medicijnen in Europa met overheidsgeld te ondersteunen.
4 dagen geleden