GGD en RIVM lopen bijna 200.000 positieve coronatests achter
BILTHOVEN (ANP) - Voor de zesde dag op rij stijgt het aantal positieve coronatests dat nog niet is geregistreerd. De achterstand bedraagt inmiddels 191.000 gevallen, het hoogste aantal ooit. Dit zijn besmettingen die al wel bevestigd zijn, maar die nog niet konden worden doorgevoerd in de computersystemen.
Op zondag stond de teller op 186.000 nog niet geregistreerde positieve tests, en vorige week dinsdag waren het er 81.000. Dit betekent dat er binnen een week 110.000 positieve tests meer waren dan er zijn doorgegeven.
De registratieproblemen begonnen zo'n drie weken geleden. Als een laboratorium na een test vaststelt dat iemand het coronavirus onder de leden heeft, gaat die uitslag via de GGD'en naar het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Die doorstroom stokt doordat er meer positieve tests zijn dan de systemen kunnen verwerken.
Doordat de laboratoria uitslagen wel goed kunnen invoeren, weten de GGD'en en het RIVM hoeveel mensen positief zijn getest en hoe groot de achterstand is.
Meer uit Gezond
GRONINGEN (ANP) - Inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen hebben aantoonbaar vaker last van angsten en depressieve klachten, stellen het UMCG en de Rijksuniversiteit Groningen. Onderzoekers hebben het verband tussen de aardbevingen door de gaswinning en de toename van mentale klachten naar eigen zeggen bewezen.
15 uur geledenHAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse politiek heeft gezondheid een centrale plek gegeven in het provinciale beleid. Een meerderheid van Provinciale Staten (48-4) stemde in met het voorgestelde beleidskader, waarin staat dat een gezonde leefomgeving "volwaardig moet worden meegewogen" bij alle keuzes die de provincie maakt. Alleen PVV en Forum voor Democratie stemden tegen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie legt boetes op van in totaal zo'n 700.000 euro aan een hogeschool in Noord-Brabant en twee zorginstellingen uit Flevoland en Drenthe. De organisaties zouden volgens de inspectie tientallen Indonesische verpleegkundigen onder valse voorwendselen naar Nederland hebben gehaald om hier te werken.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de kraamzorg staat onder druk. Door stijgende personeelstekorten krijgen zwangeren en kraamvrouwen steeds minder uren dan ze nodig hebben. Dat brengt risico's met zich mee, vooral voor vrouwen in een kwetsbare situatie. Dat meldt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd op basis van onderzoek door het RIVM, Zorginstituut Nederland en toezicht van de inspectie zelf.
5 dagen geledenSON (ANP) - In 2025 was het verzuim door stressklachten bij vrouwen twee keer zo hoog als bij mannen. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare.
5 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.
6 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.
1 week geleden