
GGD: elke dag meer testcapaciteit
UTRECHT (ANP) - De GGD schaalt de testcapaciteit elke dag op gezien de toegenomen vraag door de omikronvariant van het coronavirus, die om zich heen grijpt. Doordat er minder vraag is naar vaccinatie, nu met name de meeste senioren hun booster al hebben gehad, lukt dat de gezondheidsdienst allemaal nog wel. Er gaan medewerkers van het prikfront naar het testfront, waar dat mogelijk is. "We bewegen mee", aldus een woordvoerder.
De GGD wil eind januari echter 200.000 tests per dag kunnen afnemen en puzzelt nu nog hoe dat moet worden ingevuld. Rond die tijd wordt een piek in het aantal besmettingen met omikron verwacht en zijn er mogelijk extra mensen nodig om tests af te nemen.
Hoeveel tests er nu maximaal per dag kunnen worden afgenomen, is lastig te zeggen, omdat de afspraken voor verschillende tijdstippen worden gemaakt.
Meer uit Binnenland
AMERSFOORT (ANP) - De Raad van Kerken in Nederland roept de Israëlische regering en Hamas op om te stoppen met vechten, medische hulp en voedsel toe te laten tot Gaza en de gijzelaars vrij te laten. Ook wil de gemeenschap van negentien christelijke kerken en organisaties dat alle inwoners van Gaza terug naar huis kunnen "met uitzicht op wederopbouw en veiligheid".
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - DNA-onderzoek heeft uitgewezen dat het inderdaad een wolf was die ruim een week geleden een wandelaarster beet op het Utrechtse landgoed Den Treek. Volgens het DNA-onderzoek gaat het om de wolf die vorig jaar zomer ook al betrokken was bij incidenten op de Utrechtse Heuvelrug. De provincie wil het dier nu laten afschieten, omdat deze wolf een direct gevaar voor mensen zou zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft door zijn nauwe politieke, militaire en economische banden met Israël een grotere verantwoordelijkheidsplicht om genocide in Gaza te voorkomen dan andere landen. Dat zei Geert-Jan Knoops, bijzonder hoogleraar internationaal recht, woensdag in de Tweede Kamer. De vraag of het kabinet zijn preventieplicht voldoende nakomt, is aan de Kamer, voegde hij eraan toe.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kort geding van de recent gearresteerde advocaat Vito Shukrula tegen de Nederlandse staat over de toegang van zijn advocaten tot de Penitentiaire Inrichting, dient op 5 juni in de beveiligde rechtbank De Bunker in Amsterdam-Osdorp. Shukrula zal daarbij aanwezig zijn, laat zijn advocaat Sultan Kat weten.
3 uur geledenHEERLEN (ANP) - Opsporingsdiensten hebben vrijdag bijna 17 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen op een industrieterrein in Heerlen. Een man uit Oost-Europa is aangehouden voor betrokkenheid bij de smokkel, meldt de Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) woensdag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank Amsterdam heeft woensdag besloten omroep PowNed vrijuit te laten gaan in de strafzaak rond heimelijke opnames van de voormalig burgemeester van Maastricht, Onno Hoes. Het Openbaar Ministerie had daar ook om gevraagd tijdens de behandeling van de zaak. Volgens het OM had PowNed "een bijdrage geleverd aan het maatschappelijk debat" en "een misstand aan de kaak gesteld". De rechtbank vindt de verdenkingen grotendeels niet bewezen en verklaart het OM verder niet ontvankelijk in de vervolging.
3 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Vanaf een begraafplaats aan de Dodeweg in Leusden (Utrecht) zijn twee kinderurnen gestolen. Volgens de politie is dit gebeurd in de eerste drie weken van maart. Beide urnen stonden vlakbij elkaar in een muur met nisjes. De nabestaanden hebben geen relatie tot elkaar, aldus de politie woensdag.
3 uur geleden