GGD: eind december kunnen we 80.000 mensen per dag testen
UTRECHT (ANP) - De regionale gezondheidsdiensten zijn druk bezig om de capaciteit voor coronatesten uit te breiden. Momenteel worden bijna 43.000 mensen per dag getest en begin november zal dat zijn gestegen naar minimaal 60.000. Eind december kunnen de GGD'en minimaal 80.000 tests per dag afnemen. De overkoepelende organisatie GGD GHOR Nederland schrijft dat aan minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid).
De GGD'en willen ook gebruikmaken van sneltesten, wanneer die goedgekeurd en ingevoerd worden. Ook daarvoor geldt dan dat mensen zich alleen moeten laten testen als ze klachten hebben, vanwege krapte bij het analyseren van de testen. Zodra er meer ruimte bij de laboratoria is en "iedereen met klachten binnen 24 uur kan worden getest", kunnen de sneltesten ook anders worden ingezet.
De GGD'en denken ook na over extra grote testlocaties, zogenoemde XL-locaties. Daar zouden 2500 tot 5000 mensen per dag getest moeten worden. De GGD'en praten daarover met anderen en in november zouden de eerste XL-locaties klaar moeten zijn.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - De verslavingszorg in kleine en middelgrote instellingen in Nederland is onder de maat, oordeelt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). "De meeste voldoen op belangrijke punten niet aan de normen. Zij volgen niet of maar beperkt de algemeen erkende behandelrichtlijnen, maar varen hun eigen koers."
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Inwoners van de IJmond lijden vaker aan luchtwegaandoeningen, hart- en vaatziekten en problemen met het maagdarmstelsel dan inwoners van andere gebieden. Gezondheidsinstituut Nivel leidt dat af uit patiëntendossiers van huisartsen. Het onderzoek bevestigt dat bepaalde gezondheidsproblemen vaker voorkomen, al leggen de onderzoekers geen oorzakelijke verbanden.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Opiniepeiler Maurice de Hond had "dolgraag" over corona gediscussieerd met RIVM-directeur Jaap van Dissel. "Of met wie dan ook van het OMT", zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Opiniepeiler Maurice de Hond blijft erbij dat veel van de coronamaatregelen "onzin" waren, omdat virologen zich vergisten in de manier waarop het virus zich verspreidde. In een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona haalde hij uit naar voormalig RIVM-baas Jaap van Dissel, die volgens hem in een eerder verhoor eveneens "onzin" verkondigde. De commissie wees hem erop dat Van Dissel zich daartegen niet kon verdedigen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Om tempo te houden in de coronavaccinaties, was het zaak de operatie zo eenvoudig mogelijk te maken. Grote groepen voorrang geven hielp daar niet bij. Dat zei Jaap van Delden, destijds als programmadirecteur bij het RIVM verantwoordelijk voor de vaccinaties, in een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De avondklok kwam in september 2020 voor het eerst op tafel omdat de coronaregels in veel studentenhuizen niet werden nageleefd en dat lastig te handhaven was. Dat zei Hanneke Schipper-Spanninga tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij was destijds directeur Constitutionele Zaken en Wetgeving bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hanneke Schipper-Spanninga vindt het logisch dat de OMT-adviezen zwaar wogen bij het coronabeleid, omdat het om de volksgezondheid ging. Dat zei de voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
6 dagen geleden