Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GGD: eet geen eieren uit zuiden Zuid-Holland en Noordwest-Brabant

GGD: eet geen eieren uit zuiden Zuid-Holland en Noordwest-Brabant

DORDRECHT (ANP) - De GGD Zuid-Holland Zuid, het RIVM en meerdere gemeenten adviseren mensen om geen eieren van hobbykippen te eten uit de regio. Bij metingen is in de eieren teveel PFOS aangetroffen, dat is een PFAS-soort. Het is nog niet bekend hoe de kippen dit hebben binnengekregen.

Het gaat om de gemeenten Altena, Hoeksche Waard, Alblasserdam, Hardinxveld-Giessendam, Sliedrecht, Dordrecht, Zwijndrecht, Molenlanden, Papendrecht en Hendrik-Ido-Ambacht. Die liggen allemaal rond het chemiebedrijf Chemours, dat veel PFAS heeft uitgestoten.

Het onderzoek naar de eieren volgde op eerder onderzoek in de bodem en water in de gemeenten rond Chemours. De gemeente Dordrecht schrijft dat de aanwezigheid van PFOS in de eieren nu niet terug te leiden is naar Chemours, omdat dat bedrijf voor zover bekend geen PFOS heeft uitgestoten.

Op kleine schaal

De gemeente meldt dat er tot tien keer te veel PFOS in de eieren is aangetroffen. Waar de PFOS vandaan komt, is dus nog niet bekend. Daar is meer onderzoek voor nodig. De GGD hoopt de resultaten van het vervolgonderzoek in het voorjaar van 2024 te hebben.

Eieren uit de supermarkt zijn wel veilig om te eten, omdat die worden gecontroleerd voordat ze in de winkel terechtkomen. De eieren van hobbykippen worden niet commercieel verkocht en dus niet gecontroleerd. Hobbykippen zijn kippen die door mensen op kleine schaal in de tuin of op het erf worden gehouden.

Meer uit Binnenland

Grote natuurbrand in Limburgse Helden

HELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.

57 minuten geleden
Eerste stembureau in Gorinchem open voor herstemming

GORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.

2 uur geleden
Brand in de duinen van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.

12 uur geleden
ChipSoft: alle door hackers gestolen data vernietigd

DEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.

13 uur geleden
Zuid-Holland wil rust maar ook meer recreatie in Hollandse Duinen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.

13 uur geleden
Advies Aboutaleb: hervat onderhandelingen Hart voor Den Haag, D66

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.

14 uur geleden
Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

16 uur geleden