Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GfK: minder elektronica verkocht tijdens Black Friday

GfK: minder elektronica verkocht tijdens Black Friday

AMSTELVEEN (ANP) - Nederlanders hebben in de week van koopjesfestijn Black Friday minder elektronische apparaten gekocht dan een jaar eerder, meldt marktonderzoeker GfK. De dagen waarin winkeliers stunten met grote kortingen zorgden door hogere gemiddelde prijzen wel voor een kleine omzetstijging.

Het volume, dus het aantal verkochte apparaten, daalde in de week van 20 tot en met 26 november met 1,6 procent. In die week viel Black Friday, maar veel winkels en webshops komen al in de dagen of weken daarvoor met kortingsacties om klanten te lokken.

De omzet uit consumentenelektronica kwam uit op 366 miljoen euro, een stijging van 1,1 procent ten opzichte van een jaar eerder. Als ook de drie weken voor de week van Black Friday worden meegenomen ging het om een omzetgroei van 3,4 procent, maar in diezelfde periode lag het aantal verkochte spullen 2,2 procent lager.

Inflatie

Dat Nederlandse koopjesjagers minder kochten voor meer geld komt volgens GfK door de algehele inflatie. Daarnaast gaan mensen rond Black Friday vooral op zoek naar relatief dure producten waarop korting wordt gegeven, stellen de onderzoekers.

Vooral haarstylers, spelcomputers en drones waren rond Black Friday populair. TV's, audio-apparatuur, fototoestellen en computerbenodigdheden waren minder in trek.

Meer uit Financieel

Olie- en gasprijzen verhogen druk op chemische industrie

ROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.

50 minuten geleden
Softwarebedrijf Adobe zakt op Wall Street na vertrek topman

NEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.

1 uur geleden
Economische groei VS minder sterk dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal van 2025 een stuk minder hard gegroeid dan eerder gedacht. De Amerikaanse export, bestedingen van consumenten en overheidsuitgaven waren minder hoog dan bij een eerste raming werd aangenomen, maakte een statistiekbureau van het ministerie van Handel bekend.

1 uur geleden
Vakbond verbolgen over uitblijven oorlogstoeslag zeevarenden

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zijn boos over het uitblijven van een oorlogstoeslag. Die krijgen ze nog niet, omdat Nederlandse rederijen het gebied niet erkennen als oorlogsgebied. De vakbond voor zeevarenden Nautilus is verbolgen en overweegt juridische stappen, laat bestuurder Richard Moti weten.

1 uur geleden
Britse regering wil met hervorming sneller kerncentrales bouwen

LONDEN (ANP) - De Britse regering wil regelgeving voor de bouw van kerncentrales grondig hervormen om versneld meer kernenergie te kunnen gebruiken. Het gaat onder andere om een afzwakking van regels voor natuurbehoud, wat kritiek oogst.

3 uur geleden
Economen: Duitsland moet frackingverbod opheffen door oliecrisis

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.

3 uur geleden
Onderzoek: supermarkten nemen steeds vaker plek in van winkels

DEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.

4 uur geleden