
Gezondheidsraad: voorrang voor 70+ bij pneumokokkenvaccinatie
DEN HAAG (ANP) - De Gezondheidsraad adviseert te beginnen met de mensen van 70 tot en met 79 jaar bij de vaccinatie van ouderen tegen pneumokokken die dit najaar van start gaat. Zij hebben zowel bij ziekte door pneumokokkeninfectie als bij een coronabesmetting een hoger risico op een ernstig verloop daarvan. Dat schrijft de raad aan staatssecretaris Paul Blokhuis van VWS.
Twee jaar geleden adviseerde de Gezondheidsraad mensen van 60 tot 80 jaar eens in de vijf jaar te vaccineren tegen pneumokokken. Dat zou het aantal longontstekingen, gevallen van hersenvliesontsteking, bloedvergiftiging en voortijdige sterfte kunnen verminderen. Het RIVM was bezig een vaccinatieprogramma samen te stellen waarin vanaf dit najaar de mensen die 60, 65, 70 en 75 worden een uitnodiging krijgen zich te laten vaccineren tegen pneumokokken. Staatssecretaris Paul Blokhuis van VWS had de raad gevraagd of de Covid-19-pandemie aanleiding is om bepaalde groepen voorrang te gaan geven.
Omdat in de te vaccineren groep de mensen met de hoogste leeftijden het meest kwetsbaar zijn, adviseert de raad nu 70 tot en met 79-jarigen als eerste vaccinatie aan te bieden tegen pneumokokken, te beginnen bij de oudsten. De beschikbare doses vaccin en uitvoeringsaspecten bepalen welke leeftijdsgroepen precies met voorrang vaccinatie aangeboden kan worden.
De raad vindt het verder aannemelijk dat mensen die longschade hebben opgelopen door Covid-19 bevattelijker zijn voor een pneumokokkeninfectie. Deze groep moet dus voortaan een medische indicatie krijgen voor de vaccinatie tegen pneumokokken, luidt het advies.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De organisatoren van een demonstratie zondag in Den Haag tegen het kabinetsbeleid rond Israël zeggen al ruim 37.000 aanmeldingen te hebben gekregen. Volgens een woordvoerster staat dat nog los van organisaties die zich later bij de manifestatie hebben aangesloten.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Zo'n honderd pro-Palestinademonstranten protesteren zondagochtend bij het gebouw van het Koninklijk Instituut voor de Tropen (KIT) in Amsterdam, waar het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) zijn 50-jarig bestaan viert. Een verslaggever van het ANP ziet mensen met Palestijnse vlaggen en bordjes met daarop teksten als 'Not in my name' en 'Tegen genocide'. Het gebouw is volgens een woordvoerder van het CIDI besmeurd met rode verf.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In een portiekwoning aan de Pluvierstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Negen huizen in de wijk Duindorp moesten worden ontruimd, drie zijn onbewoonbaar geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De bewoners van die huizen moeten de nacht elders doorbrengen. Niemand raakte gewond.
2 uur geledenBASEL (ANP) - De tienduizenden fans die de finale van het Eurovisie Songfestival volgen in het St. Jakob-Park, het voetbalstadion van FC Basel, hebben Claude na zijn optreden een groot applaus gegeven. Dat is te horen op beelden die de Basler Zeitung verspreidt.
10 uur geledenKATWIJK (ANP) - Bij een demonstratie in Katwijk waren zaterdag zo'n 150 à 200 mensen aanwezig, zag een verslaggever van het ANP. Mensen kondigden eerder een demonstratie aan "tegen een mogelijke pro-Palestinademonstratie" en de gemeente zei rekening te houden met een grote groep deelnemers. In Katwijk is zaterdagavond geen pro-Palestijns protest bezig.
13 uur geledenCADZAND (ANP) - In Cadzand in Zeeland zijn zes fietsers gewond geraakt door een aanrijding, meldt de politie. De bestuurster van een auto is aangehouden voor het rijden onder invloed.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een viswinkel aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord die in de nacht van dinsdag op woensdag werd beschoten, is zaterdag gesloten voor zes maanden, meldt de gemeente. De winkel was net een week weer open na een eerdere gedwongen sluiting van zes maanden, ook vanwege beschietingen.
14 uur geleden