Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gezondheidsraad: geef coronavaccin Moderna aan ouderen

Gezondheidsraad: geef coronavaccin Moderna aan ouderen

DEN HAAG (ANP) - Ouderen moeten als eersten en zo snel mogelijk het nieuwe coronavaccin van Moderna toegediend krijgen. Dat adviseert de Gezondheidsraad aan het ministerie van Volksgezondheid. Volgens de raad kan de druk op de zorg worden verminderd als de vaccinatie begint "bij de oudste leeftijdsgroepen" en daarna bij andere 60-plussers.

Mensen van zestig jaar en ouder lopen het grootste risico om ernstig ziek te worden, of zelfs te overlijden, wanneer ze besmet raken met het coronavirus. Het middel van Moderna werkt goed bij deze groep.

Het vaccin van Moderna is het tweede beschikbare middel in de strijd tegen corona. In december werd een vaccin van Pfizer en BioNTech goedgekeurd. De Gezondheidsraad adviseert het kabinet om 90 procent van beide vaccins te reserveren voor ouderen. Voor eind maart kunnen dan 1,4 miljoen ouderen gevaccineerd zijn. "Dit zijn vrijwel alle 75-plussers", aldus de raad.

Tot twee keer toe adviseerde de Gezondheidsraad om het vaccin van Pfizer en BioNTech eerst aan ouderen toe te dienen, maar het kabinet besloot om te beginnen bij medewerkers van verpleeghuizen, ziekenhuizen en ambulances. Het middel wordt namelijk geleverd in pakketten van 975 doses, die moeten worden bewaard bij meer dan 70 graden onder nul. Het vaccin van Moderna hoeft minder diep te worden ingevroren en dat maakt het geschikt voor kleinere instellingen.

Meer uit Gezond

DNA-test in Erasmus MC tegen doofheid door antibiotica bij baby's

ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.

1 dag geleden
Onderzoek: blootstelling hantavirus Radboudumc was te vermijden

NIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.

4 dagen geleden
Ebola-uitbraak Congo op een na grootste ooit geregistreerd

KINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Congo is de op een na grootste uitbraak van het virus die ooit wereldwijd is vastgelegd. Alleen de epidemie van 2014-2016 in West-Afrika was omvangrijker.

4 dagen geleden
Pijnkliniek mag geen lidocaïne verstrekken voor coronaklachten

DEN HAAG (ANP) - Een commerciële pijnkliniek in Velsen-Noord mag mensen met chronische coronaklachten niet zomaar meer het middel lidocaïne geven. De stof is daar namelijk niet voor goedgekeurd. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zegt dat er "een risico voor de patiëntveiligheid" bestaat en wil dat Excellent Care Clinics daarom stopt met de behandeling.

5 dagen geleden
VS getroffen door zwaarste uitbraak mazelen in decennia

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn getroffen door de zwaarste uitbraak van de mazelen in 35 jaar. Nieuwszender CNN bericht dat in de laatste achttien maanden meer besmettingen zijn gemeld dan in de voorgaande 25 jaar samen.

1 week geleden
Vier zorgverleners in Assen gestraft om schenden beroepsgeheim

ZWOLLE (ANP) - Twee psychiaters en twee gz-psychologen hebben van het Regionaal Tuchtcollege Zwolle (RTG) een waarschuwing gekregen omdat ze hun beroepsgeheim hebben geschonden. Een voormalig verpleegkundige die werd verdacht van betrokkenheid bij ongeveer twintig sterfgevallen in het Wilhelmina Ziekenhuis Assen, had een klacht tegen ze ingediend.

1 week geleden
Hermans houdt expertisecentra voor postcovid jaar langer open

DEN HAAG (ANP) - De speciale expertisecentra waarin mensen met postcovid kunnen worden behandeld, blijven zeker een jaar langer open. Zorgminister Sophie Hermans (VVD) meldt in een Kamerbrief dat geld dat hiervoor is vrijgemaakt nog niet op is, waardoor de centra in 2027 open kunnen blijven.

2 weken geleden