Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Gezondheidsraad erkent gebrekkige basis CBR-keuring autisten'

'Gezondheidsraad erkent gebrekkige basis CBR-keuring autisten'

HILVERSUM (ANP) - De Gezondheidsraad heeft in een persoonlijk gesprek erkend dat er geen wetenschappelijk bewijs is om mensen met autisme te keuren op hun rijgeschiktheid. Dat meldt Reporter Radio zondag op basis van informatie van twee mensen die bij het gesprek aanwezig waren. Toch blijft de Gezondheidsraad bij de aanbeveling om deze groep mensen te keuren, aldus het radioprogramma.

De twee mensen die erbij waren, zijn directeur Karol Henke van de Nederlandse Vereniging voor Autisme en bijzonder hoogleraar autisme Wouter Staal van de Universiteit Leiden.

"In dat gesprek heeft de voorzitter van de Gezondheidsraad aan ons bevestigd dat er geen wetenschappelijk onderzoek is, dat staaft dat er een relatie is tussen autisme en verkeersveiligheid", aldus Henke. Als wetenschapper is Staal ervan overtuigd dat er geen verband is.

Verplichte keuring

Mensen met autisme die hun rijbewijs willen halen, moeten zich van het CBR laten keuren op hun rijgeschiktheid. Volgens het CBR worden jaarlijks naar schatting ongeveer vijfduizend mensen met de diagnose autisme gekeurd. Volgens Henke hebben hierdoor duizenden mensen met autisme "onnodig" veel geld uitgegeven voor de verplichte keuring die ze zelf moesten betalen.

Volgens Reporter Radio ging de Gezondheidsraad niet in op inhoudelijke vragen van het programma, maar handhaaft het instituut haar advies.

De Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA) vraagt al langer aandacht voor deze zaak. Vorig jaar riep ze verkeersminister Cora van Nieuwenhuizen al op de CBR-keuring voor autisten af te schaffen.

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

9 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

10 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

10 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

11 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

13 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

14 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

14 uur geleden