Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gezondheidsraad buigt zich deze week over boosterprik

Gezondheidsraad buigt zich deze week over boosterprik

DEN HAAG (ANP) - De leden van de Gezondheidsraad komen deze week samen om zich te buigen over een zogenoemde 'boosterprik' van de coronavaccins voor gezonde mensen. Dat zegt een woordvoerder van de raad. Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid heeft de Gezondheidsraad gevraagd voor 2 november een advies uit te brengen over het toedienen van een boostershot. Ook wil hij weten wie er als eerste zo'n prik zouden moeten krijgen.

Of de raad 2 november haalt, valt nog niet te zeggen, aldus een woordvoerder. "We hopen dat dat lukt, maar dat kunnen we niet garanderen."

Het aantal positieve coronatesten stijgt in elke leeftijdsgroep, maar vooral onder ouderen, zo bleek dinsdag uit de weekcijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu. Zo is het virus afgelopen week aangetroffen bij bijna 1300 tachtigers. Dat is 78 procent meer dan de week ervoor.

Ouderen zijn als een van de eerste groepen gevaccineerd. De bescherming die vaccins bieden, kan na verloop van tijd afnemen. Het RIVM houdt dit in de gaten. Mensen met een ernstige afweerstoornis kunnen al een aanvullende dosis krijgen.

Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) heeft goedkeuring gegeven voor de inzet van boosterprikken en aanvullende doses van de vaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna. EMA verwacht binnenkort ook data van vaccinmaker Janssen, waarmee de toezichthouder kan oordelen over een boosterprik met dat middel.

Meer uit Gezond

RIVM: negen nieuwe gevallen westnijlvirus, dodental naar drie

UTRECHT (ANP) - Sinds de vorige update van het RIVM op 3 september zijn er negen nieuwe patiënten gemeld die besmet zijn met het westnijlvirus. Het aantal meldingen van mensen die dat virus opliepen, staat hiermee op achttien. In totaal zijn er in 2026 drie patiënten overleden. Vorige week meldde het instituut één dode.

14 uur geleden
In 2025 vier keer euthanasie met postcovid als hoofdreden

DEN HAAG (ANP) - In 2025 is bij vier personen euthanasie verleend waarbij het postcovidsyndroom de hoofdreden was voor levensbeëindiging. Dat meldt artsenvakblad Medisch Contact, dat de cijfers opvroeg bij de Regionale Toetsingscommissies Euthanasie (RTE). De RTE bevestigt de berichtgeving.

14 uur geleden
Al meer dan 1000 besmettingen met westnijlvirus in Europa

SOLNA (ANP/DPA) - In Europa zijn dit seizoen meer dan 1000 besmettingen met het westnijlvirus vastgesteld. Het virus is inmiddels opgedoken in vijftien landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).

5 dagen geleden
RIVM meldt negen besmettingen met westnijlvirus in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Zeker negen mensen hebben dit jaar in Nederland het westnijlvirus opgelopen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Eerder werd al bekend dat één besmet persoon in de provincie Utrecht is overleden.

1 week geleden
Trimbos: verband zorgen maatschappij en psychische aandoeningen

UTRECHT (ANP) - Mensen die zich veel zorgen maken over maatschappelijke problemen, zoals internationale spanningen, woningnood of klimaat, hebben vaker een psychische aandoening dan mensen met minder zorgen. Dat blijkt uit het NEMESIS-onderzoek van het Trimbos-instituut onder 4688 mensen.

1 week geleden
Ambulance op zonne-energie werkt goed, meldt universiteit

EINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.

1 week geleden
Toch zorg voor asielkinderen door verlengen contract met GGD GHOR

DEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.

2 weken geleden