Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gezondheidsraad: boosterprik 60-minners ook van oud naar jong

Gezondheidsraad: boosterprik 60-minners ook van oud naar jong

DEN HAAG (ANP) - Ook bij de boosterprikken tegen corona voor volwassenen jonger dan 60 moet de volgorde van oud naar jong worden gehandhaafd. Dat zegt de Gezondheidsraad in een advies aan het kabinet. Het mag niet uitmaken wat voor vaccin ze eerder hebben gehad. De raad adviseert verder de vaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna te gebruiken als booster, ongeacht het vaccin dat eerder is toegediend.

De eerder toegediende prikken van AstraZeneca en Janssen geven wel een iets lagere bescherming dan Pfizer en Moderna, maar de verschillen zijn niet groot en het voorrang geven van de ene groep boven de andere kan vertraging opleveren in de boostercampagne, vreest de raad.

Het kabinet heeft besloten dat ook mensen beneden de 60 een inenting tegen Covid-19 kunnen krijgen. Ze moeten wel wachten totdat 60-plussers, bewoners van zorginstellingen en zorgpersoneel met direct patiëntencontact zijn geprikt.

Alle vaccins bieden volgens de raad nog steeds wel een goede bescherming tegen ernstige ziekte, maar de organisatie ziet aanwijzingen dat die bescherming "wel wat" terugloopt. "Nu het aantal besmettingen hoog is, neemt ook het risico toe dat gevaccineerden onder de 60 jaar ernstig ziek worden. "

De raad ziet ook geen aanleiding om in de prikvolgorde rekening te houden met mensen die al een andere aandoening hebben. "Er zijn geen gegevens die erop wijzen dat de werking van de vaccins minder goed is bij bepaalde groepen, met uitzondering van de mensen met een ernstige immuunstoornis. Zij hebben om die reden al een derde prik gekregen."

Meer uit Gezond

Mensen krijgen vanaf volgend jaar nieuw vaccin tegen HPV

DEN HAAG (ANP) - Mensen kunnen vanaf eind volgend jaar een nieuw vaccin krijgen tegen het humaan papillomavirus (HPV), een virus dat baarmoederhalskanker en enkele andere soorten kanker kan veroorzaken. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) heeft dat maandag aangekondigd.

2 dagen geleden
Meeste partijen willen eigen risico in zorg behouden of verhogen

DEN HAAG (ANP) - De immer stijgende zorgkosten zijn voor de meeste partijen aanleiding om de zorgpremies of eigen bijdragen te verhogen. Daarbij zijn de ogen vooral gericht op het eigen risico, dat mensen moeten betalen als ze daadwerkelijk zorg uit het basispakket gebruiken.

5 dagen geleden
WHO: een op drie zorgmedewerkers voelt zich depressief

KOPENHAGEN (ANP) - Een op de drie artsen en verpleegkundigen in Europese landen zegt depressieve gevoelens te hebben. Ongeveer een op de zeven mensen piekert over de dood, concludeert de Europese tak van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de Verenigde Naties.

5 dagen geleden
Ziekenhuis ontslaat medewerkers die zomaar in dossiers keken

DORDRECHT (ANP) - Het Albert Schweitzer Ziekenhuis heeft twee medewerkers ontslagen, omdat ze uit nieuwsgierigheid veel dossiers van patiënten hebben bekeken. Bij een controle werd ontdekt dat in totaal 1100 dossiers ongeoorloofd waren geopend, maakte het ziekenhuis met hoofdvestiging in Dordrecht donderdag bekend.

6 dagen geleden
Onderzoek: vrouwen hebben hoger genetisch risico op depressie

HERSTON (ANP) - Vrouwen hebben een genetisch hoger risico op klinische depressie dan mannen. Dat concluderen Australische onderzoekers in een in het tijdschrift Nature Communications gepubliceerd onderzoek.

1 week geleden
Steeds meer junks nemen crack en blijven buiten beeld van zorg

UTRECHT (ANP) - Het aantal drugsverslaafden dat crack gebruikt, een rookbare vorm van cocaïne, neemt toe. Mensen die werken in de verslavingszorg hebben ook geen goed zicht op de groep, "ondanks grote en vaak complexe zorgbehoeften", aldus verslavingsinstituut Trimbos en hulpstichting Mainline.

1 week geleden
Gebruik nieuw vaccin tegen HPV, adviseert Gezondheidsraad

DEN HAAG (ANP) - Een nieuw vaccin werkt beter tegen het humaan papillomavirus (HPV), een virus dat baarmoederhalskanker en enkele andere soorten kanker kan veroorzaken. De Gezondheidsraad adviseert daarom het huidige vaccin te vervangen "om de effectiviteit van de vaccinatie nog verder te vergroten".

1 week geleden