Gezondheidsraad adviseert wie eerst coronavaccin Moderna krijgen
DEN HAAG (ANP) - Nu er een tweede vaccin tegen het coronavirus is, van de farmaceut Moderna, is de volgende stap bepalen wie dat vaccin als eerste krijgt. Daarom komt de Gezondheidsraad met een advies over de toediening van het middel.
Nederland heeft 6,2 miljoen doses besteld bij Moderna, genoeg om 3,1 miljoen mensen in te enten. De eerste doses van het vaccin komen maandag in de loop van de dag waarschijnlijk aan bij het bedrijf Movianto in Oss. Van daaruit wordt het later verspreid over het land.
Voor eind maart zouden ongeveer 400.000 doses geleverd moeten zijn. Het kabinet kan afwijken van het advies van de Gezondheidsraad. Eerder adviseerde de raad tot twee keer toe om eerst ouderen in te enten. Het kabinet besloot juist om te beginnen bij de medewerkers van ziekenhuizen en verpleeghuizen. Het eerste beschikbare vaccin, van Pfizer en BioNTech, moest namelijk in grote hoeveelheden worden bewaard bij temperaturen van 70 graden onder nul.
Bij het vaccin van Moderna is 20 graden onder nul voldoende. Daarom meldde minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) vorige week dat het kabinet dit vaccin wil aanbieden aan bewoners van verpleeghuizen en instellingen voor mensen met een verstandelijke handicap.
Begin deze week wordt bekend wanneer het vaccineren met Moderna zal starten, zo kondigde De Jonge vorige week al aan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook in andere regio's van Nederland stopt Defensie tijdelijk met oefeningen met explosieven, open vuur en pyrotechniek. Dat heeft staatssecretaris Derk Boswijk van Defensie aangekondigd op sociale media. De reden is dat het natuurbrandrisico in steeds meer delen van het land wordt verhoogd naar fase 2. In die regio's worden de oefeningen tijdelijk opgeschort.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) waarschuwt voor hoge ozonconcentraties. De hoogste concentraties lijken zich te ontwikkelen in een band van Leiden naar Hilversum, Utrecht en Flevoland tot aan Zwolle. Door ozon kan smog ontstaan, wat slecht is voor de luchtkwaliteit. Mensen die er gevoelig voor zijn, zoals astmapatiënten, kunnen daar last van hebben. Het RIVM adviseert hun om binnen te blijven en zware fysieke inspanning te beperken. Dit advies geldt vooral in de namiddag en het begin van de avond.
15 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat heeft dinsdag het zogenoemde hitteprotocol ingesteld vanwege de warmte. Het protocol is om 10.00 uur in werking getreden, meldt een woordvoerder. Volgens Weeronline kan de temperatuur oplopen tot 33 graden Celsius. Er worden extra maatregelen genomen om automobilisten met pech op de snelweg snel naar een veilige locatie met voorzieningen te brengen. Het hitteprotocol geldt in heel Nederland, behalve de provincie Friesland.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Landmacht stopt voorlopig volledig met oefeningen in Gelderland waarbij explosieven, open vuur en pyrotechniek worden gebruikt. Dat meldt het krijgsonderdeel op sociale media. De reden is dat het risico op natuurbranden in de provincie dinsdag is verhoogd naar fase 2.
26 minuten geledenTILBURG (ANP) - Bij een steekpartij in een huis aan de Tilburgse Trouwlaan is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon overleden. Dat meldt de politie. De twee andere bewoners zijn aangehouden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten en provincies hebben het Rijk opgeroepen meer geld te geven voor onderhoud en vervanging van infrastructuur, zoals wegen, bruggen, sluizen, viaducten en kades. Gebeurt dat niet, dan dreigt volgens de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en het Interprovinciaal Overleg (IPO) een "bereikbaarheidsinfarct" in Nederland. De lobbyclubs baseren zich op een rapport van de adviesbureaus Arcadis en Berenschot.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer megastallen, terwijl het aantal boerderijen juist afneemt. Volgens Wakker Dier komt dat door schaalvergroting: kleine boeren stoppen ermee, de groten worden groter.
3 uur geleden