Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gezondheidsinstantie WHO: meer sterfgevallen apenpokken in Europa

Gezondheidsinstantie WHO: meer sterfgevallen apenpokken in Europa

GENÈVE (ANP/DPA) - Het Europese bureau van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) verwacht meer sterfgevallen door het apenpokkenvirus in Europa, nu de eerste Europese doden zijn gemeld. De organisatie benadrukt echter dat veruit de meeste patiënten vanzelf genezen en ernstige complicaties zeldzaam blijven.

Gezien de aanhoudende verspreiding van de apenpokken in Europa, zal het aantal doden stijgen, aldus WHO Europa. Het bureau roept dan ook op de overdracht van het virus in Europa snel te onderbreken en "deze epidemie een halt toe te roepen".

Behalve de twee doden in Spanje is ook een dodelijk slachtoffer in Brazilië geregistreerd. Het staat echter niet vast of de besmetting met apenpokken ook de oorzaak was van hun overlijden. De eerste vijf doden van de huidige uitbraak waren gemeld in Afrika, waar de ziekte gebruikelijk is en in 1970 in Congo voor het eerst bij mensen is vastgesteld. Volgens de WHO zijn er sinds begin mei wereldwijd meer dan 18.000 infecties buiten Afrika geteld, de meeste in Europa.

Beide slachtoffers in het zwaar door apenpokken getroffen Spanje waren in de dagen voor hun dood opgenomen in het ziekenhuis met infecties die de hersenen aantasten. Een man van ongeveer 40 jaar overleed in de stad Alicante aan hersenontsteking veroorzaakt door een infectie. De andere patiënt (31) in Cordoba leed aan een meningitis-achtige infectie. Het is mogelijk dat de slachtoffers stierven aan een bestaande aandoening die dateert van vóór de apenpokkenbesmetting. Dat wordt nu grondig onderzocht, melden Spaanse media.

Meer uit Buitenland

Gazaanse autoriteiten: zeven doden door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.

2 uur geleden
Grondtroepen Israël nu ook ten noorden van 'gele lijn' Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.

8 uur geleden
Internettoegang in Iran weer gedeeltelijk hersteld

TEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.

8 uur geleden
Iran: VS hebben staakt-het-vuren met voeten getreden

TEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.

10 uur geleden
Belgische politici betuigen medeleven na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.

10 uur geleden
Doden door aanrijding met trein Buggenhout tussen 12 en 49 jaar

BUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.

11 uur geleden
Von der Leyen: Europa rouwt mee met België na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.

12 uur geleden