Gezondheidsinstantie WHO: meer sterfgevallen apenpokken in Europa
GENÈVE (ANP/DPA) - Het Europese bureau van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) verwacht meer sterfgevallen door het apenpokkenvirus in Europa, nu de eerste Europese doden zijn gemeld. De organisatie benadrukt echter dat veruit de meeste patiënten vanzelf genezen en ernstige complicaties zeldzaam blijven.
Gezien de aanhoudende verspreiding van de apenpokken in Europa, zal het aantal doden stijgen, aldus WHO Europa. Het bureau roept dan ook op de overdracht van het virus in Europa snel te onderbreken en "deze epidemie een halt toe te roepen".
Behalve de twee doden in Spanje is ook een dodelijk slachtoffer in Brazilië geregistreerd. Het staat echter niet vast of de besmetting met apenpokken ook de oorzaak was van hun overlijden. De eerste vijf doden van de huidige uitbraak waren gemeld in Afrika, waar de ziekte gebruikelijk is en in 1970 in Congo voor het eerst bij mensen is vastgesteld. Volgens de WHO zijn er sinds begin mei wereldwijd meer dan 18.000 infecties buiten Afrika geteld, de meeste in Europa.
Beide slachtoffers in het zwaar door apenpokken getroffen Spanje waren in de dagen voor hun dood opgenomen in het ziekenhuis met infecties die de hersenen aantasten. Een man van ongeveer 40 jaar overleed in de stad Alicante aan hersenontsteking veroorzaakt door een infectie. De andere patiënt (31) in Cordoba leed aan een meningitis-achtige infectie. Het is mogelijk dat de slachtoffers stierven aan een bestaande aandoening die dateert van vóór de apenpokkenbesmetting. Dat wordt nu grondig onderzocht, melden Spaanse media.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
38 minuten geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
39 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
40 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
3 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
5 uur geleden