Gezondheidsinstantie WHO: meer sterfgevallen apenpokken in Europa
GENÈVE (ANP/DPA) - Het Europese bureau van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) verwacht meer sterfgevallen door het apenpokkenvirus in Europa, nu de eerste Europese doden zijn gemeld. De organisatie benadrukt echter dat veruit de meeste patiënten vanzelf genezen en ernstige complicaties zeldzaam blijven.
Gezien de aanhoudende verspreiding van de apenpokken in Europa, zal het aantal doden stijgen, aldus WHO Europa. Het bureau roept dan ook op de overdracht van het virus in Europa snel te onderbreken en "deze epidemie een halt toe te roepen".
Behalve de twee doden in Spanje is ook een dodelijk slachtoffer in Brazilië geregistreerd. Het staat echter niet vast of de besmetting met apenpokken ook de oorzaak was van hun overlijden. De eerste vijf doden van de huidige uitbraak waren gemeld in Afrika, waar de ziekte gebruikelijk is en in 1970 in Congo voor het eerst bij mensen is vastgesteld. Volgens de WHO zijn er sinds begin mei wereldwijd meer dan 18.000 infecties buiten Afrika geteld, de meeste in Europa.
Beide slachtoffers in het zwaar door apenpokken getroffen Spanje waren in de dagen voor hun dood opgenomen in het ziekenhuis met infecties die de hersenen aantasten. Een man van ongeveer 40 jaar overleed in de stad Alicante aan hersenontsteking veroorzaakt door een infectie. De andere patiënt (31) in Cordoba leed aan een meningitis-achtige infectie. Het is mogelijk dat de slachtoffers stierven aan een bestaande aandoening die dateert van vóór de apenpokkenbesmetting. Dat wordt nu grondig onderzocht, melden Spaanse media.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
15 minuten geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
1 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Een beschadigde Russische olietanker die al meer dan twee weken onbemand op de Middellandse Zee drijft, dreigt een ecologische ramp te veroorzaken. Het schip bevindt zich op vier tot zes dagen varen van de Libische kust, meldt een Italiaanse functionaris. Dat zou op minder dan 100 kilometer afstand zijn van hoofdstad Tripoli.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Een missie van de NAVO voor trainingen in Irak (NMI) is tijdelijk stilgelegd. De circa zeshonderd leden van de NAVO-missie ter plaatse zijn of worden om veiligheidsredenen teruggehaald. De aanval van Israël en de VS heeft ook in Irak tot veel spanningen geleid en tot beschietingen door pro-Iraanse sjiitische milities. De NAVO heeft bevestigd dat "de missie is aangepast".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Scheepsbemanningen in de Perzische Golf zeggen begonnen te zijn met het rantsoeneren van voedsel en water. Door de Iraanse blokkade kunnen vrijwel geen schepen door de Straat van Hormuz. Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN zitten zo'n 20.000 zeelieden vast op ongeveer 3200 schepen.
2 uur geleden