Gezondheidsinstantie VS ook akkoord met coronavaccin Pfizer
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrum voor ziektepreventie (CDC) heeft als laatste instantie ook zijn fiat gegeven aan het Covid-19-vaccin van Pfizer en BioNTech. Robert Redfield, directeur van de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention, zei zondag dat hij de aanbeveling van een adviespanel over het Covid-19-vaccin van Pfizer heeft ondertekend.
Deze adviescommissie stemde zaterdag met 11 tegen 0 om het vaccin van Pfizer en BioNTech aan te bevelen voor Amerikanen van 16 jaar en ouder. De Amerikaanse medicijnwaakhond FDA gaf vrijdag al een vergunning voor gebruik van het vaccin.
Maandag beginnen de eerste vaccinaties in de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft in internationale wateren in het Caribisch gebied drie mannen gedood bij een aanval op een verdachte drugsboot. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth donderdag.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Er komen "zeer spoedig" internationale grondtroepen in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump bij een ontmoeting met Centraal-Aziatische leiders in het Witte Huis.
1 uur geledenLOUISVILLE (ANP) - Het dodental ten gevolge van de crash met het UPS-vrachtvliegtuig in Louisville in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen tot 13. Dat zei burgemeester Craig Greenberg van Louisville donderdag op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Oekraïne is in "positieve gesprekken" verwikkeld met de Verenigde Staten om Tomahawkraketten en andere langeafstandswapens te kopen, zelfs nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat hij die wapens niet naar Oekraïne wilde sturen. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in de Verenigde Staten, Olha Stefanishyna, in een interview met een programma van Bloomberg TV.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet de volledige voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen uiterlijk vrijdag hervatten. Dat heeft een federale rechter donderdag bepaald.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering mag aanvragers van een Amerikaans paspoort verbieden om op het document het geslacht aan te geven dat overeenkomt met hun genderidentiteit. Het Hooggerechtshof in Washington heeft president Trump gelijk gegeven in zijn strijd tegen de rechten van transgender Amerikanen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.
9 uur geleden