Gezondheidsdienst VS dringt aan op coronavaccinatie tieners
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezondheidsdienst CDC adviseert ouders dringend hun tieners te laten inenten tegen corona. De forse toename van het aantal jongeren dat met verontrustende Covid-19-verschijnselen in het ziekenhuis belandt, heeft dat volgens de Washington Post nodig gemaakt.
CDC-directeur Rochelle Walensky zegt in de krant dat cijfers van de afgelopen maanden duidelijk hebben gemaakt dat ook jeugdigen ernstig ziek kunnen worden door het coronavirus. "Ik ben zeer bezorgd door de aantallen adolescenten die moeten worden opgenomen en bedroefd door het zien van de velen van hen die aan de beademing liggen of behandeling nodig hebben op de intensive care."
Walensky benadrukt dat veel lijden kan worden voorkomen door vaccinatie. "Daarom roep ik vaders, moeders, familieleden en goede vrienden op zich bij mij aan te sluiten en met die tieners te gaan praten over het belang van preventie en om hen aan te moedigen een prik te gaan halen."
Bijwerkingen
De studie die vrijdag is gepubliceerd laat zien dat een derde van de teenagers die tijdens de stijging van de infectiegevallen onder jongeren in maart en april naar een ziekenhuis werd gebracht, op de ic terecht kwam. Vijf procent had kunstmatige beademing nodig.
Amerikaanse kinderartsen ontdekten tevens een mogelijk zeldzame bijwerking van het Pfizer/BioNTech-vaccin. Zeven gezonde tieners, allen jongens, kregen binnen vier dagen na de tweede inenting pijn in de borst. Een scan bracht myocarditis aan het licht, een ontsteking van de hartspier. Door medicatie verdwenen de klachten snel, geen van de patiënten hield er iets aan over. Bij controle bleek hun hart na een tot drie weken weer helemaal in orde.
De onderzoekers merkten op dat myocarditis heel soms voorkomt bij andere vaccinaties, maar dat er geen bewijs is dat Pfizer dit ongewenste effect heeft gehad. In de VS zijn inmiddels ruim 2,2 miljoen 16- en 17-jarigen volledig ingeënt. In de categorie 12-15 jaar hebben ruim 3 miljoen Amerikaanse kids een eerste prik gehad. Bemoedigende cijfers, zei de coauteur van het rapport, Judy Guzman-Cottril. Ze voegde eraan toe dat Covid-19 ook kan leiden tot myocarditis.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
3 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor altijd met "een heel sterke" strijdmacht in Europa, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. De VS zullen zich meer op de concurrentiestrijd met China richten en meer aan Europa zelf overlaten, maar gaan volgens hem niet weg.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - De geopolitieke onrust drukt zijn stempel op de Noordzeetop, die oorspronkelijk vooral over windenergie op zee ging. Maar "we kunnen het tegenwoordig niet hebben over energie zonder ook veiligheid te bespreken", zei de Deense premier Mette Frederiksen op de internationale bijeenkomst in Hamburg.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán zegt dat zijn regering de ambassadeur van Oekraïne gaat ontbieden omdat de Oekraïense regering zou proberen zich te bemoeien met de Hongaarse parlementsverkiezingen van 12 april. Hij meldt dat in een video op Facebook. De premier staat in de peilingen achter op zijn grote rivaal Peter Magyar.
3 uur geleden