Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gezondheidsdienst VS dringt aan op coronavaccinatie tieners

Gezondheidsdienst VS dringt aan op coronavaccinatie tieners

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezondheidsdienst CDC adviseert ouders dringend hun tieners te laten inenten tegen corona. De forse toename van het aantal jongeren dat met verontrustende Covid-19-verschijnselen in het ziekenhuis belandt, heeft dat volgens de Washington Post nodig gemaakt.

CDC-directeur Rochelle Walensky zegt in de krant dat cijfers van de afgelopen maanden duidelijk hebben gemaakt dat ook jeugdigen ernstig ziek kunnen worden door het coronavirus. "Ik ben zeer bezorgd door de aantallen adolescenten die moeten worden opgenomen en bedroefd door het zien van de velen van hen die aan de beademing liggen of behandeling nodig hebben op de intensive care."

Walensky benadrukt dat veel lijden kan worden voorkomen door vaccinatie. "Daarom roep ik vaders, moeders, familieleden en goede vrienden op zich bij mij aan te sluiten en met die tieners te gaan praten over het belang van preventie en om hen aan te moedigen een prik te gaan halen."

Bijwerkingen

De studie die vrijdag is gepubliceerd laat zien dat een derde van de teenagers die tijdens de stijging van de infectiegevallen onder jongeren in maart en april naar een ziekenhuis werd gebracht, op de ic terecht kwam. Vijf procent had kunstmatige beademing nodig.

Amerikaanse kinderartsen ontdekten tevens een mogelijk zeldzame bijwerking van het Pfizer/BioNTech-vaccin. Zeven gezonde tieners, allen jongens, kregen binnen vier dagen na de tweede inenting pijn in de borst. Een scan bracht myocarditis aan het licht, een ontsteking van de hartspier. Door medicatie verdwenen de klachten snel, geen van de patiënten hield er iets aan over. Bij controle bleek hun hart na een tot drie weken weer helemaal in orde.

De onderzoekers merkten op dat myocarditis heel soms voorkomt bij andere vaccinaties, maar dat er geen bewijs is dat Pfizer dit ongewenste effect heeft gehad. In de VS zijn inmiddels ruim 2,2 miljoen 16- en 17-jarigen volledig ingeënt. In de categorie 12-15 jaar hebben ruim 3 miljoen Amerikaanse kids een eerste prik gehad. Bemoedigende cijfers, zei de coauteur van het rapport, Judy Guzman-Cottril. Ze voegde eraan toe dat Covid-19 ook kan leiden tot myocarditis.

Meer uit Buitenland

ByHeart in VS roept babymelkpoeder terug

NEW YORK (ANP) - ByHeart Inc., producent van babyvoeding, roept babymelkpoeder terug in de Verenigde Staten. Aanleiding is dat bij dertien baby's die de melk hadden gedronken botulisme is geconstateerd. Ze zijn allemaal in het ziekenhuis opgenomen.

55 minuten geleden
Fung-wong groeit bij de Filipijnen uit tot supertyfoon

MANILLA (ANP) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.

1 uur geleden
1460 vluchten gecanceld in VS door shutdown

WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag 1460 vluchten gecanceld door de shutdown van de overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Circa 6000 vluchten liepen vertraging op.

2 uur geleden
Doden bij zeer hoge golven bij het eiland Tenerife

PUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Zeker drie personen kwamen om het leven en vijftien mensen raakten gewond toen zeer hoge golven het Spaanse eiland Tenerife op verschillende plaatsen troffen, aldus plaatselijke autoriteiten zaterdag.

4 uur geleden
Syrië voert operaties uit tegen Islamitische Staat

DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft een landelijke operatie tegen cellen van Islamitische Staat uitgevoerd. Die actie komt vlak voor het bezoek van interim-president Ahmed al-Sharaa aan de Amerikaanse president Donald Trump. Zij gaan vermoedelijk afspraken maken over de aanpak van IS.

5 uur geleden
Doden en gewonden bij Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.

12 uur geleden
Grote betoging in Keulen voor vrijlating PKK-leider Ocalan

KEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.

13 uur geleden