Gezondheidsdienst VS dringt aan op coronavaccinatie tieners
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezondheidsdienst CDC adviseert ouders dringend hun tieners te laten inenten tegen corona. De forse toename van het aantal jongeren dat met verontrustende Covid-19-verschijnselen in het ziekenhuis belandt, heeft dat volgens de Washington Post nodig gemaakt.
CDC-directeur Rochelle Walensky zegt in de krant dat cijfers van de afgelopen maanden duidelijk hebben gemaakt dat ook jeugdigen ernstig ziek kunnen worden door het coronavirus. "Ik ben zeer bezorgd door de aantallen adolescenten die moeten worden opgenomen en bedroefd door het zien van de velen van hen die aan de beademing liggen of behandeling nodig hebben op de intensive care."
Walensky benadrukt dat veel lijden kan worden voorkomen door vaccinatie. "Daarom roep ik vaders, moeders, familieleden en goede vrienden op zich bij mij aan te sluiten en met die tieners te gaan praten over het belang van preventie en om hen aan te moedigen een prik te gaan halen."
Bijwerkingen
De studie die vrijdag is gepubliceerd laat zien dat een derde van de teenagers die tijdens de stijging van de infectiegevallen onder jongeren in maart en april naar een ziekenhuis werd gebracht, op de ic terecht kwam. Vijf procent had kunstmatige beademing nodig.
Amerikaanse kinderartsen ontdekten tevens een mogelijk zeldzame bijwerking van het Pfizer/BioNTech-vaccin. Zeven gezonde tieners, allen jongens, kregen binnen vier dagen na de tweede inenting pijn in de borst. Een scan bracht myocarditis aan het licht, een ontsteking van de hartspier. Door medicatie verdwenen de klachten snel, geen van de patiënten hield er iets aan over. Bij controle bleek hun hart na een tot drie weken weer helemaal in orde.
De onderzoekers merkten op dat myocarditis heel soms voorkomt bij andere vaccinaties, maar dat er geen bewijs is dat Pfizer dit ongewenste effect heeft gehad. In de VS zijn inmiddels ruim 2,2 miljoen 16- en 17-jarigen volledig ingeënt. In de categorie 12-15 jaar hebben ruim 3 miljoen Amerikaanse kids een eerste prik gehad. Bemoedigende cijfers, zei de coauteur van het rapport, Judy Guzman-Cottril. Ze voegde eraan toe dat Covid-19 ook kan leiden tot myocarditis.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
7 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
8 uur geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.
9 uur geleden