Gezondheid Pelé vertoont 'geleidelijke verbetering'
SÃO PAULO (ANP) - De gezondheid van Pelé vertoont "geleidelijke verbetering". De 82-jarige voetballegende, bij wie vorig jaar darmkanker werd geconstateerd, zou volgens Braziliaanse media te maken hebben met uitzaaiingen in zijn lichaam. Twee dochters ontkenden het nieuws dat hun vader palliatieve zorg krijgt, omdat de chemotherapie tegen kanker niet zou aanslaan.
"De patiënt blijft een progressieve verbetering vertonen van zijn algehele toestand, met name als het gaat om de luchtweginfectie", meldden artsen dinsdag in een verklaring. Medici van het Albert Einstein-ziekenhuis in São Paulo zeiden tegen verslaggevers ter plaatse dat Pelé op een gewone ziekenhuiskamer werd behandeld aan een luchtweginfectie en dat hij stabiel en bij bewustzijn was.
Pelé, die in 2000 door de wereldvoetbalbond FIFA samen met Diego Maradona werd uitgeroepen tot speler van de eeuw, tobt al zo'n tien jaar met zijn gezondheid. Zo onderging hij diverse operaties aan zijn heup. In 2016 zou hij bij de opening van de Olympische Spelen van Rio de Janeiro de olympische vlam ontsteken, maar toen moest hij wegens fysieke ongemakken op het laatste moment verstek laten gaan. De steeds schaarser wordende publieke optredens vonden meestal plaats in een rolstoel.
De Braziliaanse ploeg, die maandag ten koste van Zuid-Korea de laatste acht bereikte op het WK (4-1), betuigde de afgelopen dagen steun aan Pelé. De voetbalgrootheid werd in 1958, 1962 en 1970 wereldkampioen met zijn land.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.
16 uur geleden