Gezondheid Pelé vertoont 'geleidelijke verbetering'
SÃO PAULO (ANP) - De gezondheid van Pelé vertoont "geleidelijke verbetering". De 82-jarige voetballegende, bij wie vorig jaar darmkanker werd geconstateerd, zou volgens Braziliaanse media te maken hebben met uitzaaiingen in zijn lichaam. Twee dochters ontkenden het nieuws dat hun vader palliatieve zorg krijgt, omdat de chemotherapie tegen kanker niet zou aanslaan.
"De patiënt blijft een progressieve verbetering vertonen van zijn algehele toestand, met name als het gaat om de luchtweginfectie", meldden artsen dinsdag in een verklaring. Medici van het Albert Einstein-ziekenhuis in São Paulo zeiden tegen verslaggevers ter plaatse dat Pelé op een gewone ziekenhuiskamer werd behandeld aan een luchtweginfectie en dat hij stabiel en bij bewustzijn was.
Pelé, die in 2000 door de wereldvoetbalbond FIFA samen met Diego Maradona werd uitgeroepen tot speler van de eeuw, tobt al zo'n tien jaar met zijn gezondheid. Zo onderging hij diverse operaties aan zijn heup. In 2016 zou hij bij de opening van de Olympische Spelen van Rio de Janeiro de olympische vlam ontsteken, maar toen moest hij wegens fysieke ongemakken op het laatste moment verstek laten gaan. De steeds schaarser wordende publieke optredens vonden meestal plaats in een rolstoel.
De Braziliaanse ploeg, die maandag ten koste van Zuid-Korea de laatste acht bereikte op het WK (4-1), betuigde de afgelopen dagen steun aan Pelé. De voetbalgrootheid werd in 1958, 1962 en 1970 wereldkampioen met zijn land.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
5 uur geleden