Gezondheid Pelé gaat volgens artsen vooruit
SÃO PAULO (ANP) - De gezondheid van Pelé gaat vooruit. Dat hebben de artsen van de 82-jarige Braziliaanse voetballegende laten weten. Of hij binnen afzienbare tijd het ziekenhuis mag verlaten, is echter nog onduidelijk. Pelé werd eind november opgenomen.
Pelé wordt in een ziekenhuis van São Paulo behandeld aan een luchtweginfectie. "Zijn toestand blijft verbeteren, met name de luchtweginfectie", verklaarden zijn dokters. Pelé verblijft op een standaardkamer, is goed bij de tijd en zijn vitale functies worden stabiel genoemd.
Bij de drievoudig wereldkampioen werd vorig jaar darmkanker geconstateerd. Volgens Braziliaanse media heeft hij uitzaaiingen in zijn lichaam. Twee dochters ontkenden de berichten dat hun vader palliatieve zorg krijgt omdat de chemotherapie tegen kanker niet zou aanslaan.
Pelé werd in 1958, 1962 en 1970 wereldkampioen met zijn land. Hij wordt gezien als een van de beste voetballers ooit.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
8 uur geleden