Gezondheid Italiaanse oud-premier Berlusconi verbetert
MILAAN (ANP/RTR) - De toestand van de Italiaanse oud-premier Silvio Berlusconi (86) verbetert geleidelijk en gestaag, zo hebben zijn artsen bekendgemaakt. De politicus werd woensdag op de intensive care in Milaan opgenomen met een longinfectie veroorzaakt door chronische leukemie.
De behandeling slaat aan en daardoor is het mogelijk om "voorzichtig optimistisch" te zijn. Tot wanneer de politicus in het ziekenhuis moet blijven, is niet bekend. Hij ligt voorlopig op de intensive care. Berlusconi heeft volgens zijn artsen al "enige tijd" een zeldzame vorm van chronische leukemie, ook wel bloedkanker genoemd
Berlusconi kampt al al jaren met een broze gezondheid. Hij lag in de afgelopen jaren meerdere keren in het ziekenhuis, onder meer na een besmetting met het coronavirus. De politicus was drie keer premier van Italië en is nu senator en leider van de centrumrechtse regeringspartij Forza Italia.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
13 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
4 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
6 uur geleden