Gezonde passagiers mogen van cruiseschip Zaandam
MIAMI (ANP) - Gezonde passagiers mogen het cruiseschip Zaandam verlaten. Dat melden lokale media in de Amerikaanse staat Florida. De eerste mensen die van boord mogen zijn 243 Canadezen, die worden teruggevlogen naar hun eigen land. Het ontschepen duurt zeker tot zaterdag.
Alle 1211 mensen die van boord mogen, ondergaan eerst een medische check. Als ze die doorstaan, krijgen ze een mondkapje en mogen ze van boord. Daarna worden ze direct naar het vliegveld gebracht in bussen.
Donderdag liet de cruiseonderneming Holland America Line (HAL) weten dat er nog vijf Nederlanders aan boord zijn. Het is niet bekend of er Nederlanders zijn onder de veertien patiƫnten die donderdagavond van boord zijn gehaald.
Vijftig bemanningsleden en 26 passagiers die milde symptomen van het coronavirus hebben, blijven voorlopig nog in quarantaine op het schip.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Strafrechtadvocaat Stijn Franken is op 58-jarige leeftijd overleden, dat heeft zijn advocatenkantoor Spijker Strafrechtadvocaten donderdag bekendgemaakt. Franken was al enige tijd ziek. Hij leed aan kanker.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In de laatste maanden voor het dodelijke steekincident bij de Erasmusbrug in Rotterdam hadden de instanties verdachte Ayoub M. niet voldoende in beeld. Ze deelden niet al hun informatie over hem met elkaar. Daardoor waren er blinde vlekken in zorg en toezicht. Dit constateren de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd in een donderdag gepubliceerd rapport.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Een Zweed is schuldig bevonden aan het plannen van een aanslag op het Eurovisie Songfestival in Rotterdam in 2020. Een Luxemburgse rechtbank heeft hem acht jaar gevangenisstraf opgelegd, waarvan zes voorwaardelijk, melden Luxemburgse media.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht heeft een uitgebreid pakket maatregelen opgesteld voor de komende tien jaar in het landelijk gebied. Belangrijkste doel van het ontwerp Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG) is het weer op gang brengen van de vergunningverlening. Daarnaast wil de provincie met de maatregelen werken aan natuurherstel, de kwaliteit van bodem en water verbeteren en de boeren weer perspectief bieden.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Het 15-jarige meisje uit Tilburg dat vermist was, is terecht. De politie meldt dat ze "in goede gezondheid" is gevonden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet zich inzetten voor betrouwbare informatie over het klimaat, vinden meer dan 120 wetenschappers. Ze roepen de formerende partijen D66 en CDA op tot maatregelen "die de kwaliteit van klimaatinformatie beschermen", zowel online als offline.
3 uur geledenDELFT (ANP) - In het centrum van Delft woedt donderdagochtend vroeg brand, in een pand aan de Oost-Indiƫplaats. Een persoon die mogelijk rook had ingeademd, is door ambulancepersoneel nagekeken, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Het vuur begon volgens de brandweer in een afvalcontainer op een binnenplaats en sloeg toen over naar het naastgelegen pand.
4 uur geleden