Gezochte Venezolaanse oppositiekandidaat is onderweg naar Spanje
CARACAS (ANP/DPA/AFP) - De Venezolaanse oppositiekandidaat Edmundo González Urrutia heeft zijn land verlaten en is onderweg naar Spanje, waar hij politiek asiel heeft aangevraagd. Dat bevestigen zowel de Venezolaanse als de Spaanse autoriteiten.
De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken schreef op X dat de 75-jarige González Urrutia "op zijn eigen verzoek" uit Venezuela is vertrokken op een Spaans militair vliegtuig en dat Spanje "is toegewijd aan de politieke rechten" van alle Venezolanen.
Volgens de vicepresident van Venezuela, Delcy Rodríguez, trok de oppositieleider zich enkele dagen geleden al terug in de Spaanse ambassade en kreeg hij van de autoriteiten toestemming om te vertrekken.
Chaos
Sinds de verkiezingen van 28 juli heerst er politieke chaos in Venezuela. President Nicolás Maduro riep zichzelf uit tot winnaar van die verkiezingen, maar internationale waarnemers trekken het resultaat in twijfel. De oppositie is van oordeel dat González Urrutia de rechtmatige winnaar is.
Eerder deze week werd in het Latijns-Amerikaanse land een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen González Urrutia, die al een maand niet meer in het openbaar was verschenen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
3 minuten geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
51 minuten geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
10 uur geleden