Gezochte Venezolaanse oppositiekandidaat is onderweg naar Spanje
CARACAS (ANP/DPA/AFP) - De Venezolaanse oppositiekandidaat Edmundo González Urrutia heeft zijn land verlaten en is onderweg naar Spanje, waar hij politiek asiel heeft aangevraagd. Dat bevestigen zowel de Venezolaanse als de Spaanse autoriteiten.
De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken schreef op X dat de 75-jarige González Urrutia "op zijn eigen verzoek" uit Venezuela is vertrokken op een Spaans militair vliegtuig en dat Spanje "is toegewijd aan de politieke rechten" van alle Venezolanen.
Volgens de vicepresident van Venezuela, Delcy Rodríguez, trok de oppositieleider zich enkele dagen geleden al terug in de Spaanse ambassade en kreeg hij van de autoriteiten toestemming om te vertrekken.
Chaos
Sinds de verkiezingen van 28 juli heerst er politieke chaos in Venezuela. President Nicolás Maduro riep zichzelf uit tot winnaar van die verkiezingen, maar internationale waarnemers trekken het resultaat in twijfel. De oppositie is van oordeel dat González Urrutia de rechtmatige winnaar is.
Eerder deze week werd in het Latijns-Amerikaanse land een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen González Urrutia, die al een maand niet meer in het openbaar was verschenen.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.
5 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.
9 uur geledenMOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
10 uur geledenVAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.
11 uur geleden