Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gezochte Venezolaanse oppositiekandidaat is onderweg naar Spanje

Gezochte Venezolaanse oppositiekandidaat is onderweg naar Spanje

CARACAS (ANP/DPA/AFP) - De Venezolaanse oppositiekandidaat Edmundo González Urrutia heeft zijn land verlaten en is onderweg naar Spanje, waar hij politiek asiel heeft aangevraagd. Dat bevestigen zowel de Venezolaanse als de Spaanse autoriteiten.

De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken schreef op X dat de 75-jarige González Urrutia "op zijn eigen verzoek" uit Venezuela is vertrokken op een Spaans militair vliegtuig en dat Spanje "is toegewijd aan de politieke rechten" van alle Venezolanen.

Volgens de vicepresident van Venezuela, Delcy Rodríguez, trok de oppositieleider zich enkele dagen geleden al terug in de Spaanse ambassade en kreeg hij van de autoriteiten toestemming om te vertrekken.

Chaos

Sinds de verkiezingen van 28 juli heerst er politieke chaos in Venezuela. President Nicolás Maduro riep zichzelf uit tot winnaar van die verkiezingen, maar internationale waarnemers trekken het resultaat in twijfel. De oppositie is van oordeel dat González Urrutia de rechtmatige winnaar is.

Eerder deze week werd in het Latijns-Amerikaanse land een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen González Urrutia, die al een maand niet meer in het openbaar was verschenen.

Meer uit Buitenland

Venezuela krijgt 'volledige steun' Rusland in conflict met VS

CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.

3 uur geleden
Laatste leerlingen massagijzeling Nigeriaanse kostschool vrij

ABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.

4 uur geleden
Chris Rea (74), bekend van Driving Home For Christmas, overleden

LONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.

4 uur geleden
Rusland: onderhandelingen over Oekraïne verlopen moeizaam

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.

5 uur geleden
Denemarken ontbiedt Amerikaanse ambassadeur om Groenland-gezant

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Duitsland telde dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten

BERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.

9 uur geleden
Thailand: bestand met Cambodja werd overhaast voor Trump

BANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.

11 uur geleden