Gezochte Venezolaanse oppositiekandidaat is onderweg naar Spanje
CARACAS (ANP/DPA/AFP) - De Venezolaanse oppositiekandidaat Edmundo González Urrutia heeft zijn land verlaten en is onderweg naar Spanje, waar hij politiek asiel heeft aangevraagd. Dat bevestigen zowel de Venezolaanse als de Spaanse autoriteiten.
De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken schreef op X dat de 75-jarige González Urrutia "op zijn eigen verzoek" uit Venezuela is vertrokken op een Spaans militair vliegtuig en dat Spanje "is toegewijd aan de politieke rechten" van alle Venezolanen.
Volgens de vicepresident van Venezuela, Delcy Rodríguez, trok de oppositieleider zich enkele dagen geleden al terug in de Spaanse ambassade en kreeg hij van de autoriteiten toestemming om te vertrekken.
Chaos
Sinds de verkiezingen van 28 juli heerst er politieke chaos in Venezuela. President Nicolás Maduro riep zichzelf uit tot winnaar van die verkiezingen, maar internationale waarnemers trekken het resultaat in twijfel. De oppositie is van oordeel dat González Urrutia de rechtmatige winnaar is.
Eerder deze week werd in het Latijns-Amerikaanse land een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen González Urrutia, die al een maand niet meer in het openbaar was verschenen.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
10 uur geleden