Gezinsmoord Duitse Solingen herdacht met minuut stilte
SOLINGEN (ANP) - Rond de achthonderd mensen hebben zaterdagavond in het Duitse Solingen stilgestaan bij de dood van de vijf kinderen die vermoedelijk door hun moeder zijn vermoord. De herdenking werd door inwoners en familie van de kinderen georganiseerd.
De aanwezigen staken kaarsjes aan en hielden een minuut stilte bij de woning waar de kinderen donderdag dood werden gevonden. De 19-jarige Kira Yopoulis, die in dezelfde wijk woont, kan amper geloven wat er is gebeurd. "Je denkt dat zoiets nooit in jouw buurt zal gebeuren", zegt ze tegen omroep WDR. "De grote vraag voor mij is waarom iemand niet om hulp zou vragen." Hans-Peter Harbecke van de lokale buurtvereniging zegt het gezin niet te kennen, maar geeft aan dat er in de wijk behoefte is om het verdriet met anderen te delen.
Het lokale bestuur van Solingen, dat in de buurt ligt van Düsseldorf, zal maandag een rekening openen waar mensen geld kunnen storten voor onder andere de begrafeniskosten. Volgens een gemeentewoordvoerder hebben op sociale media al talloze mensen aangegeven geld te willen doneren. Hij liet ook weten dat de scholen waar de kinderen op zaten psychologische hulp wordt geboden.
De 27-jarige moeder die door justitie verdacht wordt van moord op vijf van haar zes kinderen, ligt zwaargewond in het ziekenhuis. Ze heeft haar kinderen in de leeftijd van 1 tot 8 jaar mogelijk verstikt en probeerde daarna vermoedelijk zelfmoord te plegen door voor de trein te springen. Haar oudste zoon (11) bleef ongedeerd. Hij verblijft momenteel bij zijn oma.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op een auto in Gaza-Stad zijn minstens vier mensen omgekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten in de Gazastrook. Meerdere anderen raakten gewond.
18 minuten geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - Leiders die rond de G20-top hebben gesproken over het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne, zien "een basis waar verder aan moet worden gewerkt". Bij het overleg in Zuid-Afrika waren onder anderen de EU-top en Europese leiders, onder wie premier Dick Schoof, aanwezig.
20 minuten geledenBELÉM (ANP) - De klimaattop in Brazilië beweegt richting een akkoord, al staan daar naar verwachting geen heel harde afspraken in. De EU is niet enthousiast en mist vooral ambities bij het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen, maar zal de teksten volgens meerdere ingewijden ook niet blokkeren.
46 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan de komende dagen in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.
2 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is opgepakt door de federale politie. Die maatregel is genomen wegens een "hoog vluchtrisico", aldus het hooggerechtshof. De politicus stond sinds augustus onder huisarrest.
4 uur geledenMINSK (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft gratie verleend aan 31 Oekraïners die in Belarus zijn veroordeeld voor strafbare feiten. Hun vrijlatingen maken deel uit van afspraken met de Amerikaanse president Donald Trump en vinden plaats op verzoek van Oekraïne, meldt staatspersbureau Belta.
4 uur geleden