Gezinsmoord Duitse Solingen herdacht met minuut stilte
SOLINGEN (ANP) - Rond de achthonderd mensen hebben zaterdagavond in het Duitse Solingen stilgestaan bij de dood van de vijf kinderen die vermoedelijk door hun moeder zijn vermoord. De herdenking werd door inwoners en familie van de kinderen georganiseerd.
De aanwezigen staken kaarsjes aan en hielden een minuut stilte bij de woning waar de kinderen donderdag dood werden gevonden. De 19-jarige Kira Yopoulis, die in dezelfde wijk woont, kan amper geloven wat er is gebeurd. "Je denkt dat zoiets nooit in jouw buurt zal gebeuren", zegt ze tegen omroep WDR. "De grote vraag voor mij is waarom iemand niet om hulp zou vragen." Hans-Peter Harbecke van de lokale buurtvereniging zegt het gezin niet te kennen, maar geeft aan dat er in de wijk behoefte is om het verdriet met anderen te delen.
Het lokale bestuur van Solingen, dat in de buurt ligt van Düsseldorf, zal maandag een rekening openen waar mensen geld kunnen storten voor onder andere de begrafeniskosten. Volgens een gemeentewoordvoerder hebben op sociale media al talloze mensen aangegeven geld te willen doneren. Hij liet ook weten dat de scholen waar de kinderen op zaten psychologische hulp wordt geboden.
De 27-jarige moeder die door justitie verdacht wordt van moord op vijf van haar zes kinderen, ligt zwaargewond in het ziekenhuis. Ze heeft haar kinderen in de leeftijd van 1 tot 8 jaar mogelijk verstikt en probeerde daarna vermoedelijk zelfmoord te plegen door voor de trein te springen. Haar oudste zoon (11) bleef ongedeerd. Hij verblijft momenteel bij zijn oma.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
56 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
2 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.
3 uur geledenREYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland gaat ergens "in de komende maanden" een referendum houden over het hervatten van de toetredingsgesprekken met de Europese Unie, zei premier Kristrún Frostadóttir. Het eiland zou de volksraadpleging eigenlijk pas in 2027 houden, maar volgens internationale media zijn de spanningen in het noordpoolgebied reden om die te vervroegen.
3 uur geleden