Gezin krijgt nog kerkasiel in Kampen, geen oplossing in zicht
KAMPEN (ANP) - De familie Babayants verblijft nog steeds in een kerk in Kampen en voorlopig lijkt het kerkasiel dat ze daar krijgen niets te veranderen aan de zaak van het uitgeprocedeerde Oezbeekse gezin. "Het is een traject van de lange adem", laat een woordvoerder vrijdag weten. Het gezin zit daar nu bijna twee maanden. De politie of de overheid mag de doorlopende kerkdienst niet storen.
De woordvoerder verwacht langer nodig te hebben voordat de politiek in actie komt. Hij blikt terug op de zaak in 2019 waarin een gezin kerkasiel kreeg in Den Haag. Na een akkoord over het kinderpardon stopte de doorlopende kerkdienst. "Dat akkoord kwam er na 96 dagen. Dat was in een andere politieke context, ik verwacht dat we nu langer nodig hebben."
De Babayants klopten aan bij de kerk omdat ze het gevaar liepen om uitgezet te worden. Na elf jaar procedures mogen ze niet in Nederland blijven. De kinderen zijn 3 tot 20 jaar oud en volgens de kerk dus duidelijk 'geworteld' in Nederland. "Het gaat ons niet om het migratiedebat waar het kabinet telkens over spreekt", zegt de woordvoerder. "Het gaat om deze kinderen en over hoe je met alle kinderen moet omgaan in Nederland."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden. Dat gebeurde tijdelijk niet nadat er eind vorige maand tijdens militaire oefeningen in onder meer Gelderland en Noord-Brabant natuurbranden waren uitgebroken. Het ministerie meldt wel voorwaarden te hebben gesteld aan oefenen met explosieven en andere brandbare materialen. Het mag alleen wanneer de weersomstandigheden het toelaten en het risico op natuurbranden laag blijft.
8 minuten geledenISTANBUL (ANP) - De zes Nederlandse opvarenden van de Gaza-vloot die woensdag door Israël werden opgepakt, kunnen het land donderdag verlaten. Ze vliegen samen met andere deelnemers naar Istanbul, laat de Nederlandse organisatie van de zogeheten Global Sumud Flotilla weten. Turkije heeft daar drie vluchten voor gecharterd.
54 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - De opvang voor zo'n vijftig asielzoekers in Stadskanaal was voor één nacht. "Het is nu aan het COA, het Rijk en andere gemeenten om voor de komende nacht een oplossing te organiseren", meldt de gemeente.
59 minuten geledenTER APEL (ANP) - In de opvang voor asielzoekers in het Groningse Ter Apel zijn woensdag bijna tachtig plekken vrijgekomen. Het is nog niet bekend of dit betekent dat opvangorgaan Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) donderdag meer mensen kan toelaten op het terrein.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis verwacht ook donderdag en mogelijk de dagen erna hulp te moeten bieden bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. "Er is nog geen oplossing voor vanavond. We blijven hier zo lang als nodig", zegt een woordvoerder.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn donderdagochtend weer tientallen mannen aangekomen, na een nacht in een haastig opgezette noodopvang in buurgemeente Stadskanaal. Een verslaggever van het ANP ziet dat het in elk geval deels om dezelfde mensen gaat die woensdagavond laat in een bus stapten. De asielzoekers konden toen niet in de opvang bij het aanmeldcentrum blijven slapen, omdat die helemaal vol zat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en 28 zusterorganisaties in andere landen willen dat de Europese Commissie in actie komt tegen nepadvertenties online. Volgens de organisaties doen bedrijven als Google, Meta en TikTok te weinig tegen financiële fraude.
3 uur geleden