Gezin krijgt nog kerkasiel in Kampen, geen oplossing in zicht
KAMPEN (ANP) - De familie Babayants verblijft nog steeds in een kerk in Kampen en voorlopig lijkt het kerkasiel dat ze daar krijgen niets te veranderen aan de zaak van het uitgeprocedeerde Oezbeekse gezin. "Het is een traject van de lange adem", laat een woordvoerder vrijdag weten. Het gezin zit daar nu bijna twee maanden. De politie of de overheid mag de doorlopende kerkdienst niet storen.
De woordvoerder verwacht langer nodig te hebben voordat de politiek in actie komt. Hij blikt terug op de zaak in 2019 waarin een gezin kerkasiel kreeg in Den Haag. Na een akkoord over het kinderpardon stopte de doorlopende kerkdienst. "Dat akkoord kwam er na 96 dagen. Dat was in een andere politieke context, ik verwacht dat we nu langer nodig hebben."
De Babayants klopten aan bij de kerk omdat ze het gevaar liepen om uitgezet te worden. Na elf jaar procedures mogen ze niet in Nederland blijven. De kinderen zijn 3 tot 20 jaar oud en volgens de kerk dus duidelijk 'geworteld' in Nederland. "Het gaat ons niet om het migratiedebat waar het kabinet telkens over spreekt", zegt de woordvoerder. "Het gaat om deze kinderen en over hoe je met alle kinderen moet omgaan in Nederland."
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
57 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.
10 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.
15 uur geleden