Gezin krijgt nog kerkasiel in Kampen, geen oplossing in zicht
KAMPEN (ANP) - De familie Babayants verblijft nog steeds in een kerk in Kampen en voorlopig lijkt het kerkasiel dat ze daar krijgen niets te veranderen aan de zaak van het uitgeprocedeerde Oezbeekse gezin. "Het is een traject van de lange adem", laat een woordvoerder vrijdag weten. Het gezin zit daar nu bijna twee maanden. De politie of de overheid mag de doorlopende kerkdienst niet storen.
De woordvoerder verwacht langer nodig te hebben voordat de politiek in actie komt. Hij blikt terug op de zaak in 2019 waarin een gezin kerkasiel kreeg in Den Haag. Na een akkoord over het kinderpardon stopte de doorlopende kerkdienst. "Dat akkoord kwam er na 96 dagen. Dat was in een andere politieke context, ik verwacht dat we nu langer nodig hebben."
De Babayants klopten aan bij de kerk omdat ze het gevaar liepen om uitgezet te worden. Na elf jaar procedures mogen ze niet in Nederland blijven. De kinderen zijn 3 tot 20 jaar oud en volgens de kerk dus duidelijk 'geworteld' in Nederland. "Het gaat ons niet om het migratiedebat waar het kabinet telkens over spreekt", zegt de woordvoerder. "Het gaat om deze kinderen en over hoe je met alle kinderen moet omgaan in Nederland."
Meer uit Binnenland
ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata zelf.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Grote hacks zoals bij ChipSoft en eerder Odido gaan steeds vaker voorkomen, denkt justitieminister David van Weel. Volgens de VVD'er neemt cybercriminaliteit wereldwijd toe en moet daarom ook meer gebeuren om het tegen te gaan.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiƫn) zit zelf ook nog vol vragen over de datakluis met informatie over de toeslagenaffaire die jaren verborgen bleef. "Wat er tussen nu en 2019 is gebeurd, dat is voor mij ook een vraagteken," zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) en Don Ceder (ChristenUnie) komen met een wetsvoorstel om kinderarmoede structureel terug te dringen. De initiatiefnemers verwachten dat de wet volgende week in internetconsultatie gaat.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Op het Stratumseind in de binnenstad van Eindhoven is een man met meerdere steekwonden aangetroffen. Dat meldt de politie op X. De politie vond de man na een melding van een vechtpartij aan de Kanaaldijk-Zuid.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.
7 uur geleden