Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gezin krijgt nog kerkasiel in Kampen, geen oplossing in zicht

Gezin krijgt nog kerkasiel in Kampen, geen oplossing in zicht

KAMPEN (ANP) - De familie Babayants verblijft nog steeds in een kerk in Kampen en voorlopig lijkt het kerkasiel dat ze daar krijgen niets te veranderen aan de zaak van het uitgeprocedeerde Oezbeekse gezin. "Het is een traject van de lange adem", laat een woordvoerder vrijdag weten. Het gezin zit daar nu bijna twee maanden. De politie of de overheid mag de doorlopende kerkdienst niet storen.

De woordvoerder verwacht langer nodig te hebben voordat de politiek in actie komt. Hij blikt terug op de zaak in 2019 waarin een gezin kerkasiel kreeg in Den Haag. Na een akkoord over het kinderpardon stopte de doorlopende kerkdienst. "Dat akkoord kwam er na 96 dagen. Dat was in een andere politieke context, ik verwacht dat we nu langer nodig hebben."

De Babayants klopten aan bij de kerk omdat ze het gevaar liepen om uitgezet te worden. Na elf jaar procedures mogen ze niet in Nederland blijven. De kinderen zijn 3 tot 20 jaar oud en volgens de kerk dus duidelijk 'geworteld' in Nederland. "Het gaat ons niet om het migratiedebat waar het kabinet telkens over spreekt", zegt de woordvoerder. "Het gaat om deze kinderen en over hoe je met alle kinderen moet omgaan in Nederland."

Meer uit Binnenland

Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

5 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

6 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

7 uur geleden
SEH's krijgen vanaf 2027 deels vast budget van 4,6 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.

8 uur geleden
Sterk wil dat jongeren die stoppen met eten niet in hospice komen

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die stoppen met eten en drinken om op die manier een einde aan hun eigen leven te maken, moeten niet in een hospice terechtkomen. Volgens minister Mirjam Sterk (Jeugd) moet er eerder passende zorg komen voor de jongeren, waardoor het niet zover hoeft te komen.

9 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

10 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

10 uur geleden