Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gezellige drukte in pretparken en natuur op eerste paasdag

Gezellige drukte in pretparken en natuur op eerste paasdag

KAATSHEUVEL (ANP) - In de attractieparken in Nederland was het op eerste paasdag gezellig druk. "Heel veel mensen hebben weer een Pasen als vanouds kunnen vieren", aldus een woordvoerder van de Club van Elf, die elf attractieparken, zeven dierentuinen en zes musea vertegenwoordigt.

Ook in de Efteling was er zondag een "gezellige bedrijvigheid", zegt een woordvoerster. De paasdrukte in het pretpark was weer vergelijkbaar met die van voor corona. "Mensen zijn vooral blij dat ze er weer op uit mogen en het is lekker weer", aldus de woordvoerster over de sfeer.

Veel mensen trokken zondag ook naar de bollenstreek, wat aan het eind van de ochtend leidde tot drukte op de wegen. Met name op de wegen richting de Keukenhof was het druk. Tickets voor het beroemde bloemenpark waren zondag uitverkocht, ook maandag is het park volgeboekt.

Drukte

Een woordvoerster van de ANWB zegt dat het aan van eind de dag ook weer druk was op de wegen in de bollenstreek, en dan vooral met bezoekers van de Keukenhof die naar huis gingen. "Verder waren er eigenlijk geen echte paasfiles, ook niet van mensen die een dagje naar het strand gingen", laat de woordvoerster weten. De ANWB verwacht maandag meer drukte op de wegen. "Eerste paasdag is vooral een dag om bij elkaar te komen voor bijvoorbeeld een paasbrunch. Op tweede paasdag trekken veel mensen erop uit."

Ook in de bossen en op de heide was het gezellig druk, maar het was niet zo dat de natuurgebieden werden overlopen, aldus een woordvoerster van Staatsbosbeheer. "Het verschil met de coronaperiode is dat de mensen elkaar nu ook weer thuis kunnen opzoeken."

Nu de coronacrisis voorbij is kan Staatsbosbeheer ook weer activiteiten aanbieden. "Zo was er bijvoorbeeld een goede belangstelling voor het kinderprogramma in ons Buitencentrum Schoorlse Duinen."

Meer uit Binnenland

Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

1 uur geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

2 uur geleden
Dordrechts Museum verwerft 'sleutelwerk' van Marlene Dumas

DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.

3 uur geleden
Frenna meest beluisterde artiest op Spotify

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.

3 uur geleden
Provincie Utrecht: wolf op Utrechtse Heuvelrug doodgeschoten

UTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.

4 uur geleden
Noodlijdend Limburgs vliegveld presenteert weer nieuwe directeur

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).

4 uur geleden
Drenten met aardbevingsschade ervaren meer stress en wantrouwen

UTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.

5 uur geleden