Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gezellige drukte in pretparken en natuur op eerste paasdag

Gezellige drukte in pretparken en natuur op eerste paasdag

KAATSHEUVEL (ANP) - In de attractieparken in Nederland was het op eerste paasdag gezellig druk. "Heel veel mensen hebben weer een Pasen als vanouds kunnen vieren", aldus een woordvoerder van de Club van Elf, die elf attractieparken, zeven dierentuinen en zes musea vertegenwoordigt.

Ook in de Efteling was er zondag een "gezellige bedrijvigheid", zegt een woordvoerster. De paasdrukte in het pretpark was weer vergelijkbaar met die van voor corona. "Mensen zijn vooral blij dat ze er weer op uit mogen en het is lekker weer", aldus de woordvoerster over de sfeer.

Veel mensen trokken zondag ook naar de bollenstreek, wat aan het eind van de ochtend leidde tot drukte op de wegen. Met name op de wegen richting de Keukenhof was het druk. Tickets voor het beroemde bloemenpark waren zondag uitverkocht, ook maandag is het park volgeboekt.

Drukte

Een woordvoerster van de ANWB zegt dat het aan van eind de dag ook weer druk was op de wegen in de bollenstreek, en dan vooral met bezoekers van de Keukenhof die naar huis gingen. "Verder waren er eigenlijk geen echte paasfiles, ook niet van mensen die een dagje naar het strand gingen", laat de woordvoerster weten. De ANWB verwacht maandag meer drukte op de wegen. "Eerste paasdag is vooral een dag om bij elkaar te komen voor bijvoorbeeld een paasbrunch. Op tweede paasdag trekken veel mensen erop uit."

Ook in de bossen en op de heide was het gezellig druk, maar het was niet zo dat de natuurgebieden werden overlopen, aldus een woordvoerster van Staatsbosbeheer. "Het verschil met de coronaperiode is dat de mensen elkaar nu ook weer thuis kunnen opzoeken."

Nu de coronacrisis voorbij is kan Staatsbosbeheer ook weer activiteiten aanbieden. "Zo was er bijvoorbeeld een goede belangstelling voor het kinderprogramma in ons Buitencentrum Schoorlse Duinen."

Meer uit Binnenland

Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

43 minuten geleden
Weeronline: dodenherdenking en Bevrijdingsdag zijn fris en droog

HOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.

1 uur geleden
Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

8 uur geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

8 uur geleden
Grootste gevaar lijkt geweken bij brand militair terrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.

8 uur geleden
Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

16 uur geleden
Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

18 uur geleden