Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gezant VS: Iraanse premie op hoofd Trump is belachelijk

Gezant VS: Iraanse premie op hoofd Trump is belachelijk

GENÈVE (ANP/RTR) - Een Amerikaanse topfunctionaris noemt het "belachelijk" dat een Iraanse parlementariër een prijs heeft gezet op het hoofd van president Donald Trump. Politicus Ahmad Hamzeh loofde namens de inwoners van de provincie Kerman een beloning van 3 miljoen dollar (2,7 miljoen euro) uit voor de dood van de Amerikaanse leider.

De Amerikaanse gezant voor ontwapening, Robert Wood, heeft geen goed woord over de actie. "Het is gewoon belachelijk. Maar het geeft je een indruk van de terroristische basis van dat regime", reageert hij in Genève. "En dat regime moet zijn gedrag veranderen."

Parlementariër Hamzeh deed het aanbod volgens persbureau ISNA in het parlement. "Namens de inwoners van de provincie Kerman: we zullen 3 miljoen dollar in cash uitbetalen aan degene die Trump om het leven brengt", stelde hij.

Hamzeh zei niet of de Iraanse leiders zijn plan steunen. De politicus komt uit dezelfde provincie als Qassem Soleimani, de machtige topmilitair die begin januari is gedood bij een Amerikaanse droneaanval in buurland Irak. Dat deed de spanning tussen Iran en de VS nog verder oplopen.

Meer uit Buitenland

Denemarken draagt vier F-35's bij aan Noordpoolmissie NAVO

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.

4 minuten geleden
Premier Frederiksen spreekt in München met Rubio over Groenland

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft tijdens de veiligheidsconferentie in München een ontmoeting gepland met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ze zullen het onder meer hebben over Groenland, zei Frederiksen bij aankomst in München.

8 minuten geleden
Media: Trump stuurt vliegdekschip van Venezuela naar Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen het vliegdekschip USS Gerald R. Ford en de bijbehorende militaire schepen naar het Midden-Oosten, melden Amerikaanse media als CBS News en The New York Times (NYT). Die vloot lag voor de kust van Venezuela, maar wordt nu gebruikt om de druk op Iran op te voeren.

49 minuten geleden
Slachtoffer noodweer in Catalonië overleden

BARCELONA (ANP) - Een 46-jarige vrouw die zwaar gewond raakte toen ze als gevolg van de harde wind werd getroffen door delen van een losgeraakt dak, is in een ziekenhuis in Barcelona aan haar verwondingen overleden. Ze is vooralsnog het enige omgekomen slachtoffer van het noodweer.

1 uur geleden
Juridisch directeur Goldman Sachs stapt op om banden met Epstein

NEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.

3 uur geleden
Delcy Rodríguez belooft vrije verkiezingen in Venezuela

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.

7 uur geleden
Energieminister VS: al 1 miljard aan Venezolaanse olie verkocht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.

8 uur geleden