Gezant Israël: Taiwan goede vriend, reactie China verontrustend
TAIPEI (ANP/RTR) - Een Israëlische gezant heeft waardering uitgesproken voor de opstelling van Taiwan tijdens de oorlog met Hamas. China kreeg juist kritiek.
Israël heeft net als de meeste landen formeel geen diplomatieke banden met Taiwan, dat door China wordt gezien als afvallige provincie. De eilandstaat voor de Chinese kust was er deze maand wel snel bij om de aanval van Hamas op 7 oktober te veroordelen.
De Israëlische gezant in Taipei, Maya Yaron, liet blijken dat te waarderen. "Taiwan is echt een goede vriend voor Israël", zei Yaron, die feitelijk de rol van ambassadeur heeft. "Ik heb ook nauw contact met de minister van Buitenlandse Zaken."
De reactie van China kon rekenen op minder waardering. Yaron noemde die heel verontrustend. Minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi zei eerder dat de reactie van Israël "verder gaat dan zelfverdediging", maar bekritiseerde Hamas toen niet expliciet.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
10 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
14 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
22 uur geleden