Gewonden na explosie op trainingslocatie leger Tsjechië
PRAAG (ANP/RTR) - Negen Tsjechische militairen zijn maandag gewond geraakt na een ontploffing van munitie. De explosie deed zich voor op een locatie waar sinds 2022 Oekraïense militairen worden getraind.
De locatie ligt in het oosten van het land, in de buurt van de stad Olomouc. Het is niet duidelijk wat voor munitie betrokken was bij de explosie en wat precies is gebeurd. De krijgsmacht deelt geen details. Er wordt gemeld dat het incident wordt onderzocht door de militaire politie.
Twee militairen zijn met een helikopter overgebracht naar een universiteitsziekenhuis in Olomouc, meldt een woordvoerder van dit ziekenhuis. Die vertelt ook dat zes militairen naar een legerziekenhuis in dezelfde stad zijn gebracht en een gewonde ter plaatse is behandeld.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP/AFP) - Een man uit het Duitse Alsfeld heeft aangifte gedaan bij de politie omdat beelden van hem op het WK zo zijn bewerkt met AI dat hij eruitziet als Adolf Hitler. Hoewel hij zelf niet herkenbaar is op de foto, is zijn zoon die naast hem staat dat wel, zegt hij tegen Duitse media.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne gaat met de Duitse wapenindustrie werken aan verdedigingsmiddelen tegen de snelste Russische raketten. De twee landen hebben daarover een overeenkomst getekend, zegt president Volodymyr Zelensky. Voor komende winter moeten er al resultaten worden geboekt, aldus Zelensky. Er is haast geboden, want "Russische ballistische raketten blijven een probleem".
24 minuten geledenLIMA (ANP/RTR) - Paus Leo XIV reist in november naar Peru, het land waar hij het grootste deel van zijn volwassen leven woonde en werkte als bisschop. Hij kreeg in 2015 zelfs de Peruaanse nationaliteit, vanwege zijn band met het land.
25 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Sinds het staakt-het-vuren tussen Hamas en Israël vorig jaar oktober zijn meer dan duizend mensen om het leven gekomen door Israëlisch vuur, meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Bij de meest recente aanval werden minstens drie mensen gedood.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte noemt de keuze van Finland om het totaalverbod op kernwapens af te schaffen een "historische keuze". Dat zegt de NAVO-secretaris-generaal desgevraagd tegen journalisten in Brussel, waar de defensieministers van NAVO-lidstaten bijeen waren voor overleg.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een hittegolf in meerdere Europese landen zorgt voor problemen. Zo zijn er in Frankrijk en Spanje tientallen treinen geannuleerd en worden lessen opgeschort. Duitsland zet zich schrap voor temperaturen tot 38 graden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas wil de dialoog met Israël voortzetten en wil dat Israël dat ook doet, "vooral als er meningsverschillen zijn". Dat schrijft ze donderdag op X, waarin Kallas reageert op een bericht op hetzelfde medium van de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar van eerder donderdag. Daarin schrijft hij alle banden met Kallas te verbreken.
4 uur geleden