Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonden en ontruimingen door woningbrand Purmerend

Gewonden en ontruimingen door woningbrand Purmerend

PURMEREND (ANP) - In een rijtjeshuis aan de Maasstraat in Purmerend is zondagochtend rond 04.15 uur na een explosie brand uitgebroken. Het vuur sloeg over naar de twee naastgelegen woningen, zegt een woordvoerder van de brandweer. Het rijtje van zes woningen is ontruimd. Een persoon is met verwondingen naar het ziekenhuis gebracht, vijf anderen zijn door ambulancepersoneel nagekeken.

De straat en het blok zijn afgesloten in verband met het politieonderzoek. "De oorsprong van een brand ligt waarschijnlijk bij een explosie, we hebben daarom een plaats delict opgemaakt omdat we exact willen weten wat hier gebeurd is", aldus een politiewoordvoerder bij NH Nieuws. Volgens de woordvoerder is dat een "gebruikelijke procedure als we niet weten waardoor een brand ontstaan is".

De bewoners van de ontruimde woningen worden in de buurt opgevangen. De brandweerwoordvoerder kon niet zeggen om hoeveel mensen het gaat. De brandweer is bezig met nablussen, daarna kunnen de bewoners van een woning terug naar huis. Met bewoners van de andere vijf woningen wordt overlegd of zij kunnen worden opgevangen bij familie of elders. Vanwege het incident was de stadsverwarming voor ongeveer 75 tot 100 woningen afgesloten. "De stadsverwarming gaat nu aan het werk om zoveel mogelijk woningen weer aan te sluiten", aldus de veiligheidsregio.

Meer uit Binnenland

Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

8 uur geleden
OM eist 14 jaar cel en tbs tegen verdachte zedenzaak Barendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

8 uur geleden
Drukte bij informatiepunt over explosie in Utrechts stadhuis

UTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.

9 uur geleden
Dijksma: Getroffenen explosie 'zo lang als nodig' opgevangen

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.

9 uur geleden
Onderzoeksraad voor Veiligheid neemt poolshoogte in Utrecht

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.

9 uur geleden
Bolle Jos veroordeeld tot zeven jaar cel in drugszaak-Hippix

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.

10 uur geleden