Gewonden en aanhoudingen na ontploft drugslab
WEERT (ANP) - Twee personen zijn gewond geraakt door een explosie en daarop volgende brand in een drugslab in Weert. De ontploffing deed zich donderdag rond 11.00 uur voor. De politie heeft drie verdachten aangehouden. De ravage in het deels ingestorte drugslab is groot.
Na de explosie in de schuur aan de Heihuisweg werd een zwaargewonde man binnengebracht bij het Radboud ziekenhuis in Nijmegen. Ook een andere man werd na de explosie met verwondingen in het ziekenhuis opgenomen. Beiden zijn aangehouden.
Een derde verdachte werd bij de woning naast het drugslab aangehouden en zit vast op het politiebureau.
De brandweer had de brand snel onder controle. Een speciaal team van de politie, de Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO), gaat het drugslab aanpakken. Voordat het lab verder kan worden onderzocht, moet eerst nog wel het productieproces veilig stopgezet worden, aldus de politie.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het drinkwater is licht verontreinigd met de enterokokkenbacterie in delen van Utrecht, Bilthoven, Bosch en Duin, Bunnik, De Bilt, Groenekan, Maarssen, Oud Zuilen, Tienhoven, Westbroek en Zeist. Dat meldt drinkwaterbedrijf Vitens, dat mensen adviseert om het water drie minuten te koken voordat ze het drinken, het gebruiken om eten mee klaar te maken of er hun tanden mee poetsen.
10 minuten geledenMETEREN (ANP) - Na het treinongeluk bij Meteren rijden op het traject tussen Geldermalsen en Den Bosch pas vanaf volgende week vrijdag weer treinen. ProRail meldt dat de herstelwerkzaamheden langer duren nu "er een duidelijker beeld is ontstaan van wat de precieze omvang van de schade is".
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft op X een tweetal berichten gedeeld waarin op zijn minst de suggestie wordt gewekt dat er gesjoemeld is met stemmen bij de Tweede Kamerverkiezingen. De herkomst van de berichten is onduidelijk en Wilders levert geen bewijs van daadwerkelijke fraude.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mariëtte Hamer is de nieuwe voorzitter van de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB). Ze blijft ook aan als regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel kiezers die woensdag op GroenLinks-PvdA hebben gestemd, hebben niet gekozen voor lijsttrekker Frans Timmermans, maar voor kandidaten die lager op de lijst stonden. Dat beeld komt naar voren nu gemeenten de officiële uitslagen vaststellen.
17 uur geledenDAR ES SALAAM (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Tanzania op zoveel mogelijk binnen te blijven. De verkiezingen in Tanzania van woensdag leidden tot gewelddadige protesten. Het ministerie zette donderdag het reisadvies voor het Oost-Afrikaanse land op geel: in het hele land gelden veiligheidsrisico's.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een agent die woensdag zwaargewond raakte door een aanrijding met een gestolen voertuig op de A2 bij Eindhoven mag waarschijnlijk vrijdag naar huis, meldt de politie. Hij moet later wel nog geopereerd worden. De andere agent blijft in het ziekenhuis. Ook hij wordt nog geopereerd aan de botbreuken en ander letsel dat hij opliep.
19 uur geleden