Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonden door steekpartij bij voormalig kantoor Charlie Hebdo

Gewonden door steekpartij bij voormalig kantoor Charlie Hebdo

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse politie heeft twee arrestaties verricht na een aanval met een mes bij het voormalige kantoor van satirisch blad Charlie Hebdo. Daarbij raakten meerdere mensen gewond. Aanklagers van de speciale antiterrorismeafdeling hebben een onderzoek ingesteld.

Een van de verdachten is opgepakt in de omgeving van de Place de la Bastille, een belangrijk plein in de Franse hoofdstad. Het is nog onduidelijk waar de tweede verdachte is gearresteerd. De autoriteiten spreken over vier slachtoffers, waarvan er twee in kritieke toestand verkeren.

"Ik was in mijn kantoor en hoorde geschreeuw op straat", zei een getuige tegen de Franse radio. "Ik keek uit het raam en zag een vrouw liggen. Die had een klap in het gezicht gekregen met wat mogelijk een machete was." Het is nog onduidelijk wat het motief was voor de aanval. De politie had inwoners van het 11e arrondissement van Parijs opgeroepen tijdelijk binnen te blijven.

Verdacht pakketje

Een bron binnen de politie meldde dat na de aanval een verdacht pakketje was gevonden, maar dat zou onschadelijk zijn geweest. Twee bronnen bevestigen dat ook een mes is gevonden. Een van de bronnen spreekt over een machete, de ander over een slagersmes.

Bij het tijdschrift Charlie Hebdo vielen in 2015 twaalf doden toen moslimextremisten de redactie aanvielen. De twee daders, broers Chérif en Saïd Kouachi, kwamen later zelf om het leven. In Frankrijk worden momenteel vermeende handlangers berecht van het duo en een andere extremist.

Het Franse blad publiceerde vanwege het begin van dat proces opnieuw cartoons van de islamitische profeet Mohammed. Daarop dreigde terreurorganisatie Al-Qaeda naar verluidt met een nieuw bloedbad. Het huidige adres van de redactie van Charlie Hebdo wordt uit voorzorg geheim gehouden.

Meer uit Buitenland

17 jaar voor Pakistaanse oud-premier Khan en zijn vrouw om fraude

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.

38 minuten geleden
Tienduizenden aanwezigen bij uitvaart studentenleider Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen woonden zaterdag de uitvaart bij van de vermoorde Bengalese studentenleider en verkiezingskandidaat Sharif Osman Hadi. Hij werd vorige week door gemaskerde aanvallers in zijn hoofd geschoten terwijl hij zijn verkiezingscampagne aftrapte. Zijn dood zes dagen later leidde tot gewelddadige protesten in het land.

46 minuten geleden
Oekraïne meldt aanval op boorplatform en schip in Kaspische Zee

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt een aanval te hebben uitgevoerd op een Russisch boorplatform en een militair patrouilleschip in de Kaspische Zee. Volgens het land maakt het deel uit van een reeks aanvallen in het gebied, maar het is de eerste die officieel door de Oekraïense krijgsmacht is erkend.

2 uur geleden
Russische gezant onderweg naar Miami voor Oekraïne-gesprekken

MIAMI (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev is onderweg naar het Amerikaanse Miami om deel te nemen aan gesprekken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, meldt hij op X.

3 uur geleden
Politici VS kritisch na vrijgave deel Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zowel Democratische als Republikeinse politici zijn kritisch nadat de Amerikaanse overheid slechts een deel van de Epstein-documenten heeft vrijgegeven. Tot nu toe zijn rond de 300.000 pagina's openbaar gemaakt. Het Congres gaf vorige maand opdracht alle documenten vrij te geven, met 19 december als deadline.

3 uur geleden
Meerdere doden bij Amerikaanse aanvallen op IS in Syrië

DAMASCUS (ANP/AFP) - Bij grootschalige Amerikaanse luchtaanvallen op terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië zijn zeker vijf doden gevallen, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. De Verenigde Staten voerden de aanvallen vrijdag uit als vergelding, nadat drie Amerikanen om het leven waren gekomen bij een aanslag in de Syrische stad Palmyra vorige week.

4 uur geleden
Trump stelt nieuwe commandant strijdkrachten Latijns-Amerika aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft luitenant-generaal Francis L. Donovan benoemd tot commandant van de Amerikaanse strijdkrachten voor Latijns-Amerika (Southcom). Hij wordt onder andere verantwoordelijk voor de troepenopbouw in het Caribisch gebied bij Venezuela, na kritiek op de vorige commandant.

4 uur geleden