Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonden door steekpartij bij voormalig kantoor Charlie Hebdo

Gewonden door steekpartij bij voormalig kantoor Charlie Hebdo

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse politie heeft twee arrestaties verricht na een aanval met een mes bij het voormalige kantoor van satirisch blad Charlie Hebdo. Daarbij raakten meerdere mensen gewond. Aanklagers van de speciale antiterrorismeafdeling hebben een onderzoek ingesteld.

Een van de verdachten is opgepakt in de omgeving van de Place de la Bastille, een belangrijk plein in de Franse hoofdstad. Het is nog onduidelijk waar de tweede verdachte is gearresteerd. De autoriteiten spreken over vier slachtoffers, waarvan er twee in kritieke toestand verkeren.

"Ik was in mijn kantoor en hoorde geschreeuw op straat", zei een getuige tegen de Franse radio. "Ik keek uit het raam en zag een vrouw liggen. Die had een klap in het gezicht gekregen met wat mogelijk een machete was." Het is nog onduidelijk wat het motief was voor de aanval. De politie had inwoners van het 11e arrondissement van Parijs opgeroepen tijdelijk binnen te blijven.

Verdacht pakketje

Een bron binnen de politie meldde dat na de aanval een verdacht pakketje was gevonden, maar dat zou onschadelijk zijn geweest. Twee bronnen bevestigen dat ook een mes is gevonden. Een van de bronnen spreekt over een machete, de ander over een slagersmes.

Bij het tijdschrift Charlie Hebdo vielen in 2015 twaalf doden toen moslimextremisten de redactie aanvielen. De twee daders, broers Chérif en Saïd Kouachi, kwamen later zelf om het leven. In Frankrijk worden momenteel vermeende handlangers berecht van het duo en een andere extremist.

Het Franse blad publiceerde vanwege het begin van dat proces opnieuw cartoons van de islamitische profeet Mohammed. Daarop dreigde terreurorganisatie Al-Qaeda naar verluidt met een nieuw bloedbad. Het huidige adres van de redactie van Charlie Hebdo wordt uit voorzorg geheim gehouden.

Meer uit Buitenland

Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

1 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie meldt 3428 doden door protesten in Iran

OSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.

1 uur geleden
VS kondigen tweede fase aan van bestandsakkoord Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".

1 uur geleden
Egypte meldt akkoord over leden interim-bestuur voor Gaza

CAÏRO (ANP/AFP) - Egypte meldt dat overeenstemming is bereikt over de leden van het vijftienkoppige Palestijnse technocratische comité dat de Gazastrook moet besturen. Dat moet dienen als overgangsautoriteit in het Palestijnse gebied, dat nu nog onder controle staat van Hamas.

1 uur geleden
Zweedse militairen gearriveerd in Groenland

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Enkele officieren van het Zweedse leger zijn woensdag aangekomen in Groenland, meldt de Zweedse premier Ulf Kristersson op X. Zij zullen samen met Denemarken en een aantal andere bondgenoten de militaire aanwezigheid in en rond het eiland vergroten, na dreigementen van de Amerikanen om het eiland in te nemen.

1 uur geleden
Denemarken versterkt militaire aanwezigheid Groenland per direct

NUUK (ANP) - Denemarken gaat "vanaf vandaag" de militaire aanwezigheid in Groenland versterken, meldt de Groenlandse regering. De aankondiging kwam vlak voor een cruciaal overleg over Groenland woensdag in Washington.

3 uur geleden
Oekraïne zoekt 2 miljoen ontduikers van militaire dienst

KYIV (ANP) - De nieuwe Oekraïense defensieminister Mychajlo Fedorov heeft gezegd dat 2 miljoen landgenoten worden gezocht voor het ontduiken van de mobilisatie. Ook zijn volgens hem 200.000 militairen ongeoorloofd afwezig.

3 uur geleden