Gewonden door frontale botsing tussen treinen in Denemarken
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn zeventien gewonden gevallen. De toestand van vijf slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
De lokale treinen botsten donderdag rond 06.30 uur frontaal op elkaar. De regionale hulpdiensten maakten anderhalf uur na het ongeluk bekend dat alle inzittenden de treinen hadden verlaten en dat alle gewonden waren weggevoerd. Zij noemden later op een persconferentie het aantal slachtoffers. Volgens de politie zaten bijna veertig mensen in de treinen.
De krant Ekstra Bladet deelde kort na het ongeluk een foto waarop te zien is dat de neus van beide treinen flink is beschadigd. Brokstukken van de voertuigen liggen deels naast het spoor. Het is niet bekend hoe het met de machinisten gaat. Ook is nu niet duidelijk hoe het komt dat de lokale treinen tegen elkaar botsten. De politie zegt hier nog geen details over te kunnen delen.
Burgemeester Trine Egetved van Gribskov meldde eerder dat er "veel" gewonden zijn. Ze stelt geschokt te zijn en heeft haar medeleven betuigd. Ze zegt dat de betrokken spoorlijn veel wordt gebruikt door inwoners van haar gemeente. Het spoor en de weg ernaast zijn vanwege het ongeluk naar verwachting voor langere tijd gesloten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verkiezingen in Brazilië van afgelopen zondag "een schande" genoemd. Hij wilde niet zeggen of hij het presidentschap van Luiz Inácio Lula da Silva erkent.
29 minuten geledenHELSINKI (ANP) - Het Finse persbureau STT stopt eind maart met het maken van nieuwsberichten en verspreiden van nieuwsfoto's. Vanwege financiële problemen komt er na 140 jaar een einde aan de journalistieke werkzaamheden bij het belangrijkste persbureau van Finland.
45 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen blijft op een top in Canada spreken over een geassocieerd EU-lidmaatschap voor het Noord-Amerikaanse land, ondanks dat enkele EU-lidstaten hebben aangegeven die term niet te zien zitten. Desondanks zegt Von der Leyen dat "het idee dat Canada het eerste geassocieerde lid van de Europese Unie zou kunnen worden" de komende twee dagen wordt besproken.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas hoopt dat een nieuwe Israëlische regering nieuw leven kan blazen in vredesbesprekingen over de Palestijnse gebieden. Dat meldt het Palestijnse persbureau Wafa. In Cyprus zei hij kansen te zien voor "het vervolgen van serieuze politieke dialoog en het stimuleren van vrede".
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - John Lee, de leider van Hongkong, heeft zijn excuses aangeboden voor de grote brand waarbij vorig jaar 168 mensen om het leven kwamen, melden The New York Times en nieuwssite Hong Kong Free Press. Donderdag werden de bevindingen van een rapport over de ramp bekendgemaakt. De minister van Volkshuisvesting moest naar aanleiding van het onderzoek opstappen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse aanklager voor antiterreurzaken heeft een gerechtelijk onderzoek ingesteld naar Kevin T. voor moord en poging tot moord. Hij deed dat volgens justitie met een terroristisch oogmerk, en omdat hij het gemunt had op mensen van een specifieke komaf, afkomst of religie, zo bleek bij een zitting, melden Franse media. De Fransman zou toegegeven hebben dat hij het gemunt had op moslims en mensen van Afrikaanse komaf.
4 uur geledenTOLEDO (ANP) - Het dodental door het treinongeluk in Spanje is gestegen naar 69, meldt de nieuwssite El País op basis van informatie van de overheid. Er liggen nog vijftig mensen in het ziekenhuis. De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft steun beloofd aan de families van de slachtoffers en zegt ook de veiligheid op het spoor te gaan verbeteren.
5 uur geleden