Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonden bij vliegtuigbrand op Zuid-Koreaanse luchthaven

Gewonden bij vliegtuigbrand op Zuid-Koreaanse luchthaven

GIMHAE (ANP/RTR) - Bij een brand in een vliegtuig zijn op de luchthaven van de Zuid-Koreaanse stad Gimhae drie gewonden gevallen. Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap brak de brand uit in de staart van het toestel van Air Busan. Een maand geleden gebeurde elders in het land het dodelijkste luchtvaartongeluk uit de Zuid-Koreaanse geschiedenis.

Aan boord van het vliegtuig waren volgens de autoriteiten 169 passagiers en zeven bemanningsleden. De mensen die verwondingen opliepen, raakten gewond tijdens de evacuatie, aldus Yonhap.

De brand brak uit voordat het toestel opsteeg, meldt het persbureau op basis van informatie van de hulpdiensten. Op beelden is te zien hoe vlammen uit de romp slaan. Op enig moment leek het vliegtuig zelfs over de hele lengte in brand te staan. De brandweer zegt dat gecheckt wordt of er niemand meer in zit.

Vogels

Eind december schoot een Boeing van Jeju Air voorbij het einde van de landingsbaan. Het vliegtuig landde op zijn buik en kwam tegen een wal terecht waarop een betonnen constructie stond voor navigatieapparatuur. Op twee mensen na kwamen alle 181 inzittenden om het leven.

De oorzaak van dat ongeluk is nog onduidelijk, al lijken er meerdere problemen tegelijk te zijn geweest. Er zijn aanwijzingen dat er vogels in de motoren terechtgekomen waren, het landingsgestel was niet uitgeklapt en er is in Zuid-Korea ook veel debat ontstaan over de plaatsing van de wal aan het eind van de landingsbaan.

Meer uit Buitenland

Parlement Myanmar jaren na staatsgreep weer bijeen

NAYPYIDAW (ANP/AFP/DPA) - Het parlement van Myanmar is jaren na de militaire staatsgreep van 2021 voor het eerst weer bijeengekomen voor een normale bijeenkomst. De volksvertegenwoordiging is na omstreden verkiezingen gevuld met bondgenoten van het militaire regime.

5 minuten geleden
Iran dreigt met aanvallen op doelen die het linkt aan tv-zender

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft landen in de regio opgeroepen niet samen te werken met televisiezender Iran International. In een verklaring wordt gewaarschuwd dat infrastructuur waar de zender gebruik van maakt op de Iraanse lijst met doelwitten kan worden gezet.

46 minuten geleden
Vluchten luchthaven Dubai 'geleidelijk hervat' na drone-incident

DUBAI (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van Dubai hervat het vliegverkeer na een incident met een drone. "Vluchten van en naar DXB worden geleidelijk hervat naar geselecteerde bestemmingen, na de tijdelijke opschorting die als voorzorgsmaatregel was ingevoerd", meldt Dubai Airports in een verklaring.

1 uur geleden
Israël meldt grondoperaties in zuiden van Libanon

BEIROET (ANP) - Israël meldt dat het "beperkte en gerichte" grondoperaties uitvoert in het zuiden van Libanon. Die zijn gericht tegen belangrijke bolwerken van de Hezbollah-beweging, stelt de Israëlische krijgsmacht op X.

1 uur geleden
Rusland: 145 drones neergeschoten, ook veel op weg naar Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van zondag op maandag 145 Oekraïense drones neergeschoten, meldt het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Er zouden 53 drones zijn neergeschoten boven de regio Moskou.

2 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Dubai tijdelijk stilgelegd

DUBAI (ANP/AFP) - Er is tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk van en naar de internationale luchthaven van Dubai, meldt de luchtvaartautoriteit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De maatregel is tijdelijk en uit voorzorg vanwege veiligheidsoverwegingen, aldus de autoriteit.

2 uur geleden
Links en rechts claimen succes bij lokale Franse verkiezingen

PARIJS (ANP/AFP) - De eerste ronde van de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk heeft nog geen duidelijke winnaar voor het burgemeesterschap opgeleverd in grote steden, melden Franse media. In Parijs gaat een linkse kandidaat aan kop in de peilingen. In Marseille is er sprake van een nek-aan-nekrace tussen linkse en extreemrechtse kandidaten. Ook in andere grote steden is het nog spannend, meldt Le Monde.

2 uur geleden