Gewonden bij vliegtuigbrand op Zuid-Koreaanse luchthaven
GIMHAE (ANP/RTR) - Bij een brand in een vliegtuig zijn op de luchthaven van de Zuid-Koreaanse stad Gimhae drie gewonden gevallen. Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap brak de brand uit in de staart van het toestel van Air Busan. Een maand geleden gebeurde elders in het land het dodelijkste luchtvaartongeluk uit de Zuid-Koreaanse geschiedenis.
Aan boord van het vliegtuig waren volgens de autoriteiten 169 passagiers en zeven bemanningsleden. De mensen die verwondingen opliepen, raakten gewond tijdens de evacuatie, aldus Yonhap.
De brand brak uit voordat het toestel opsteeg, meldt het persbureau op basis van informatie van de hulpdiensten. Op beelden is te zien hoe vlammen uit de romp slaan. Op enig moment leek het vliegtuig zelfs over de hele lengte in brand te staan. De brandweer zegt dat gecheckt wordt of er niemand meer in zit.
Vogels
Eind december schoot een Boeing van Jeju Air voorbij het einde van de landingsbaan. Het vliegtuig landde op zijn buik en kwam tegen een wal terecht waarop een betonnen constructie stond voor navigatieapparatuur. Op twee mensen na kwamen alle 181 inzittenden om het leven.
De oorzaak van dat ongeluk is nog onduidelijk, al lijken er meerdere problemen tegelijk te zijn geweest. Er zijn aanwijzingen dat er vogels in de motoren terechtgekomen waren, het landingsgestel was niet uitgeklapt en er is in Zuid-Korea ook veel debat ontstaan over de plaatsing van de wal aan het eind van de landingsbaan.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.
24 minuten geledenJAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.
32 minuten geledenWARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.
34 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.
2 uur geledenKARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.
6 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.
9 uur geleden