Gewonden bij vliegtuigbrand op Zuid-Koreaanse luchthaven
GIMHAE (ANP/RTR) - Bij een brand in een vliegtuig zijn op de luchthaven van de Zuid-Koreaanse stad Gimhae drie gewonden gevallen. Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap brak de brand uit in de staart van het toestel van Air Busan. Een maand geleden gebeurde elders in het land het dodelijkste luchtvaartongeluk uit de Zuid-Koreaanse geschiedenis.
Aan boord van het vliegtuig waren volgens de autoriteiten 169 passagiers en zeven bemanningsleden. De mensen die verwondingen opliepen, raakten gewond tijdens de evacuatie, aldus Yonhap.
De brand brak uit voordat het toestel opsteeg, meldt het persbureau op basis van informatie van de hulpdiensten. Op beelden is te zien hoe vlammen uit de romp slaan. Op enig moment leek het vliegtuig zelfs over de hele lengte in brand te staan. De brandweer zegt dat gecheckt wordt of er niemand meer in zit.
Vogels
Eind december schoot een Boeing van Jeju Air voorbij het einde van de landingsbaan. Het vliegtuig landde op zijn buik en kwam tegen een wal terecht waarop een betonnen constructie stond voor navigatieapparatuur. Op twee mensen na kwamen alle 181 inzittenden om het leven.
De oorzaak van dat ongeluk is nog onduidelijk, al lijken er meerdere problemen tegelijk te zijn geweest. Er zijn aanwijzingen dat er vogels in de motoren terechtgekomen waren, het landingsgestel was niet uitgeklapt en er is in Zuid-Korea ook veel debat ontstaan over de plaatsing van de wal aan het eind van de landingsbaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
8 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
9 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
9 uur geleden