Gewonden bij schietpartij tijdens herdenking Chicago
CHICAGO (ANP) - Bij een schietpartij rond een herdenking van een slachtoffer van vuurwapengeweld zijn in het zuiden van Chicago zondag dertien mensen gewond geraakt. De politie heeft twee mensen aangehouden, een gewapende man op de plaats van de schietpartij in de wijk Englewood en een persoon die naar het ziekenhuis moest maar mogelijk ook heeft geschoten.
Het is niet duidelijk wat tot de schietpartij leidde. Volgens een politiewoordvoerder gaat het mogelijk om drie vuurgevechten, een in het pand, een onmiddellijk daarna buiten op straat en vervolgens is ook nog op een passerende auto geschoten.
De metropool wordt vaak fel bekritiseerd vanwege het vuurwapengeweld, onder anderen door president Trump. Sinds vrijdagnamiddag (17.00 uur) zijn er door dat geweld vier doden en 34 gewonden gevallen. Toch dalen de misdaadcijfers in de statistieken van de politie van Chicago sterk.
In de eerste 10 maanden van dit jaar is het aantal moorden ten opzichte van het voorafgaande jaar met 11 procent teruggelopen. Het aantal incidenten met vuurwapens zoals dit vuurgevecht in Englewood met 10 procent. Dit jaar heeft de politie al 9300 vuurwapens in beslag genomen, 19 procent meer dan in deze periode in 2018. Volgens een website van activisten die misdaadcijfers bijhouden zijn er dit jaar al circa vijfhonderd mensen vermoord in de metropool. Het jaar 2016 geldt als een dieptepunt met 762 moorden.
Meer uit Buitenland
KEULEN (ANP) - Als landen op korte termijn drie acties uitvoeren die ze al eerder zijn overeengekomen, kan de opwarming van de aarde ruim onder de 2 graden blijven. Tot die conclusie komt Climate Action Tracker (CAT) in een analyse. "Dan moeten ze wel nu beginnen en ook na 2035 krachtig blijven optreden", zeggen onderzoekers van het wetenschappelijke initiatief erbij.
56 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een zeldzaam schilderij van Gustav Klimt (1862-1918) is in New York verkocht voor 236,4 miljoen dollar (204,1 miljoen euro). Het werk Bildnis Elisabeth Lederer is daarmee het op een na duurste kunstwerk dat ooit werd geveild, meldt veilinghuis Sotheby's. Het duurste geveilde kunstwerk is Leonardo da Vinci's Salvator Mundi, dat in 2017 voor 450,3 miljoen dollar (388,8 miljoen euro) bij Christie's werd verkocht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Saudi-Arabië hebben tijdens een bezoek van kroonprins Mohammed bin Salman overeenkomsten getekend over de verkoop van geavanceerde Amerikaanse F-35-gevechtsvliegtuigen en samenwerking op het gebied van civiele kernenergie. Dat meldt het Witte Huis.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een door het Huis van Afgevaardigden aangenomen wetsvoorstel goedgekeurd dat de vrijgave beveelt van federale dossiers over Jeffrey Epstein. De dossiers bevatten mogelijk belastend materiaal voor prominente figuren, onder wie president Donald Trump.
6 uur geledenBEIROET/SIDON (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een dichtbevolkte Palestijnse wijk aan de rand van de Libanese stad Sidon zijn volgens plaatselijke media zeker dertien doden gevallen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft vrijwel unaniem gestemd voor het vrijgeven van de bij het ministerie van Justitie beschikbare documenten over de in een cel overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). President Donald Trump was hier geen voorstander van, maar hij verzocht onlangs de Republikeinen in het Huis voor het vrijgeven te stemmen, "omdat we niets te verbergen hebben".
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump botste bij de ontvangst van de Saudische kroonprins in het Witte Huis hard met de pers. "Je bent een verschrikkelijk persoon en een verschrikkelijke verslaggever", beet hij een journaliste van ABC News toe die kritische vragen had gesteld. Hij riep vervolgens op tot het intrekken van de uitzendlicentie van haar werkgever. "Jullie nieuws is zo nep en zo fout. We hebben een geweldige commissaris die daar eens naar moet kijken."
11 uur geleden