Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonden bij schietpartij tijdens herdenking Chicago

Gewonden bij schietpartij tijdens herdenking Chicago

CHICAGO (ANP) - Bij een schietpartij rond een herdenking van een slachtoffer van vuurwapengeweld zijn in het zuiden van Chicago zondag dertien mensen gewond geraakt. De politie heeft twee mensen aangehouden, een gewapende man op de plaats van de schietpartij in de wijk Englewood en een persoon die naar het ziekenhuis moest maar mogelijk ook heeft geschoten.

Het is niet duidelijk wat tot de schietpartij leidde. Volgens een politiewoordvoerder gaat het mogelijk om drie vuurgevechten, een in het pand, een onmiddellijk daarna buiten op straat en vervolgens is ook nog op een passerende auto geschoten.

De metropool wordt vaak fel bekritiseerd vanwege het vuurwapengeweld, onder anderen door president Trump. Sinds vrijdagnamiddag (17.00 uur) zijn er door dat geweld vier doden en 34 gewonden gevallen. Toch dalen de misdaadcijfers in de statistieken van de politie van Chicago sterk.

In de eerste 10 maanden van dit jaar is het aantal moorden ten opzichte van het voorafgaande jaar met 11 procent teruggelopen. Het aantal incidenten met vuurwapens zoals dit vuurgevecht in Englewood met 10 procent. Dit jaar heeft de politie al 9300 vuurwapens in beslag genomen, 19 procent meer dan in deze periode in 2018. Volgens een website van activisten die misdaadcijfers bijhouden zijn er dit jaar al circa vijfhonderd mensen vermoord in de metropool. Het jaar 2016 geldt als een dieptepunt met 762 moorden.

Meer uit Buitenland

Hoekstra: we wilden meer, maar akkoord is stap in juiste richting

BELÉM (ANP) - De Europese Unie ziet in de afspraken die landen op de klimaattop in Belém hebben gemaakt "een stap in de juiste richting", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). "We gaan niet verbergen dat we graag meer ambitie hadden gezien, want dat is mogelijk en noodzakelijk", verzuchtte hij nadat de Europese delegatie schoorvoetend akkoord was gegaan met de voorstellen van de Braziliaanse voorzitter.

1 uur geleden
Europa ook bij overleg Oekraïne en VS zondag in Genève

BRUSSEL (ANP/RTR) - Vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Italië en de EU zijn ook aanwezig bij overleg tussen Oekraïne en de VS zondag in Genève om een einde te maken aan de oorlog met Rusland, melden functionarissen. Ze gaan het 28-puntenplan van de VS bespreken.

1 uur geleden
Doden gemeld na Israëlische aanval op auto in Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op een auto in Gaza-Stad zijn minstens vijf mensen omgekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten in de Gazastrook. Meerdere anderen raakten gewond. In totaal zouden bij Israëlische aanvallen in het gebied zeker negen doden zijn gevallen.

1 uur geleden
Leiders op G20-top over vredesplan: basis, meer werk is nodig

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - Leiders die rond de G20-top hebben gesproken over het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne, zien "een basis waar verder aan moet worden gewerkt". Bij het overleg in Zuid-Afrika waren onder anderen de EU-top en Europese leiders, onder wie premier Dick Schoof, aanwezig.

2 uur geleden
Klimaattop beweegt richting akkoord, EU accepteert voorstellen

BELÉM (ANP) - De klimaattop in Brazilië beweegt richting een akkoord, al staan daar naar verwachting geen heel harde afspraken in. De EU is niet enthousiast en mist vooral ambities bij het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen, maar zal de teksten volgens meerdere ingewijden ook niet blokkeren.

2 uur geleden
Oekraïne en VS gaan in Zwitserland praten over beëindigen oorlog

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan de komende dagen in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.

4 uur geleden
Zuid-Afrika benadrukt belang samenwerking bij start G20-top

JOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.

5 uur geleden