Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonden bij schietpartij in metro New York

Gewonden bij schietpartij in metro New York

NEW YORK (ANP/AFP) - In een metro van de Amerikaanse stad New York is tijdens de ochtendspits een schietpartij geweest. Media melden dat zeker acht personen zijn neergeschoten in een metrostel dat kort daarna arriveerde in een station. In totaal zouden er minstens zestien gewonden zijn. De politie opende een klopjacht op de vermoedelijke dader, een man met een oranje hesje en gasmasker.

De autoriteiten kwamen in actie na een melding van rook in het station en na een melding dat een persoon was neergeschoten. De politie onderzoekt of er in de metro een rookbom is afgegaan, zoals media berichten. Er zijn explosieven gevonden, maar de politie meldde later op Twitter dat er "op dit moment geen actieve explosieven" zijn.

Het incident was in het station 36th Street in de buurt Sunset Park van het stadsdeel Brooklyn. Een deel van de metroverkeer is stilgelegd. Niemand in scholen in de omgeving van het metrostation mocht naar buiten. President Joe Biden is op de hoogte gebracht.

Schietpartijen zijn in New York aan de orde van de dag en het aantal is in vergelijking met vorig jaar toegenomen. Burgemeester Eric Adams, een ex-politieagent die begin dit jaar aantrad, heeft beloofd er hard tegen op te treden. In heel de Verenigde Staten komen elk jaar ongeveer 40.000 personen door schietwapens om het leven.

Meer uit Buitenland

Spaanse machinistenvakbond roept op tot staking na ongelukken

MADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor machinisten, SEMAF, heeft opgeroepen tot een landelijke staking na twee dodelijke ongelukken in korte tijd. De vakbond vindt de "constante achteruitgang van het spoornetwerk" onacceptabel.

8 minuten geleden
Von der Leyen: EU moet wereld van pure macht accepteren

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet accepteren dat we in een wereld van pure macht leven. Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, in een toespraak in het Europees Parlement. De situatie met Groenland, gebeurtenissen in Venezuela en oorlog in Oekraïne tonen volgens de voorzitter aan dat de internationale orde niet alleen enorm snel is veranderd, maar dat dit ook "permanent is".

54 minuten geleden
Frankrijk wil NAVO-oefening in Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.

1 uur geleden
Israëlische premier accepteert uitnodiging voor vredesraad Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.

2 uur geleden
Oud-premier Zuid-Korea krijgt 23 jaar cel om noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.

2 uur geleden
Levenslang voor moord op Japanse oud-premier Abe

TOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.

4 uur geleden
Brazilië stelt xAI ultimatum rond naaktbeelden Grok

SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.

8 uur geleden