Gewonden bij rellen in Rotterdam door schieten politie
ROTTERDAM (ANP) - Bij rellen in Rotterdam op de Coolsingel zijn gewonden gevallen doordat de politie schoten heeft gelost, meldt de politie. Er zijn waarschuwingsschoten gelost, maar er is ook gericht geschoten, zegt een woordvoerder. Het is volgens hem nog niet duidelijk hoeveel mensen gewond zijn geraakt.
Op sociale media circuleren beelden van een gewond persoon. Volgens de politie is het nog onduidelijk hoe en door wie deze persoon gewond is geraakt.
Voorzitter Gerrit van de Kamp van de politievakbond ACP sluit niet uit dat agenten hadden geschoten uit noodweer omdat "de situatie uiterst bedreigend was en de agenten zich daarom genoodzaakt zagen te schieten". Hij is zeer ontstemd over de situatie. "Dit zijn geen rellen meer dit is extremistisch gedrag. Dit is niet meer normaal." Volgens Van de Kamp is er veel schade aangericht, maar gaat zijn zorg nu eerst uit naar zijn collega's in Rotterdam. "We hopen dat de collega's veilig thuiskomen."
Op de Coolsingel voert de ME vrijdagavond charges uit. Ook is een waterkanon ingezet en is een noodbevel van kracht. Dit betekent dat mensen zich niet mogen ophouden op en rondom de Coolsingel en de stations Centraal Station en Blaak. Het Centraal Station is door de ongeregeldheden inmiddels gesloten, meldt de politie.
In verband met de rellen rijden er geen treinen van en naar Rotterdam CS, meldt NS. Op borden boven de ringweg A20 bij Rotterdam en op lokale wegen worden automobilisten gewaarschuwd het centrum van Rotterdam te mijden wegens de situatie. Ook veiligheidsregio adviseert mensen weg te blijven uit het centrum.
Honderden betogers hadden zich vrijdagavond in Rotterdam op de Coolsingel verzameld. Ze protesteerden tegen het zogenoemde 2G-beleid waar de overheid op aan stuurt en waarbij mensen alleen nog maar een coronatoegangsbewijs krijgen wanneer ze gevaccineerd of genezen zijn. De betoging liep vervolgens uit op rellen.
Betogers staken vuurwerk af en stichtten brandjes op straat. Ook werden er politieauto's en straatmeubilair vernield. Op social media zijn beelden te zien van een politieauto die in brand was gestoken.
Ook zou een journalist zijn aangevallen door relschoppers, maar de woordvoerder kon dat nog niet bevestigen.
Eerder op de dag werd via sociale media al opgeroepen tot een betoging tegen 2G. Een woordvoerster van de gemeente liet weten dat de demonstratie niet was aangemeld.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet geen verder onderzoek naar het lekken van geheime informatie bij de zoektocht naar een nieuwe burgemeester van Tilburg. Eind oktober werd bekend dat Esmah Lahlah, de nummer twee op de landelijke kandidatenlijst van GroenLinks-PvdA tijdens de verkiezingscampagne, had gesolliciteerd op de post. De sollicitatiebrief van Lahlah was gelekt naar het Brabants Dagblad.
12 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Een 19-jarige man wordt vervolgd voor het veroorzaken van de explosie en daaropvolgende brand in een appartementencomplex in Heerhugowaard in april vorig jaar. Vier appartementen raakten zwaar beschadigd en er was sprake van instortingsgevaar. Vijf mensen raakten lichtgewond.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twaalf jaar cel geëist tegen twee mannen die worden verdacht van een aanslag op een Rotterdamse advocaat in december 2024. Toen ging een explosief af onder zijn auto, terwijl hij stond te wachten voor het stoplicht bij de Maastunnel in Rotterdam. De advocaat was die ochtend onderweg naar zijn werk. Hij raakte niet gewond, zijn Mercedes liep wel schade op.
32 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De treinen rijden het hele weekend volgens een aangepaste, afgeschaalde dienstregeling, meldt ProRail. Het bedrijf zegt dat sneeuw en ijs zorgen voor problemen met de wissels. Zondag wordt bekeken of de treinen vanaf maandag weer volgens de normale dienstregeling kunnen rijden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook het komende weekend heeft het winterse weer invloed op de afvalinzameling in meerdere gemeenten. Onder meer in Almere, Nieuwegein en Veendam wordt deze week geen huishoudelijk afval opgehaald, en ook de inzameling van grofvuil en kerstbomen ligt op sommige plekken tijdelijk stil.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politierechter heeft drie vrouwen veroordeeld tot boetes van 300 euro voor het vernielen en bekladden van de Israëlische ambassade in Den Haag. De vrouwen uit Leiden en Rotterdam bekenden vrijdag in de rechtbank in Den Haag dat ze op 12 augustus vorig jaar rode verf hadden gegooid naar de gevel van de ambassade, waarbij volgens de verdachten onbedoeld een ruit sneuvelde. Ook schreven ze 'Fuck Israël' op de stoep. Dat deden ze midden in de nacht, rond 03.30 uur.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen, Friesland en de Waddeneilanden tot 21.00 uur vrijdagavond vanwege een krachtige oostenwind. Daardoor is er plaatselijk kans op sneeuwjacht en sneeuwduinen. Code oranje was al van kracht tot het middaguur.
2 uur geleden