Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonden bij ontsporing tgv bij Straatsburg

Gewonden bij ontsporing tgv bij Straatsburg

STRAATSBURG (ANP/RTR/AFP) - Een hogesnelheidstrein onderweg van Straatsburg naar Parijs is kort na vertrek ontspoord. De autoriteiten zeggen dat zeker 22 mensen gewond raakten, onder wie de machinist. Die moest met een helikopter worden afgevoerd.

Het voorste deel van de tgv en meerdere wagons liepen uit de rails bij Ingenheim, ruim 20 kilometer ten noordwesten van Straatsburg. De vermoedelijke oorzaak is een grondverzakking bij het spoor. De hulpdiensten rukten met groot materieel uit. Er waren bijna honderd reddingswerkers ter plaatse.

Spoorwegmaatschappij SNCF meldde dat de trein voor de ontsporing met een snelheid van zo'n 270 kilometer per uur over het spoor reed. "Maar de machinist wist de noodrem te gebruiken", zegt een woordvoerder.

In de trein zaten bijna 350 reizigers. "We hadden het gevoel dat we in een wasmachine zaten", zei een passagier tegen een lokale radiozender. Een andere inzittende vertelde de Franse televisie dat mensen huilden en klaagden over rugklachten.

Meer uit Buitenland

Israël kondigt met evacuatiewaarschuwing aanvallen in Jemen aan

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft evacuatiewaarschuwingen afgegeven voor mensen in drie Jemenitische havens. Het leger zegt dat het deze gebieden zal aanvallen vanwege militaire activiteiten die daar plaatsvinden.

5 uur geleden
Israël voert luchtaanvallen uit op meerdere gebieden in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Israëlische leger heeft luchtaanvallen uitgevoerd op gebieden in Libanon. Dat melden Libanese media op basis van ooggetuigen en online circulerende beelden. Het Israëlische leger (IDF) heeft de aanvallen bevestigd op X.

5 uur geleden
Dodental overstromingen Texas loopt op tot ruim zestig

HOUSTON (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in het midden van de Amerikaanse staat Texas is opgelopen tot zeker 67, onder wie 21 kinderen. Veruit de meeste slachtoffers vielen in de regio Kerr County, waar onder meer een zomerkamp voor meisjes werd weggevaagd door een vloedgolf.

9 uur geleden
Tientallen gewonden door bijenaanval in Franse plaats Aurillac

AURILLAC (ANP) - Een zwerm bijen heeft mensen aangevallen in de Franse plaats Aurillac, in de regio Auvergne-Rhône-Alpes. Vierentwintig mensen werden gestoken en drie van hen verkeren in kritieke toestand. Dat melden Franse media waaronder de krant La Dépêche.

11 uur geleden
Dood van vijf meisjes overstroomd zomerkamp Texas bevestigd

HOUSTON (ANP) - Van vijf meisjes in een zomerkamp in de Amerikaanse staat Texas dat door een vloedgolf werd getroffen, is inmiddels de dood bevestigd. Nog steeds worden kampeerders vermist na de overstroming van Camp Mystic, een christelijk vakantiekamp voor meisjes in Hunt in Kerr County. Volgens NBC gaat het om elf meisjes en een begeleider.

12 uur geleden
Zwemgebieden in de Seine in Parijs weer dicht door regen

PARIJS (ANP/AFP) - De drie plekken in de Seine in Parijs waar zaterdag voor het eerst in ruim een eeuw gezwommen mocht worden, zijn een dag later weer tijdelijk gesloten. Net als in de decennia ervoor was het water te vervuild.

14 uur geleden
Opnieuw aanhoudingsbevel tegen Zuid-Koreaanse oud-president Yoon

SEOUL (ANP/AFP) - Openbaar aanklagers hebben opnieuw een arrestatiebevel uitgevaardigd voor de Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol. Het bevel heeft te maken met zijn rechtszaak rond machtsmisbruik en het belemmeren van overheidswerkzaamheden, heeft aanklager Park Ji-young bekendgemaakt.

16 uur geleden