Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonden bij demonstraties in Bangkok

Gewonden bij demonstraties in Bangkok

BANGKOK (ANP/RTR/AFP) - Zeker 41 mensen zijn dinsdag gewond geraakt door een confrontatie met de politie bij een protest in de Thaise hoofdstad Bangkok. Agenten zetten een waterkanon en traangas in tijdens het meest gewelddadige protest in maanden. Vijf slachtoffers hebben schotwonden.

Sinds half juni gaan mensen de straat op om te demonstreren voor meer democratie, het aftreden van de regering van premier Prayuth Chan-ocha en hervorming van de monarchie.

Duizenden demonstranten kwamen op verschillende plekken in de stad bijeen. Ze probeerden het parlementsgebouw te bereiken, maar barricades van beton en prikkeldraad hielden hen tegen. "De politie moest traangas en een waterkanon gebruiken, omdat demonstranten probeerden door de barrières te breken," aldus de politie van Bangkok.

Traangas

Volgens een ziekenhuis in Bangkok raakten 41 mensen gewond, van wie 12 door traangas. Een van de gewonden is een politieagent.

"Stop met ons te beschuldigen van het overtreden van de wet, de politie overtreedt de wet door mensen pijn te doen", zei de studentenleider Parit 'Penguin' Chiwarak. "We vechten voor een betere toekomst voor ons land en voor iedereen, dus vuur geen waterkanon op ons af."

Debat

In het parlement was een debat gaande over mogelijke grondwetswijzigingen, die te maken hebben met de rol van de senaat en de monarchie. Er demonstreerden ook aanhangers van het koningshuis. Dat leidde eerder op de dag tot een aanvaring tussen de twee groepen demonstranten, waarbij stenen en flessen werden gegooid.

De autoritaire regering van voormalig generaal en couppleger Prayuth ligt al maanden onder vuur. Prayuth is sinds zijn coup in 2014 aan de macht en is een jaar geleden na omstreden verkiezingen premier geworden. Protesten sinds half juli hebben de grootste druk in jaren op de machthebbers gezet, vooral de taboedoorbrekende oproepen om de macht van de monarchie van koning Maha Vajiralongkorn te beperken.

Meer uit Buitenland

Mogelijk eerste ontmoeting tussen presidenten Trump en Rodríguez

WASHINGTON (ANP) - Mogelijk hebben de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Venezolaanse collega Delcy Rodríguez volgende week een eerste informele ontmoeting. Dat schrijft Axios op basis van ingewijden.

2 minuten geleden
VS laten delegatie Iran toe bij Algemene Vergadering VN

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten een Iraanse delegatie de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. In New York gaan daar volgende week wereldleiders spreken.

4 uur geleden
Merz naar campagnebijeenkomst voor verkiezingen Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.

6 uur geleden
Turkse media: Erdogan zoekt herverkiezing via geitenpaadje

ANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.

6 uur geleden
Trump zinspeelt op grote escalatie oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."

6 uur geleden
Poolse premier wijst op gevaar Russische provocatie van de NAVO

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.

7 uur geleden
Trump schijnbaar op de foto met afbeelding sloop Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.

8 uur geleden