Gewonden bij demonstraties in Bangkok
BANGKOK (ANP/RTR/AFP) - Zeker 41 mensen zijn dinsdag gewond geraakt door een confrontatie met de politie bij een protest in de Thaise hoofdstad Bangkok. Agenten zetten een waterkanon en traangas in tijdens het meest gewelddadige protest in maanden. Vijf slachtoffers hebben schotwonden.
Sinds half juni gaan mensen de straat op om te demonstreren voor meer democratie, het aftreden van de regering van premier Prayuth Chan-ocha en hervorming van de monarchie.
Duizenden demonstranten kwamen op verschillende plekken in de stad bijeen. Ze probeerden het parlementsgebouw te bereiken, maar barricades van beton en prikkeldraad hielden hen tegen. "De politie moest traangas en een waterkanon gebruiken, omdat demonstranten probeerden door de barrières te breken," aldus de politie van Bangkok.
Traangas
Volgens een ziekenhuis in Bangkok raakten 41 mensen gewond, van wie 12 door traangas. Een van de gewonden is een politieagent.
"Stop met ons te beschuldigen van het overtreden van de wet, de politie overtreedt de wet door mensen pijn te doen", zei de studentenleider Parit 'Penguin' Chiwarak. "We vechten voor een betere toekomst voor ons land en voor iedereen, dus vuur geen waterkanon op ons af."
Debat
In het parlement was een debat gaande over mogelijke grondwetswijzigingen, die te maken hebben met de rol van de senaat en de monarchie. Er demonstreerden ook aanhangers van het koningshuis. Dat leidde eerder op de dag tot een aanvaring tussen de twee groepen demonstranten, waarbij stenen en flessen werden gegooid.
De autoritaire regering van voormalig generaal en couppleger Prayuth ligt al maanden onder vuur. Prayuth is sinds zijn coup in 2014 aan de macht en is een jaar geleden na omstreden verkiezingen premier geworden. Protesten sinds half juli hebben de grootste druk in jaren op de machthebbers gezet, vooral de taboedoorbrekende oproepen om de macht van de monarchie van koning Maha Vajiralongkorn te beperken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij in Turkije van vliegtuig is gewisseld wegens een dreiging. Dat deed hij nadat de Amerikaanse krant The Washington Post had onthuld dat de president via een cateringwagen uit Air Force One was gesmokkeld.
8 minuten geledenCOLUMBIA (ANP/RTR) - Darline Graham gaat door naar de tweede ronde voor de Republikeinse senaatsnominatie in South Carolina.De 62-jarige Graham is een van de twee kandidaten die doorgaan naar de zogenoemde run-off in augustus. Daarin neemt ze het op tegen de nummer twee van de voorverkiezing, Ralph Norman.
25 minuten geledenBOSTON (ANP/RTR) - Een federale rechter heeft de Amerikaanse postdienst (USPS) verboden een deel van een presidentieel decreet van Donald Trump uit te voeren. Het decreet is bedoeld om de regels voor stemmen per post aan te scherpen in aanloop naar de verkiezingen van november.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO bespreekt woensdag wat zij kan doen tegen de drones en raketten die door de oorlog tussen Rusland en Oekraïne steeds vaker NAVO-landen binnendringen. Onder andere Polen en Roemenië zullen verslag uitbrengen over recente incidenten met Russische projectielen, aldus de alliantie.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zijn plan voor een einde aan de oorlog met Rusland ingediend bij de Verenigde Staten, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem liggen de voorstellen nu bij de Amerikaanse onderhandelaars.
7 uur geledenVORONEZJ (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-marinier Robert Gilman komt na meer dan vier jaar in een Russische gevangenis vrij. Volgens Amerikaanse functionarissen heeft de Russische president Vladimir Poetin hem gratie verleend, zodat Gilman in de Verenigde Staten een medische behandeling kan krijgen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres is bedroefd over de aardbeving die het westen van Colombia heeft getroffen. Guterres zegt solidair te zijn met de bevolking en de regering van het land dat is getroffen door een van zijn zwaarste natuurrampen. Guterres condoleert families van omgekomen slachtoffers en wenst gewonden spoedig herstel.
10 uur geleden