Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonden bij demonstraties in Bangkok

Gewonden bij demonstraties in Bangkok

BANGKOK (ANP/RTR/AFP) - Zeker 41 mensen zijn dinsdag gewond geraakt door een confrontatie met de politie bij een protest in de Thaise hoofdstad Bangkok. Agenten zetten een waterkanon en traangas in tijdens het meest gewelddadige protest in maanden. Vijf slachtoffers hebben schotwonden.

Sinds half juni gaan mensen de straat op om te demonstreren voor meer democratie, het aftreden van de regering van premier Prayuth Chan-ocha en hervorming van de monarchie.

Duizenden demonstranten kwamen op verschillende plekken in de stad bijeen. Ze probeerden het parlementsgebouw te bereiken, maar barricades van beton en prikkeldraad hielden hen tegen. "De politie moest traangas en een waterkanon gebruiken, omdat demonstranten probeerden door de barrières te breken," aldus de politie van Bangkok.

Traangas

Volgens een ziekenhuis in Bangkok raakten 41 mensen gewond, van wie 12 door traangas. Een van de gewonden is een politieagent.

"Stop met ons te beschuldigen van het overtreden van de wet, de politie overtreedt de wet door mensen pijn te doen", zei de studentenleider Parit 'Penguin' Chiwarak. "We vechten voor een betere toekomst voor ons land en voor iedereen, dus vuur geen waterkanon op ons af."

Debat

In het parlement was een debat gaande over mogelijke grondwetswijzigingen, die te maken hebben met de rol van de senaat en de monarchie. Er demonstreerden ook aanhangers van het koningshuis. Dat leidde eerder op de dag tot een aanvaring tussen de twee groepen demonstranten, waarbij stenen en flessen werden gegooid.

De autoritaire regering van voormalig generaal en couppleger Prayuth ligt al maanden onder vuur. Prayuth is sinds zijn coup in 2014 aan de macht en is een jaar geleden na omstreden verkiezingen premier geworden. Protesten sinds half juli hebben de grootste druk in jaren op de machthebbers gezet, vooral de taboedoorbrekende oproepen om de macht van de monarchie van koning Maha Vajiralongkorn te beperken.

Meer uit Buitenland

FT: Kremlin voert campagne voor herverkiezing Orbán in Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Het Kremlin is een campagne begonnen om premier Viktor Orbán herverkozen te krijgen bij de Hongaarse parlementsverkiezingen komende maand. Dat schrijft de Financial Times, die het plan heeft ingezien.

30 minuten geleden
Politie sluit terrorisme uit na dodelijke busbrand Zwitserland

KERZERS (ANP/AFP) - De Zwitserse politie sluit terrorisme uit als motief bij de dodelijke brand in een bus in de stad Kerzers, meldt de Zwitserse krant Le Temps. Hierbij kwamen dinsdagavond zes mensen om het leven, drie mensen raakten gewond. Er zijn geen aanwijzingen voor een terreuraanslag, maar de politie gaat wel uit van een opzettelijke daad.

32 minuten geleden
Drones neergekomen bij vliegveld Dubai, meerdere gewonden

DUBAI (ANP) - Twee drones zijn woensdag neergekomen in de buurt van het vliegveld van Dubai. Bij het incident vielen volgens de lokale overheid vier gewonden: twee Ghanezen, een Bengaal en een Indiër. Het luchtverkeer verloopt normaal.

48 minuten geleden
België organiseert alternatief songfestival tegen deelname Israël

BRUSSEL (ANP) - Een aantal Belgische organisaties houdt op dinsdag 12 mei in eigen land een alternatief songfestival als reactie op de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Het evenement heet United for Palestine en heeft enkele oud-songfestivaldeelnemers op het affiche staan, melden Belgische media.

1 uur geleden
Zoon Iraanse president: Khamenei veilig en wel ondanks geruchten

TEHERAN (ANP/AFP) - De nieuwe Iraanse leider Mojtaba Khamenei is "veilig en wel". Dat laat de zoon van de Iraanse president en regeringsadviseur Yousef Pezeshkian weten op Telegram. Er gaan geruchten rond dat Khamenei gewond zou zijn geraakt bij de oorlog tussen de VS, Israël en Iran. Staatsmedia noemden hem een "gewonde veteraan", maar het werd niet duidelijk of dat om een nieuwe verwonding ging of om een oudere.

1 uur geleden
Qatar roept inwoners op niet naar buiten te gaan om dreiging

DOHA (ANP/AFP) - Het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het dreigingsniveau opgeschaald naar hoog en roept inwoners op om thuis te blijven, niet naar buiten te gaan en uit de buurt van ramen en open ruimtes te blijven, aldus het ministerie op X.

3 uur geleden
Noord-Korea 'respecteert' keuze Iran voor nieuwe hoogste leider

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.

3 uur geleden