Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonden bij demonstraties in Bangkok

Gewonden bij demonstraties in Bangkok

BANGKOK (ANP/RTR/AFP) - Zeker 41 mensen zijn dinsdag gewond geraakt door een confrontatie met de politie bij een protest in de Thaise hoofdstad Bangkok. Agenten zetten een waterkanon en traangas in tijdens het meest gewelddadige protest in maanden. Vijf slachtoffers hebben schotwonden.

Sinds half juni gaan mensen de straat op om te demonstreren voor meer democratie, het aftreden van de regering van premier Prayuth Chan-ocha en hervorming van de monarchie.

Duizenden demonstranten kwamen op verschillende plekken in de stad bijeen. Ze probeerden het parlementsgebouw te bereiken, maar barricades van beton en prikkeldraad hielden hen tegen. "De politie moest traangas en een waterkanon gebruiken, omdat demonstranten probeerden door de barrières te breken," aldus de politie van Bangkok.

Traangas

Volgens een ziekenhuis in Bangkok raakten 41 mensen gewond, van wie 12 door traangas. Een van de gewonden is een politieagent.

"Stop met ons te beschuldigen van het overtreden van de wet, de politie overtreedt de wet door mensen pijn te doen", zei de studentenleider Parit 'Penguin' Chiwarak. "We vechten voor een betere toekomst voor ons land en voor iedereen, dus vuur geen waterkanon op ons af."

Debat

In het parlement was een debat gaande over mogelijke grondwetswijzigingen, die te maken hebben met de rol van de senaat en de monarchie. Er demonstreerden ook aanhangers van het koningshuis. Dat leidde eerder op de dag tot een aanvaring tussen de twee groepen demonstranten, waarbij stenen en flessen werden gegooid.

De autoritaire regering van voormalig generaal en couppleger Prayuth ligt al maanden onder vuur. Prayuth is sinds zijn coup in 2014 aan de macht en is een jaar geleden na omstreden verkiezingen premier geworden. Protesten sinds half juli hebben de grootste druk in jaren op de machthebbers gezet, vooral de taboedoorbrekende oproepen om de macht van de monarchie van koning Maha Vajiralongkorn te beperken.

Meer uit Buitenland

Spaanse media: Marokko vervolgt tientallen om komst migranten

RABAT (ANP) - Marokko vervolgt tientallen mensen voor betrokkenheid bij de plotselinge komst van tienduizenden migranten naar de Spaanse exclaves Ceuta en Melilla. Dat melden Spaanse media. Met name bij Ceuta staken veel mensen onverwachts de grens over. Daarbij vonden tientallen migranten de dood, velen verdronken op zee omdat ze om de grenshekken probeerden te zwemmen. Het overgrote deel van de migranten is inmiddels teruggekeerd naar Marokko.

1 uur geleden
Meerdere gewonden door steekpartij in centrum Londen

LONDEN (ANP) - Bij een steekpartij in het centrum van Londen zijn meerdere gewonden gevallen. Dat meldt Sky News op gezag van de autoriteiten. Een 47-jarige vrouw werd gearresteerd op verdenking van wapenbezit en geweldpleging.

2 uur geleden
Politie bevestigt vondst explosief bij drone luchthaven Leipzig

LEIPZIG (ANP) - De Duitse politie heeft bevestigd dat de drone die werd gevonden op de luchthaven van Leipzig voorzien was van een explosief. De lokale justitie meldt in een verklaring dat het toestel door een robot is onderzocht en dat de explosievenopruimingsdienst de ontsteker inmiddels heeft verwijderd.

3 uur geleden
FBI werkt samen met oude rivalen China en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse FBI is sinds vorig jaar gaan samenwerken met China en Rusland. Dat zegt directeur Kash Patel. De samenwerking betreft bijvoorbeeld het aanpakken van wereldwijde kindermisbruiknetwerken en cyberfraude die zich richt op Amerikanen. Experts noemen het gevaarlijk dat de VS gevoelige informatie deelt met twee oude rivalen.

5 uur geleden
Zelensky: voorraden voor luchtverdediging zijn sterk verminderd

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de loop van het jaar een groot deel van zijn voorraad luchtafweerraketten ingezet, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem is er ten opzichte van 2025 nog maar een derde over. Eerder zei hij al dat dit soort raketten deze woensdag levens hadden kunnen redden, nadat bij Russische aanvallen op de hoofdstad Kyiv en de omgeving tientallen doden waren gevallen.

5 uur geleden
Belgische politie test drone om oversteek Kanaal te voorkomen

ZUIENKERKE (ANP/BELGA) - De Belgische politie test een drone die moet helpen bij het voorkomen dat migranten op bootjes het Kanaal oversteken. Vier politiezones in het noordwesten van het land werken samen aan de proef. De drone vliegt boven een gebied tot aan de Nederlandse grens.

6 uur geleden
Drone met explosieven gevonden bij Oekraïens vliegtuig in Leipzig

LEIPZIG (ANP/DPA) - Bij een Oekraïens goederenvliegtuig op de luchthaven van Leipzig is een drone met explosieven in beslag genomen, melden bronnen aan het Duitse persbureau dpa. Vlak daarvoor botste een vliegtuig van DHL in de lucht tegen een onbekend object in de buurt van Leipzig.

6 uur geleden