Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonden bij bestrijding bosbrand in zuidwesten Portugal

Gewonden bij bestrijding bosbrand in zuidwesten Portugal

ODEMIRA (ANP) - Bij de bestrijding van bosbranden in het zuidwesten van Portugal zijn bij Odemira acht mensen gewond geraakt. Zij zijn naar een ziekenhuis gebracht. Circa twintig anderen hebben volgens plaatselijke media lichte verwondingen opgelopen en zijn ter plekke geholpen. De bosbrand wordt volgens plaatselijke autoriteiten met succes bestreden en is na vijf dagen onder controle.

De hevige bosbrand woedt vlak bij de Atlantische kust en aan de noordrand van de toeristische regio Algarve. Daar woeden bij Aljezur en Monchique, 13 kilometer ten zuiden en 20 kilometer ten zuidoosten van Odemira, ook bosbranden in de uitgestrekte en droge eucalyptus-, dennen- en kurkeikenbossen. De branden bij de drie genoemde plaatsen zijn momenteel de grootste bosbranden in Portugal.

Vooral de snel groeiende eucalyptus brandt snel en is in Portugal veel aangeplant voor onder meer de papier- en houtindustrie.

Meer uit Buitenland

Doden bij brand in nachtclub in Indiase stad Arpora

ARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.

35 minuten geleden
Japan beschuldigt China van 'gevaarlijke' manoeuvre met radar

TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".

3 uur geleden
Merz: steun aan Israël is 'kernprincipe' voor Duitsland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.

6 uur geleden
17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

8 uur geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

10 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

10 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

12 uur geleden