Gewonden bij bestrijding bosbrand in zuidwesten Portugal
ODEMIRA (ANP) - Bij de bestrijding van bosbranden in het zuidwesten van Portugal zijn bij Odemira acht mensen gewond geraakt. Zij zijn naar een ziekenhuis gebracht. Circa twintig anderen hebben volgens plaatselijke media lichte verwondingen opgelopen en zijn ter plekke geholpen. De bosbrand wordt volgens plaatselijke autoriteiten met succes bestreden en is na vijf dagen onder controle.
De hevige bosbrand woedt vlak bij de Atlantische kust en aan de noordrand van de toeristische regio Algarve. Daar woeden bij Aljezur en Monchique, 13 kilometer ten zuiden en 20 kilometer ten zuidoosten van Odemira, ook bosbranden in de uitgestrekte en droge eucalyptus-, dennen- en kurkeikenbossen. De branden bij de drie genoemde plaatsen zijn momenteel de grootste bosbranden in Portugal.
Vooral de snel groeiende eucalyptus brandt snel en is in Portugal veel aangeplant voor onder meer de papier- en houtindustrie.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
51 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt de nieuwe Iraanse ayatollah Mojtaba Khamenei als een tiran, die de "wreedheid van het regime" van zijn vader zal voortzetten. Israëls ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon zei dat Khamenei dezelfde radicale ideeën heeft als zijn voorganger en dat hij daarom een "doelwit" is.
4 uur geleden