Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonden bij beëindigen illegale raveparty in Maastricht

Gewonden bij beëindigen illegale raveparty in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Maastricht een einde gemaakt aan een illegale raveparty in een leegstaand kantoorpand. Daarbij zijn twee feestgangers en een agent gewond geraakt, maakte de politie zondag bekend. Niemand is aangehouden. Gedurende de ontruiming keerden honderden feestgangers zich tegen de politie en gooiden onder meer met stenen en glas.

De politie greep in na meldingen over geluidsoverlast vanuit het voormalige kantoorgebouw tussen de Limburglaan en het Wim Duisenbergplantsoen. Toen de politie het pand binnenging bleek er op vijf verdiepingen een raveparty gaande met honderden feestgangers. Ook buiten stonden enkele honderden raveliefhebbers.

De politie zette meerdere patrouilles in om het feest te beëindigen. Voordat agenten het pand binnen konden, keerde een groep van zo'n honderd mensen zich tegen de politie en ontstond een grimmige sfeer. Daarop voerden agenten in linie charges uit. Rond 02.00 uur ontruimde de politie het pand, waarna buiten opnieuw zo'n 150 mensen zich tegen de politie keerden. Agenten werden daarbij bekogeld met stenen, glas en bierblikjes. Opnieuw voerde de politie charges uit en zette ook twee politiehonden in. Twee mensen liepen daardoor onbekend letsel op. Ook een agent raakte gewond.

1500 feestgangers

Volgens de politie kwamen de feestgangers met onder meer auto's, busjes en caravans uit Nederland, België, Frankrijk, Duitsland en zelfs Tsjechië. "We hebben maar heel weinig mensen Maastrichts horen praten", zei chef basiseenheid Martijn Boer van de politie in Maastricht.

In totaal waren zo'n 1500 feestgangers op de raveparty afgekomen, aldus Boer. De politie greep in na overleg met burgemeester Annemarie Penn. In totaal zette de politie tussen de dertig en veertig agenten in uit Maastricht, Heerlen, Valkenburg en Sittard. Omdat er maar relatief weinig agenten waren om een eind aan de ongeregeldheden te maken, kon de politie geen aanhoudingen verrichten, aldus Boer.

Meer uit Binnenland

Alle bedden in tbs-klinieken bezet ondanks lagere instroom

DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.

1 uur geleden
Drukkerij: Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende 'vlaggenpiek'

AMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.

3 uur geleden
Drie gewonden bij twee steekpartijen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.

4 uur geleden
A4 deels gesloten door fatale aanrijding vlakbij Belgische grens

OSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.

4 uur geleden
Opvolger identificatiedienst iDIN breed te gebruiken in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.

4 uur geleden
Centraal Joods Overleg dreigt met gang naar rechter om Kanye West

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).

15 uur geleden
Code geel in Gelderland en Overijssel om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.

17 uur geleden