Gewonden bij beëindigen illegale raveparty in Maastricht
MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Maastricht een einde gemaakt aan een illegale raveparty in een leegstaand kantoorpand. Daarbij zijn twee feestgangers en een agent gewond geraakt, maakte de politie zondag bekend. Niemand is aangehouden. Gedurende de ontruiming keerden honderden feestgangers zich tegen de politie en gooiden onder meer met stenen en glas.
De politie greep in na meldingen over geluidsoverlast vanuit het voormalige kantoorgebouw tussen de Limburglaan en het Wim Duisenbergplantsoen. Toen de politie het pand binnenging bleek er op vijf verdiepingen een raveparty gaande met honderden feestgangers. Ook buiten stonden enkele honderden raveliefhebbers.
De politie zette meerdere patrouilles in om het feest te beëindigen. Voordat agenten het pand binnen konden, keerde een groep van zo'n honderd mensen zich tegen de politie en ontstond een grimmige sfeer. Daarop voerden agenten in linie charges uit. Rond 02.00 uur ontruimde de politie het pand, waarna buiten opnieuw zo'n 150 mensen zich tegen de politie keerden. Agenten werden daarbij bekogeld met stenen, glas en bierblikjes. Opnieuw voerde de politie charges uit en zette ook twee politiehonden in. Twee mensen liepen daardoor onbekend letsel op. Ook een agent raakte gewond.
1500 feestgangers
Volgens de politie kwamen de feestgangers met onder meer auto's, busjes en caravans uit Nederland, België, Frankrijk, Duitsland en zelfs Tsjechië. "We hebben maar heel weinig mensen Maastrichts horen praten", zei chef basiseenheid Martijn Boer van de politie in Maastricht.
In totaal waren zo'n 1500 feestgangers op de raveparty afgekomen, aldus Boer. De politie greep in na overleg met burgemeester Annemarie Penn. In totaal zette de politie tussen de dertig en veertig agenten in uit Maastricht, Heerlen, Valkenburg en Sittard. Omdat er maar relatief weinig agenten waren om een eind aan de ongeregeldheden te maken, kon de politie geen aanhoudingen verrichten, aldus Boer.
Meer uit Binnenland
OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
15 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
16 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
18 uur geleden