Gewonde weduwe van vermoorde president Haïti weer thuis
PORT-AU-PRINCE (ANP) - De weduwe van de op 7 juli doodgeschoten Haïtiaanse president Jovenel Moïse is zaterdag teruggekeerd naar huis. Ze was eerder naar het Amerikaanse Florida gegaan om zich te laten behandelen aan de verwondingen die ze opliep bij de aanval, aldus een Haïtiaanse functionaris.
Martine Moïse, met haar rechterarm in een mitella en gekleed in een kogelvrijvest, werd op de luchthaven van hoofdstad Port-au-Prince ontvangen door interim-president Claude Joseph, twitterde onderminister Frantz Exantus. "De first lady is net aangekomen in Haïti om deel te nemen aan de voorbereidingen voor de staatsbegrafenis van haar overleden echtgenoot", aldus Exantus. De staatsbegrafenis wordt 23 juli gehouden in Cap-Haïtien, een historische stad in het noorden van Haïti.
Sinds de dood van Moïse verkeert het land in chaos, mede doordat niet geheel duidelijk is wie er nu de macht heeft. In september van dit jaar houdt Haïti verkiezingen, waarvan de definitieve uitslag pas in januari 2022 wordt verwacht.
Moïse werd vorige week gedood bij een operatie waarbij volgens de Haïtiaanse autoriteiten minstens 28 mensen betrokken waren, van wie velen Colombiaanse huurlingen die waren ingeschakeld via een in Florida gevestigd beveiligingsbedrijf. Diverse verdachten van de moord op de president van Haïti werkten eerder als informant voor Amerikaanse veiligheidsdiensten, hebben Amerikaanse media eerder gemeld. De antidrugsdienst DEA heeft toegegeven dat een van de gearresteerden voorheen voor hen werkte, de federale politiedienst FBI liet weten geen commentaar te geven over informanten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.
26 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.
50 minuten geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben overlegd met topdiplomaten uit Oekraïne, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland. Dat zegt de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff, die eraan toevoegt dat het ging over de vervolgstappen in de vredesonderhandelingen voor Oekraïne.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De bouw van een triomfboog nabij het Lincoln Memorial in Washington begint volgens de Amerikaanse president Donald Trump "ergens in de komende twee maanden". Dat zei hij in een telefonisch interview met Politico. Het monument moet een centraal onderdeel vormen van de viering van het 250-jarig bestaan van de VS in 2026.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE is van plan om in één jaar tijd 100 miljoen dollar (ongeveer 85,2 miljoen euro) uit te geven aan het werven van nieuwe medewerkers. De campagne richt zich op voorstanders van wapenbezit en militaire enthousiastelingen. Dat meldt The Washington Post.
5 uur geleden